PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490819}

Martwa stacja: Upadek

Dead Space: Downfall
6,6 4 323
oceny
6,6 10 1 4323
Martwa stacja: Upadek
powrót do forum filmu Martwa stacja: Upadek

Przeszedłem 3 części obejrzałem dwa filmy poczytałem troszkę to i owo ale mam wrażenie ze
fabuła nie do końca trzyma się kupy. Mam nadzieję że ktoś mnie naprowadzi na właściwy trop.
Ja to widzę tak:

200 lat przed Dead Space na ziemi znajdują black marker ( czy miał te same własciwosci i
gdzie przepadł nie pamietam), po kiego grzyba zrobili na podstawie tej technolgii czerwony
marker. Powstaje kościół unitologów, zabijany jest ich przywódca bo jest niebezpieczny,
marker czerwony ląduje na Aegis 7. Dopiero później (w jedynce tego nie pamiętam) mówi się
ze odstraszał necromorfy i był niczym korek trzymający je w zamknięciu. W jedynce mimo to
necromorfy za tym znakiem podążały i się niby na pokład miały dostać... oczywiscie wyjaśniono
to w tym filmie. Kurs Isszimury był ustawiony bo przez te 200 lat kościół się rozrósł i ma swoje
wtyki i chciał odzyskać artefakt dla swych fanatycznych wizji. Plaga na iszimurze, zniszczenie
planety i markera. Wyjasniona w drugim filmie i końcówka DS wyjasnia skąd przez te 3 lata
udało im się stworzyć nowy większy marker. I znów plaga. Wiemy jak markery działają dzięki
drugiemu filmowi. Znów marker zniszczony ze stacją Sprawl na tytanie. 3 ciągnie sprawe
dalej, unitolodzy wykorzystali wiedzę i zbudowali kilka innych markerów i praktycznie ludzie
stali się gatunkiem na wymarciu. Szukamy początku powstania tych markerów na planecie Tau
Volantis gdzie tez 200 lat temu coś rząd ziemi robił i nie wyszło.Okazuje się ze to ne miejsce
powstania markera a planeta kiedyś zamieszkana przez inna rasę, która poświęciła się by
zatrzymać głodny księżyc (srlsy?) i zmroziła swoja planetę jednocześnie usypiajac tę istotę...
nie mam pojęcia czemu zatem pozostałe księżyce też były uśpione a potem obudziły się. Bah
bah bah... by go uwolnić trzeba wyłączyć maszynę obcych, potem fakt ze można ja przestroić
zabijając księżyc (czemu tego obcy nie zrobili zatem?), księżyc ginie, w DLC do 3 dalej
ciągniemy wątek, bo inne księżyce obudziły się i zaatakowały ziemię. Końcówka dość mroczna
bo okazuje się ze ludzie giną... chyba.

Moje pytania:
-Fabuła DS zdaje się byc kreowana spontanicznie, z nowej gry na nową, dodając coś nowego.
Mam wrażenie że ja przekombinowali i jest trochę niespójności. Pytanie to czym tak na prawdę
są markery? Punktami odniesienia dla tych księżyców czy przygotowują planety na ich
przybycie? Łatwiej zjeść coś co się nie broni...
-Czym do cholery są te księżyce. Angielski znam w miarę dobrze ale podczas gry w DS2 i 3 bez
napisów (dzięki EA za oszczędność!) ciężko się skupić na rozumieniu każdego zdania podczas
ostrego siepania. Czym w takim razie są dla nich necromorfy i czemu one powstaja skoro
księżyce były uśpione?
-Co z czarnym markerem, i czemu czerwony nagle w filmie odpychał od siebie necromorfy a w
DS jak go przenosimy to wręcz je przyciągał?
-Skoro unitolodzy postawili kilka markerów na kilku koloniach np na księżycu, to czemu nie na
ziemi? W końcówce DLC do 3 wiemy ze ziemia była w porządku nim przyleciały księżyce. Mimo
to grając w 3 miałem wrażenie ze ziemia już była stracona po dialogach postaci.
-Jak czarny marker znalazł się na ziemie? Spadł? Już tam był?

Będę wdzięczny za oświecenie.

ocenił(a) film na 7
Paindemonium

1. Fabuła z pewnością nie jest kreowana spontanicznie. Najprostszym dowodem na to jest pojawiający się w jedynce,przewijający się przez całą sagę, szeptany, bazgrany wszędzie zwrot "Make us whole", który odnosi się do księżyców.
2. Księżyce są efektem zjawiska convergence, ostatecznej przemiany ciał w Necromorphy, które potem tworzą jedną wielką biomasę - wielką kulę krążącą nad infekowanym i pożeranym światem. Wydaje mi się, że księżyce były uśpione od aktywnego działania, jednak w dalszym ciągu rozciągały swój pasywny wpływ poprzez Markery. Były uśpione, a obudziła je śmierć księżyca z planety Tau Volantis.
3. Ludzie odkryli wiele Markerów , z których wiele inaczej się zachowywało. Ale mówimy o tym samym Markerze z Aegis 7, i tego nie potrafię wytłumaczyć. Też mnie to dziwi.
4. Nie jest powiedziane, czy nie postawili. Księzyce nie przyleciały do ziemi. Księzyc który widać w końcówce DLC, to księżyc tworzony od zera z przemienionych już martwych ludzi... Jak widać te postacie dobrze mówiły po dialogach.
5. Nie wiadomo. To ma małe znaczenie fabularne jak na razie.

Mimo, iż ja osobiście mega wciągnąłem się w cały świat Dead Space, muszę stwierdzić, że wiele rzeczy zbyt słabo trzyma się kupy. Parę rzeczy wydaje się być naciąganych, lub nie mających sensu. Na początku myślałem, że Markery są ośrodkiem tej tajemniczej, potężnej, obcej inteligencji. Miało to swój urok, było to niewytłumaczalne, przerażało. Teraz okazuje się, że markery są jakby przewodnikiem wpływu księżycy, narzędziem. Nagła zmiana, która sprawia, że to wszystko robi się coraz dziwniejsze, i mniej klimatyczne.

timonfreak

Dzieki za odpowiedz. Nadal mnie nie zatysfakcjonuje odpowiedz dotycząca księżyców, które przyleciały do ziemi. widać że zza ziemi wyłaniają się księżyce a potem przed nami pojawia się kolejny. Czyli księżyce te poprzez swoją manifestację przejmują biomasę z zamieszkanego świata (w dość mało efektywny i zrozumiały sposób) by się rozmnażać i tworzyć z tej biomasy kolejne księżyce.

ocenił(a) film na 7
Paindemonium

A masz rację, jest tam więcej niż jeden księżyc. I masz rację, że w dość mało efektywny. To jest totalnie przedziwnione już jak dla mnie ;/

timonfreak

Dla tego sądzę że w jedynce było ok ale na siłe chcieli wydoic z marki ile się da i musieli powprowadzać sporo udziwnien. Dla mnie mogło by się to zakończyć na tym że marker był korkiem, który trzymał w zamknięciu plage necromorfów na wymarłej planecie... ale komuś fantazja poszła na piwo i wróciła zbyt pijana by była racjonalna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones