PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=560578}

The Angels' Melancholia

Melancholie der Engel
3,6 95
ocen
3,6 10 1 95

Melancholie der Engel
powrót do forum filmu Melancholie der Engel

Po kiego ciula twórca robił tak długi gniot ? To jeszcze bardziej pogarsza jego sytuację. Żałosna niemiecka produkcja, w ogóle mnie nie szokował, był nudny do granic, najlepsze było to że reżyser chciał być jakimś wielkim filozofem i zrobić film z przesłaniem hehe :D Nie wiem jak niektórzy ludzie umieszczają go na 1 miejscu szokujących filmów. Wiele jeszcze rzeczy w życiu nie widzieli.. Cienizna.

ocenił(a) film na 1
kktnwkfkmp13

ALe nie powiem, blondyna jak na niemke (prawdopodobnie) była niezła.

ocenił(a) film na 7
kktnwkfkmp13

Zdecydowanie przesadzasz. "Melancholie der Engel" jest jednak szokujący, brutalny, obrzydliwy, zboczony, "brudny", zwyczajnie mocno chory i nic dziwnego, że jest uwzględniany w rankingach najbardziej szokujących filmów jakie powstały. Widziałem, że bardzo wysoko cenisz "Salo" i jak przypuszczam, uważasz go co najmniej za jeden z najbardziej chorych filmów w historii. Według mnie "Salo" jest dużo lepszym filmem niż "MdE", ma też zdecydowanie mocniejszy przekaz, ale jest jednak mniej szokujące.
Co do samej oceny, którą wystawiłeś - ten film zasługuje na znacznie wyższą notę chociażby ze względu na urzekającą scenografię i rewelacyjną ścieżkę dźwiękową. Poza tym postacie są przekonująco odrażające, a całość z powodzeniem utrzymuje atmosferę takiego "chorego" dzieła. Zgadzam się jednak co do tego, że film w wielu fragmentach nudzi; rzeczywiście powinien być znacznie krótszy, bo zawiera mało treści i jednocześnie dużo niepotrzebnych dłużyzn.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones