PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699667}

ocen
6,5 10 1 4056
Metalhead

Recenzje Użytkowników

Cieszę się, że odkryłem i obejrzałem ten film teraz, a nie trzy lata temu, kiedy miała miejsce jego premiera, a ja poznałem jeszcze za mało kultury i życia, żeby dojrzale podejść do tematu. Jako miłośnik muzyki metalowej i kina islandzkiego nie mogłem odpuścić sobie seansu reklamowanego TAKIM plakatem. Nie rozczarowałem się, niemniej pozostał pewien niedosyt (głównie przez mało klimatyczne i mało poważne zakończenie, niemniej jest to moja subiektywna opinia). Ragnar Bragason w "Málmhaus" z jednej strony serwuje widzom wyrafinowane i neutralne skandynawskie kino, a z drugiej łamie ten kręgosłup obojętności i nie boi się otwarcie i - przede wszystkim - szczerze, mówić o problemach dotykających w gruncie rzeczy każdego człowieka. Dlaczego przede wszystkim? więcej
"Metalhead" jest upichcone ze znanych składników gatunkowych, ale podczas ich łączenia zawiodły umiejętności kucharza. W tym przypadku reżysera. Jeśli ubierasz się na czarno, a twoim Bogiem jest Ozzie Osborne znajdziesz w tym utworze cząstkę siebie. więcej