PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490819}

Martwa stacja: Upadek

Dead Space: Downfall
6,6 4 325
ocen
6,6 10 1 4325
Martwa stacja: Upadek
powrót do forum filmu Martwa stacja: Upadek

Na początek sprawy organizacyjne: nie grałem w grę, ale widziałem jak wygląda i dobrze wiem o co w niej chodzi.
Zasiadając do filmu nie miałem tez specjalnych oczekiwań, skoro produkt powstał w związku z szeroką akcją promocyjną samej gry (oprócz gry i filmu powstały jeszcze komiksy).

A jednak mile się zaskoczyłem, bo mamy do czynienia z niezłą mieszanką wątków i sekwencji wziętych z klasyki kina fantastycznonaukowego, zarówno tego z niższej, jak i wyższej półki. Fani będą mieli niezły ubaw w odnajdywaniu kolejnych scen niekiedy wręcz żywcem tu z kina przeniesionych. Nie zdziwcie się więc, jeśli reżyser najpierw uderza sekretem i tajemniczym głazem przypominającym monolit (Kubrick się kłania – jest tu nawet identyczna jak w jego „Odysei Kosmicznej” scena z ekranem pokazującym kolejne gasnące życia załogi), później zasiewa w umysłach ludzi szaleństwo („Ukryty wymiar”), a na końcu stawia na morderczą walkę na śmierć i życie a’la „Aliens" (nie wspominając o identycznym finale z zasysaniem w próżnię - by the way, Alissa to całkiem udana podróbka Ellen Ripley).

Bynajmniej naśladownictwo wcale nie przeszkadza, a zabawa klasyką na użytek popkulturowego medium nie wywołuje u widza furii. Poza tym ciężko w dzisiejszych czasach o porządny film grozy dziejący się w kosmosie, tym życzliwie przyjąłem tą klimatyczną feerię dreszczy i krwawej (bardzo krwawej !!) przemocy.
Nie tylko dla fanów gry…

Moja ocena - 7/10

Grifter

Zgadzam się z tobą. Filmik mnie szczerze rozbawił i powalił. Niekiedy ciut straszne, a zarazem śmieszne. Grze nie dorównuje. Jeśli chcecie poczuć ten klimat to zagrajcie. Szczerze polecam!

ocenił(a) film na 7
Chawik

Swego czasu z pewnością tą pozycję nadrobię. To pewne jak amen w pacierzu...

ocenił(a) film na 8
Grifter

a mi sie podobał i to bardzo .już wiem jak sie zaczeła gierka. Koniec filmu to początek gry

ocenił(a) film na 9
Grifter

Dla mnie bomba! Film bardzo dojrzały, dla dorosłego widza (w przeciwieństwie do Doom). Świetne kreski, kapitalna postać Vincent, wciągający klimat, no i doskonale wprowadza do gry. Gorąco polecam sympatykom FPSów. 9/10.

ocenił(a) film na 8
Grifter

Bardzo spoko fajny dodatek do gry, chociaż nie dorównuje jej klimatem:D
Gorąco polecam grę

ocenił(a) film na 7
nexus0

Nie grałem w grę, ale chyba po "wstępie" w postaci tego filmu chyba się skusze :)

A co do samego filmu [animowanego]...
Całkiem ciekawa fabuła, zwroty akcji...
Ale ogólnie sama animacja mnie troche denerwowała.
Ogółem takie 7,5 :)

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
DEViANT_PL

Warto, naprawdę warto zagrać! Zwłaszcza jak się najpierw obejrzało film.

Night_Hunter_

Prawda, choć szczerze mówiąc najpierw radziłbym zagrać, a dopiero potem oglądać film. Gra ma zupełnie inny klimat kiedy powoli, małymi krokami (wideo i audiozapisy) dowiadujesz się co naprawdę wydarzyło się na Ishimurze...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones