PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490819}

Martwa stacja: Upadek

Dead Space: Downfall
6,6 4 325
ocen
6,6 10 1 4325
Martwa stacja: Upadek
powrót do forum filmu Martwa stacja: Upadek

Prequel czy sequel.

ocenił(a) film na 8

To jest prequel czy sequel gry, trudno określić po zwiastunie, a w grę jeszcze nie grałem???

ocenił(a) film na 10
Woj8ech

Oczywiście że prequel. Sama końcówka zapowiada początek gry. A film naprawdę wart zoabczenia nawet jeśli ktoś nie ma zamiaru grać w grę! Klimatem podobny do filmu Ukryty wymiar (Event Horizon) z 1997 i trochę do Obcego. Polecam wszystkim fanom sf.

ocenił(a) film na 8
budzik_

właśnie skończyłem oglądać. Bardzo dobry klimat, jak obcy, the thing, ukryty wymiar. Jeszcze muszę zobaczyć jak gra wygląda :)

Woj8ech

Najpierw wyszedł komiks "Dead Space" (jest też w wersji "animowanej"), który opowiada o początkach tego co stało się na stacji :)

Niedawno wyszedł film "Dead Space Downfall", który jest prequelem do gry; no i oczywiście sama gra, która jest również wysoko oceniana przez krytyków :)

Rzadko zdarza się tak dobre połączenie komiksów, filmów i gier ;)
Zwykle wszystkie (no może poza Resident Evil) to gnioty...

ocenił(a) film na 8
avalon4

Jeszcze było coś takiego Pitch Black, Kroniki Riddicka i gra Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher co było i jeszcze odcinek animowany, co było także idelanym uzupełnieniem teraz ma być kolejna gra z serii i film.

Woj8ech

co do gry to zdaje sie
Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

a film tez ma byc ??
nie slyszalem o tym

ocenił(a) film na 8
wookie89

Masz rację w połowie, że się tak wyrażę.

Kilka lat temu (bodajże w 2004 roku) pojawiła się gra: The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay.
Natomiast w marcu pojawi się jej sequel - The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena.

I to byłoby na tyle w temacie :-)

Co do głównego wątku to oczywiście, że Dead Space: Downfall jest prequelem gry. A i gra i film są naprawdę bardzo dobre. Ciekawe jak tam komiks, który także przy okazji się pojawił.

Woj8ech


film niezbyt. Ale w grę trzeba zagrać wspaniała. Lepsza od tego całego Resident Evil i Silent Hill.

ocenił(a) film na 9
Robson_13

Gra jest świetna ... Ma klimat i jest jedyną grą Survival-Horror, która NAPRAWDĘ straszy :)
Co do filmu? Bardzo udane połączenie Anime z filmem bazującym o wydarzenia poprzedzające w grze. Jest zadowolony z filmu jak i z gry :)
Powinni zrobić jeszcze film fabularny na podstawie tego :p xD
Na pewno byłby hitem :p

ocenił(a) film na 8
Goku20x

A wyobrażasz sobie ten film w klimatach PG-13

Goku20x

"Gra jest świetna ... Ma klimat i jest jedyną grą Survival-Horror, która NAPRAWDĘ straszy :)"

To chyba w mało gier grałeś, zgodzę się z faktem że gra jest świetna,jedna z najlepszych gier w klimatach Science Fiction w którą grałem, ale nie straszy i nie buduje napięcia tak jak inne tytuły z gatunku SH( np. Silent Hill czy RE).
"Powinni zrobić jeszcze film fabularny na podstawie tego"
Jak najbardziej z tym się zgadzam , niestety brakuje dobrych horrorów Science Fiction, od czasów Obcego nie pamiętam żadnego filmu w tym gatunku który by przypadł mi do gustu.

ocenił(a) film na 8
Kamczak

Obejrzyj Pitch Black czy Kroniki Riddicka. Niestety nowych, kosmicznych filmów brak.

_illusion_

Pitch Black i Kroniki Riddicka widziałem , oglądałem również anime i grałem w gre , ogólnie fajny klimat scifi , ale mi chodziło o horrory z tego gatunku. I dlatego muszę stwierdzić że niestety nie ma już dobrych horrorów science fiction, a ostatnio powstałe gnioty typu " alien vs predator" tylko to potwierdzają.

Woj8ech

Gierka jest rewelacyjna , na prawdę jest to chyba jedyny Survival horror który straszy w inny sposób niż poprzez wyskakujące z nienacka zombie (efekt zaskoczenia) Gre przeszedłem chyba z 6 razy bo bardzo przypadła mi do gustu , komiks "przeczytałem" (raczej trudno napisać że się go czytało bo był we flashu ;D) ale za te "Anime" raczej się nie zabiorę bo już po screenach widać że jakiś takiś dziwny to twór , kreska nie zabardzo w moim guście poza tym sporo negatywnych opinii... Chciałbym aby powstał prawdziwy film na podst. Dead Space ale taki pełnokrwisty , niestety przed tym trzeba się pozbyć UWE BOLLA chyba wiadomo dlaczego ;D

ocenił(a) film na 8
mistczNINJA

Film powstaje (tylko oby nie PG13, bo nie widzę tego filmu w tej konwencji), anime jest naprawdę dobre mimo że na screenach może się nie podobać. A gra super tylko ze krótka, może zrobią jakąś drugą część.

ocenił(a) film na 8
mistczNINJA

Jest więcej gier straszących inaczej niż przez wyskakujące zombiaki. Polecam sprawdzić na przykład BioShock (rewelacja, też szykuje się film), Silent Hill, F.E.A.R., Doom 3. Jest tego dużo więcej.

A co do filmu rysunkowego 'Dead Space' to warto sprawdzić, bo mimo iż kreska nie jest rewelacyjna to jest bardzo klimatyczna. Mnie przypomina ona stare bajki a'la Hi-Man. I w praniu sprawdza się to całkiem sympatycznie. Naprawdę warto sprawdzić zwłaszcza dlatego, że uzupełnia on fabułę gry. A poza tym mnie się film animowany podobał.

I jeszcze jedna sprawa: 'Dead Space: Downfall' NIE JEST to anime, a film rysunkowy.

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones