PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=210879}

Mem-o-ré

Memory
5,6 1 824
oceny
5,6 10 1 1824
Mem o ré
powrót do forum filmu Mem-o-ré

8/10

ocenił(a) film na 8

Dałam ocenę 8 aby podwyższyć średnią bo jest zdecydowanie zaniżona.To naprawde dobry
film.To jest THRILLER a nie horror i dziękuję paru osobom które o tym napisały bo dzięki temu go
obejrzałam.Świetna fabuła , napięcie budowane doskonale,wspaniałe mglisto szare obrazy
tworzą ciekawy klimat,dobra gra aktorska.Słowem film wart obejrzenia

enera

obejrzałam 20 końcowych minut, możesz mi powiedzieć kim była dla niego ta kobieta na końcu? Bo jestem strasznie ciekawa;P

ocenił(a) film na 8
Alicja147

Nie wiem o którą kobietę pytasz czy o Stephanie czy przyjaciółkę matki co miała galerię? Jeśli o Stephanie , jego dziewczynę malarkę to okazała się być porwaną 30 lat wcześniej dziewczynką ,która spadła do wody z urwiska uciekając porywaczowi . Znakiem rozpoznawczym była jej bransoletka z czerwonym serduszkiem,która Stephanie przechowywała przez te wszystkie lata a która wypadła z jej pudełka w końcowej scenie . Jeśli pytasz o kobietę ,która chciała go na końcu zabić i spłonęła to była jego biologiczna matka.pozdrawiam

enera

chodziło mi o jego dziewczynę, wielkie dzięki:)

ocenił(a) film na 7
enera

zgadzam się, wciągający film o interesującej fabule!

ocenił(a) film na 5
enera

to jest horror a nie thlirer mordeczko

ocenił(a) film na 8
hercules38

Witaj Mordeczko;-)) dziękuję za sympatyczny zwrot, nie mniej jest to zdecydowanie thriller bo jak obejrzysz ten film to sam się przekonasz :-)))) Nie pierwszy to raz i pewnie nie ostatni ,ze film jest zwyczajnie żle sklasyfikowany co zdarza się bardzo często, wiec nie sugeruj się tym co napisane tylko sam oceń...pozdrawiam ciepło

ocenił(a) film na 5
enera

mam go na dvd i top jest horror te zdarzenia co w nim wystepuja sa z horroru a nei z durnego thileru znam sie na tym ;p

ocenił(a) film na 8
hercules38

Każdy ma prawo odbierać film jak chce ale dla porządku podam podstawowe różnice między horrorem a thrillerem : Horror inaczej fantastyka grozy , z założenia ma straszyć widza i musi zawierać element irracjonalny , nadnaturalny jak potwory, kosmici, duchy, zombi, wampiry czy wilkołaki i zazwyczaj ma prostą fabułę.
Thriller: ma trzymać widza w napięciu , ma aurę tajemniczości i intrygującą fabułę wymagającą wyjaśnienia , musi być w 100% realny tzn ukazane w nim wydarzenia mogą bez przeszkód zaistnieć w prawdziwym świecie i wymusza na widzu uważne śledzenie akcji.
W filmie Mem-o-ré o polskim tytule "Pamięć " główny bohater jest naukowcem , robi badania naukowe i stymuluje swoją pamięć halucynogenem i raczej nie przypominam sobie aby były tam wampiry czy kosmici. Sam rozważ....

ocenił(a) film na 5
enera

Horror nie musi być straszny i nie każdy jest nie muszą być zjawiska paranormalne mg być zamaskowani mordercy lub zmutowani kanibale ten film jest horrorem i w jakiejś części thilerem jako horror średni jako thriller może dobry

ocenił(a) film na 6
hercules38

Dreszczowiec (z ang. thriller) – rodzaj utworu sensacyjnego, powieści, filmu lub serialu telewizyjnego, mającego wywołać u czytelnika bądź widza dreszcz emocji. Wykorzystuje on napięcie, niepewność i tajemniczość jako główne elementy utworu.Fabuła podąża w kierunku punktu kulminacyjnego. Napięcie zazwyczaj pojawia się, gdy główny bohater znajduje się w niebezpiecznej sytuacji, z której ucieczka wydaje się niemożliwa, a jego życie jest zagrożone. W zależności od podgatunku fabuła dreszczowca opiera się zwykle na obronie jakiegoś dobra – życia ludzkiego, państwa, społeczności. Zaskakujące rozwiązanie akcji następuje pod koniec utworu.

ocenił(a) film na 6
hercules38

horror-Celem filmowego horroru jest wywołanie u widza klimatu grozy, niepokoju lub obrzydzenia i szoku. Głównymi motywami horrorów są zazwyczaj wampiry, demony, duchy, wilkołaki, nawiedzone budynki, kanibale lub zombie. Horror nie musi jednak zawierać elementów nadprzyrodzonych[1]. Fabuła może być oparta na realnym zagrożeniu i strachu, których głównym motywem są zazwyczaj psychopatyczni zabójcy, gwałciciele, epidemia wirusa, groźne zwierzę, pobicia lub koszmarne wspomnienia/wizje głównego bohatera. Elementem, dzięki któremu można rozróżnić taki rodzaj horroru od thrillera, jest poziom przemocy w nim zawarty i liczna obecność scen gore

ocenił(a) film na 5
romano1999

wiem co to jest horror i memore nim jest

ocenił(a) film na 6
hercules38

jezeli dla ciebie to dzieło jest horrorem to np.Koszmar z ulicy wiazow czym jest ?

ocenił(a) film na 5
romano1999

kazdy wie ze to horror wiec nei pytaj sie mnei glupio nei kazdy horror jest taki sam roznice miedzy nimi mg byc duze a kto ci nagadal glupot ze memore to nei horror byl w kinie grozy na dvd kolejny dowód

hercules38

Ale "dowód" :) :) :)
W 2008 w Kinie Grozy była też np. Masakra w Chicago z 2007.
To zapewne też dla ciebie jest horror :) :) :)

ocenił(a) film na 5
pawelk1504

nwm nie ogladalem go ale ten to jest Horror wszedzie tak pisze thrilery wygladja inaczej w najgorszym razie to polaczenie horroru z thrilerem

hercules38

Oglądałem i dla mnie to żaden horror.
A, że jedni podpinają ten film pod horror, a inni pod thriller, to jest właśnie to, że nie ma wyznaczonej jakiejś granicy...

ocenił(a) film na 5
pawelk1504

ale to jest horror ogladalem mam go znam sie na tym dobrze wiec nie dyskutuj ze mna

ocenił(a) film na 6
enera

czyli miales racje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones