PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=466475}

Metro strachu

The Taking of Pelham 1 2 3
6,6 50 876
ocen
6,6 10 1 50876
5,2 8
ocen krytyków
Metro strachu
powrót do forum filmu Metro strachu

W ogóle to jeden z najbardziej bezsensownych i nieprzemyślanych filmów ostatnich lat-Pomijając wszystko to co właściwie ci kolesie z Travoltą na czele sobie myśleli?Zero planu.Staneli ciufą pod ziemią a potem sobie wyszli na stacji-to nic że snajperzy widzieli ich twarze a co za tym idzie wszyscy inni.Myśleli że się wtopią w tłum?Żenada

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
hunkraven

to jest na podstawie książki. widzocznie tak było w książce koleś.

ocenił(a) film na 3
Sarin

Co niezbyt dobrze świadczy również o książce. :-)

Zgadzam się z autorem tematu - film jest do kitu. Skończyły się lata 90te, kiedy można było zachwycić widza byle czym w temacie kina pod tytułem "skok życia". Jeżeli ktoś przemyca sugestie, że główny bandzior jest łebski i spędził trochę czasu nad kajetem z porządnie zatemperowanym ołówkiem, to niech się nie dziwi, że wszyscy są zawiedzenie, kiedy okazuje się, że plan opiera się na "łapię torbę i spier...!" Tyle to wymyślili goście, którzy kradną laskom torebki w filmach o Nowym Jorku (pamiętacie bandziora z "Kate & Leopold"? On też miał taki plan ;-) ). Brak spójności.

Pamiętacie Denisa Hoppera w "Speedzie" albo Michaela Scofielda? Oni przynajmniej mieli pomysły. ;-)

Midknight

Popieram, film nie trzyma się kupy.

ocenił(a) film na 4
hunkraven

Co najlepsze Travolta spaceruje z walizka w ktorej moze bylo 200 tys. a zarobil 300 mln na gieldzie. Widac kazdy grosz sie liczy:D

Man_With_the_Plan

Wytłumaczę, bo nie zajarzyłeś. Wziął tę torbę ponieważ, nie powiedział pozostałym wspólnikom o tym co zamierza zarobić na giełdzie. Wiadomo, że kasa z torby w jego sytuacji była niczym, ale gdyby jej nie wziął, to pozostali zaczęli by się zastanawiać co kombinuje...

ocenił(a) film na 4
revolver

Pozory przede wszystkim, szczególnie spacer po moście gdzie nie było jego kolesi. Pewnie w razie gdyby go podglądali., zawsze po takich akcjach wspólnicy są podejrzliwi i śledzą cię zamiast uciekać czyli ratować swoją d..pe. Ja bym tą torbę wyrzucił przy pierwszej lepszej okazji. Dzięki za wytłumaczenie teraz wszystko wydaje się takie jasne;P

ocenił(a) film na 5
hunkraven

Dla mnie również fabularnie bez ładu i składu... No i ten snajper na randce
ze szczurem - nie wiem który z profesjonalnych snajperów mógłby poszczycić
się takim frajerstwem...

hunkraven

W ksiazce bylo zupelnie inaczej z ucieczka.

SOPILERY!

Po tym jak cala czworka bandziorow(tak, cala czworka wyszla z pojazdu) puscila wagon w ruch z niego wyskoczyl policjant(ktory w filmie jest rozstrzeliwany na samym poczatku przez jednego z gosci). Po krotkich sprzeczkach Ryder zabija jednego ze wspolnikow, a policjant ktory wyskoczyl z wagonu rozpoczyna strzelanine i trafia jednego z gosci w plecy. Longman(Ramos) ucieka na powierzchnie z tunelu, a Ryder obrywa kule prosto na morde od pozostalych policjantow ktorzy nadciagaja z innych stron. Longman chowa sie w domu, ale dorywaja takze i jego. W filmie gina wszyscy porywacze, w ksiazce tylko trojka.

ocenił(a) film na 7
naza

Plan nie był, aż taki zły, może za mało uważnie oglądaliście :)

Punkt pierwszy - porywacze nie wiedzieli, że policja zna ich twarze, bo nie wiedzieli o laptopie, a dokładniej o tym, że cokolwiek się nagrywa z metra
- co prawda Travolta zamiast sprawdzać notowania giełdowe mógł rzucić okiem na stronę np. BBC czy tam CNN i już by wiedział o laptopie ;)
druga sprawa - że chyba nic tak nie wnerwiało jak laska która ciągle chciała zagadywać do swojego kolesia poprzez laptopa dobrze wiedząc, że mogło by się to skończyć kulką w łeb :|

Punkt drugi - wyszli z metra w miejscu gdzie była zamknięta dla ruchu nitka metra, tzn. Tunel Rosvelta jest zamknięty i metro tam nie jeździ, więc logicznym było, że nie będzie obstawione, tym bardziej, hotel tam stoi na wyjściu

Dziwi mnie tylko, czemu służby dały się złapać tak łatwo na motyw z puszczeniem pustej kolejki

Co do snajpera niestety - straszny amator :)
raz że do ustrzelenia 4 porywaczy był tylko jeden, to jeszcze ciągle trzymał palec na spuście :(

ocenił(a) film na 3
Sulikczek

ad.

> Punkt pierwszy - porywacze nie wiedzieli, że policja zna ich twarze,
> bo nie wiedzieli o laptopie, a dokładniej o tym, że cokolwiek się
> nagrywa z metra

Ogladali sobie Travoltę do woli, widział go snajper w kabinie motorniczego, mogli go sobie tam fotografować, a on do nich machał. :-)

Midknight

http://komixxy.pl/page/15


Czy to są sceny z tego filmu?
Z góry dzięki za odpowiedź :) Pozdrawiam:P

Jedras992

trawolta im faka pokazal xd

ocenił(a) film na 3
hunkraven

zgadzam się w pełni. Gniot straszny, akcji jak dla mnie mało i Dżondra Volta beznadziejny. I jeszcze te jego teksty, jesteś moim bohaterem, jakby motywowało go coś więcej niż tylko kasa...litości.

ocenił(a) film na 7
Kwiatek84

Gniot? Kwiatek84 może jesteś za głupi na ten film.

ocenił(a) film na 3
Infernooo

po pierwsze to za głupiA. a po drugie może jakieś bardziej rzeczowe argumenty niz tylko ad personam? rozumiem że jak człowiek wyrazi swoje zdanie niezgodne z Twoim to jest głupi...bardzo mądrze Infernooo.

ocenił(a) film na 3
Kwiatek84

No to jest nas dwóch głupoli, bo dla mnie ten film też był denny. Zderzenie bohater - zły charakter, był już tyle razy eksploatowany, że aby nakręcić w tym stylu porządny film, trzeba mieć coś konkretnego do opowiedzenia, a tego tutaj zabrakło. Film mnie nudził, a koleje rewelacje, w stylu - Denzel łapownik, po prostu mnie rozwalały.

ocenił(a) film na 7
Pietka20

Ogólnie film fajny i warty obejrzenia . 2 rzeczy mnie tylko dziwią: 1) skoro Ryder sprawdzał w necie wszystko, łącznie z podglądem live z kamer przed stacją jakim problemem było dowiedzenie się o laptopie nadającym w tv wszystko co tam się działo? :D 2 sprawa to koniec filmu kiedy Garber stoi na moście i jest z siebie mega dumni a policjanci, którzy kazali mu przed chwilą "rzucić broń" w ujęciu z powietrza nagle zniknęli? pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 8
joshman_6

Straszne problemy tu robicie.To nie jest film do mega rozkminy. To jest film do oglądania.Ja odczuwałem napięcie i angażowałem się w akcje,to mi wystarczy jeśli chodzi o zwykły film sensacyjny na wieczór. Dla mnie 8/10 w swoim gatunku i tyle.
Szkoda,że nikt nie docenia rewelacyjnych zdjęć ale to inna sprawa,pozdro ;)

Kwiatek84

Zgadzam się ten film to straszny gniot, nawet obsada mu nie pomogła.

hunkraven

Film strasznie slaby. Travolta dobrze zagral i chyba to jednymy plus. Fabula ciagnie sie i ciagnie i tak przez 2 godziny. Liczylem na cos fajnego lecz przez caly film sie wynudzilem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones