PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547745}
6,9 81 596
ocen
6,9 10 1 81596
7,6 33
oceny krytyków
Melancholia
powrót do forum filmu Melancholia

bardzo dobrze zrobiony i wywołuje jakieś napięcie i więź z bohaterami - przynajmniej do czasu jak bohaterowie zaczynają zachowywać się irracjonalnie np; ni z gruchy nie z pietruchy panna młoda daje dupy jakiemuś nieznanemu pacanowi na polu golfowym, swoją drogą pole golfowe miało mieć 18 dołków a w jednej scenie widać że ma 19... przypadek?

To co później dzieje się w filmie - to smęty. Obojętnie czy to ma sens czy nie (nie roztrząsam akurat tego) napięcie i więź pęka. Widz zanurza się w nudną breję i obserwuje nieciekawe zachowania bohaterów. Sceny z tą planetą całą udane, i tam jak na nią patrzą - szkoda tylko że wszystkie inne obrazujące bohaterki w 2giej części - marne.

Btw: w filmie jest taki dialog: (siostra o wyjściu na taras z winem kiedy Kirsten się złości:)
siorka - chciałam żeby było przyjemnie
Kirsten - to może pójdziemy do kibla
: O
: O
xD
Panie von Tier... pitolisz pan

widz00

tak własciwie zastanawia mnie co miał na celu cały wątek z weselem?
Chodzi o to, że ta częśc z Justine i jej weselem (przynajmniej dla mnie) wydaje się zupełnie oderwana od tematu... Jedynym wytłumaczeniem jaki mi przychodzi na myśl to ukazanie jej choroby psychicznej...

Jej wątek w sumie nie wnosi nic do całości filmu.

ocenił(a) film na 5
widz00

widz00 dobrze wytłumaczył, co miał na celu wątek z weselem. Osadzić widza wśród ludzi, między którymi rozegra się dramat, odsłonić nieco ich psychikę, dać grunt pod właściwą fabułę, która otwiera się w drugiej części filmu. Wątek ten zapewnia też kontrast - oto ludzie w sytuacji "szczęśliwej", którzy zaraz będą w sytuacji nieszczęśliwej.

Tak czy siak, i tu i tu zachowują się depresyjnie. Bo ta depresja leży w ich naturze. Pamiętajmy, ze wątek ten pokazuje bandę rozkapryszonych, bogatych dziwaków m.in. ojca i matkę panny młodej. Jedyni normalni ludzie na tej "imprezie" to pan młody i mąż Charlotty. Ten drugi w pewnym momencie popełnia, co popełnia (nie chce za bardzo spolerować), bo wie, ze nie da już rady tym dwóm depresyjnym wariatkom, gdy dowiedzą się prawdy. Cały ten bałagan, to za dużo jak na barki jednego człowieka.

A swoją drogą, Edward Snowden całkiem wiarygodnie wypadł w roli Michaela ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones