PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=826447}
6,2 2 993
oceny
6,2 10 1 2993
7,2 27
ocen krytyków
Memoria
powrót do forum filmu Memoria

Tilda Swinton jest moją ulubioną aktorką i tylko z tego powodu nie wyszedłem z seansu wcześniej. Gdybym przed nim nie wypił espresso, to na pewno bym zasnął. Lubię kino artystyczne, oparte na emocjach, wrażliwości, filmy oniryczne też oglądam z wielką chęcią, ale tutaj nic ze sobą nie gra. Film od początku do końca jest nudny, nie dzieje się w nim kompletnie nic, nawet wspaniała (jak zawsze) rola Tildy Swinton nic tutaj nie zmienia. Dałem 2/10 tylko dlatego, że jedna scena mnie rozbawiła i czasami była fajna muzyka. Z sali wyszło sporo osób przed końcem, a obok mnie ktoś przespał 90% filmu (a było to na MFNH, także było sporo kinomanów). Nie polecam, szkoda czasu. Naprawdę ciężko mi stwierdzić co reżyser chciał osiągnąć. A w zasadzie to wiem co chciał osiągnąć - ale moim zdaniem mu się to nie udało. Dobry film to nie tylko piękne obrazki i górnolotne rozmowy, jeżeli nie ma żadnego głębszego odniesienia.

ocenił(a) film na 10
blazej_boch

"Nuda, nic się nie dzieje, nuda, nie rozumiem a właściwie rozumiem, nie rozumiem ale umiem stwierdzić, że nie ma głębszych odniesień." Tak, jestem fanem Darabonta, skąd wiesz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones