PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7656}
7,6 196 379
ocen
7,6 10 1 196379
8,0 35
ocen krytyków
Memento
powrót do forum filmu Memento

Bardzo mi się spodobał. Czy ktoś zna podobne filmy albo równie ciekawe?

ocenił(a) film na 5
madziula8421

Na razie przychodzą mi na myśl Mechanik i Nieodwracalne, chociaż sprawa oczywista, że identyczne jak Memento nie są.

ocenił(a) film na 8
mr_kozimierz

Czemu wszyscy polecają Mechanika. Oglądałam to kiedyś i nawet nie pamiętam o czym był, nie zrobił na mnie wrażenia. Nieodwracalne obejrzę - dziękuję za propozycje.

ocenił(a) film na 9
madziula8421

Wyspa tajemnic

a z ciut starszych Revolver :)

oczywiście w tych filmach akcja nie idzie od tyłu, ale coś te filmy łączy

ocenił(a) film na 9
madziula8421

Ja poleciłbym Stay- Zostań z 2005r :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
madziula8421

z polskiej sceny warto zobaczyć ZERO

użytkownik usunięty
madziula8421

Oczywiście polecam "Prestiż" (troszkę inna tematyka) ,wcześniej wspomniany "Revolver", ale przede wszystkim "Fight Club".

ocenił(a) film na 6
madziula8421

Fight Club jak najbardziej, może też Gra tego samego reżysera. Wyspa Tajemnic także, dzięki wcześniejszemu obejrzeniu filmu Scorsese szybko rozgryzłem zakończenie Memento, a szkoda ;). Z najnowszych filmów może Czarny Łabędź.

ocenił(a) film na 8
madziula8421

21 gramów i Amores Perros od Inarritu... które gorąco polecam.

ocenił(a) film na 7
madziula8421

Oczywiście "Incepcja", ale także "Iluzjonista" .

ocenił(a) film na 8
agnieshca81

Iluzjonista troszkę zbyt przewidywalny zamiast niego dałbym podobny temat czyli "prestiż" bo lepszy ;) Ale iluzjonista też niezły.

ocenił(a) film na 7
madziula8421

oczywiście Dark Knight, bo to film wszech czasów, taki współczesny Obywatel Kane zmieszany z Dolce Vita Felliniego i zaprawiony duchem późnego Kurosawy.
no i Avatar - troszkę inna tematyka, ale równie mocny scenariusz. co prawda akcja nie idzie od tyłu, ale poza tym widać, że Nolan się na nim bardzo wzorował.

ocenił(a) film na 10
Mudshark

Nolan wzorował się na Avatarze ?
Przy którym filmie, w którym roku, w którym miejscu ... co, gdzie, kiedy, jak???
Chyba żartujesz :P
Avatar to film przygodowy-s.f. z 2009 roku, a Christopher Nolan kręci od lat zupełnie inne filmy.

ocenił(a) film na 8
Mudshark

po Twoim poście odnoszę dziwne wrażenie, że jesteś idiotą

ocenił(a) film na 9
oneiric

A ja odnoszę wrażenie, że Mudshark jest bardziej inteligentny niż Wy dwaj powyżej razem wzięci;)

ocenił(a) film na 7
Wartosc_Bezwzgledna

o kurde, aż się zarumieniłem, serio. :)

ocenił(a) film na 8
Wartosc_Bezwzgledna

JAK TY KŁAMIESZ

ocenił(a) film na 7
madziula8421

Może "Iluzjonista"? :)

ocenił(a) film na 8
AimeeSi

GHAJINI bolywoodzki film trwa 3 godziny ale jest zajebisty.

Koleś też ma zaniki pamięci krótkotrwałej i szuka morderców ukochanej. Moim zdaniem lepszy od Memento.

ogólnie na koniec filmu to bardziej mi to na schizofrenie wyszło niż na zanik pamieci coś jak wyspa tajemnic.

użytkownik usunięty
madziula8421

Ja polecam 'Powrót do Garden State'

http://www.filmweb.pl/Powrot.Do.Garden.State

ocenił(a) film na 8
madziula8421

nikt nie wspomniał o sekretnym oknie!

ocenił(a) film na 10
madziula8421

Mulholland Drive
Szósty zmysł
z naszego podwórka: Dla ciebie i ognia
A jeśli mało to znacznie więcej tytułów było tu: http://www.filmweb.pl/film/Memento-2000-7656/discussion/Kto+zna+jakiego%C5%9B+ci ekawego+mindf uck%27a,665017?page=2. (trzeba usunąć spację bo forum jest nadgorliwe :D)

ocenił(a) film na 9
JaTezMamNick

Efekt motyla;p
trzecia czesc, z interesującym motywem

madziula8421

21 gramów, bardzo gorąco polecam. od razu przyszedł mi na myśl podczas oglądania memento, a jeśli ten Ci się podobał to powiem tylko, że 21 gramów zrobiło na mnie dwukrotnie większe wrażenie.

ocenił(a) film na 10
Simonzkk

Rożnica miedzy 21 gramów a Memento jest taka że w tym pierwszym cała ta zabawa chronologia jest tylko zbędnym, nieuzasadnionym bajerem. W Memento zaś to wszystko wynika z choroby bohatera dlatego jest też filmem znacznie lepszym

ApolloCreed_

ja po prostu lubię tego typu filmy, przy których muszę się trochę zaangażować analizując wszystkie wątki, sytuacje, tak aby się nie zgubić w połowie, podejrzewam, że wiesz o jakie filmy mi chodzi. btw. nolan jest mistrzem kręcenia takowych. w 21 gramów podobała mi się ta konstrukcja, wielu nie pasuje, ale mi jak najbardziej. podszedł mi temat i oczywiście obecność seana penna i przyznam, że o ile zakończenie memento trochę mnie wzruszyło, to 21gramów dużo silniej.

ocenił(a) film na 8
madziula8421

No to jeśli chodzi o podobną tematykę to polecam Ci zobaczyć Number 23, Secret Window, Shutter Island, Butterfly Effect (3 części). Z filmów równie podobnie zagmatwanych myślę że będzie to Game, Awake, Inception, Prestige i myślę że jeszcze Minority Report :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones