PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96284}

May

6,1 3 045
ocen
6,1 10 1 3045
May
powrót do forum filmu May

nieszablonowy, nowatorski i nie nudny a interesujący! Zupełnie nie powinno się rozpatrywać tego filmu w kategoriach horroru, i jak ktoś już tutaj zauważył, wszelkie obrzydliwości wyrządzane przez May, czyli elementy horroru w filmie mają wydźwięk czysto dramatyczny, desperacki i smutny, pełnią więc zupełnie inną funkcję niż w filmie grozy.
Na początku gł. bohaterka może nieco irytować (przez co, mniemam, niektórzy od razu zrazili się nazywając film nudnym, jednak śmiem twierdzić, że jej dziwaczne zachowanie i pewna niezdarność są niemal zamierzone i patrząc przez pryzmat całego filmu - bardzo trafne, dużo wnoszące oraz dodające smaczku) natomiast dość szybko można się do tej kreacji przyzwyczaić by w końcu zachwycić jak znakomicie Angela Bettis potrafi wcielić się w rolę kuriozalnej May. Żałuję, że nie pamiętam jej z "Girl, Interrupted", by się przekonać, że jest równie świetna (czyż mimika twarzy May nie powalała na kolana?! :))
Muszę przyznać, że na poczatku film mnie nie porywał, ale czym dalej, tym wyłaniał się coraz większy podziw i zachwyt. Totalnie mnie zaskoczył. Właściwie dziwię się sama, że stać mnie teraz na same pochlebstwa, podczas gdy wczesniej myślałam, iż komentarz mój będzie bardziej krytyczny, bo mimo, że mam kilka zarzutów, wszystko co dobre w "May" przysłania wszelkie 'ale'. Podsumowując, BARDZO wielkie zaskoczenie, zdecydowanie pozytywne zdziwienie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones