PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490819}

Martwa stacja: Upadek

Dead Space: Downfall
6,6 4 325
ocen
6,6 10 1 4325
Martwa stacja: Upadek
powrót do forum filmu Martwa stacja: Upadek

[UWAGA SPOILERY DOT ZARÓWNO FILMU JAK I GRY!!!]
Jakiś tydzień temu przeszedłem grę (świetna) a wczoraj oglądałem film i mam pytanie do obytych w obydwu tytułach. Mianowicie, pod koniec gry Kendra tłumaczy Isaac'owi, że Znak znajdujący się na Ishimurze (Red Marker) jest jedynie kopią oryginalnego Znaku, znalezionego kiedyś na Ziemi (Black Marker). Mówi też potem, że ludzie przetransportowali zbudowany Red Marker na Aegis 7, "uruchomili" (cokolwiek to znaczy) i właśnie to spowodowało katastrofę w postaci nekromorfów. Natomiast w filmie naukowcy znajdują Znak, jakby nic o nim wcześniej nie wiedzieli.

Czy to po prostu sprzeczność fabuły, czy może wtajemniczeni byli tylko kapitan i dr Kyne? Z góry thx za odp ;)

mpk794

bierze się to stąd, że Kendra była agentką rządową, a oficerowie Ishimury oraz koloniści pracowali na rzecz Kocioła. rząd przeprowadził eksperyment z kopią Znaku na Aegis 7, po czym pozostawił go tam, a pobyt na samej planecie był nielegalny.
Kościół poszukiwał Znaku i myślano, że odnaleziono go właśnie na Aegis 7. kadra oficerska Ishimury, na czele z kapitanem i Kyne'em wiedziała, że musi przetransportować znak Ziemię, lecz nie wiedzieli nic o faktycznym przeznaczeniu, a tym bardziej pochodzeniu znaku.
rząd najprawdopodobniej dowiedział się o odkryciu kolonistów, a Kendra, jako jedyna o pełnej wiedzy na temat Znaku, miała za zadanie przywieźć go na Ziemię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones