PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640195}

Metro

6,4 15 258
ocen
6,4 10 1 15258
5,0 2
oceny krytyków
Metro
powrót do forum filmu Metro

Świetny

ocenił(a) film na 8

Gdy usłyszałem w radio zapowiedz rosyjskiego filmu METRO od razu skojarzyłem z bestselerową
powieścią i doskonałą grą komputerową. Jak że wielkie moje zdziwienie było kiedy po przeczytaniu
recenzji dowiedziałem się iż grubo się mylę, ale no cóż bilety kupione, nie ma odwrotu. Z
niepewnością powędrowałem do sali. I cóż mogę powiedzieć po seansie, REWELACJA tak dobrego
filmu katastroficznego nie widziałem już dawno, brak jakichkolwiek głupich scen typu ucieczka
awionetką przed huraganem albo one man army. Nakręcony pod amerykański styl za skromne
13mln $ film okazał się doskonałym kinem. Od początku filmu budowane jest napięcie, które
towarzyszy nam przez cały czas jego trwania, nie ma ani chwili wytchnienia, no chociaż zdarzają
się momenty typu "UFFF" to zaraz bombardowani jesteśmy kolejnymi wątkami, tyle że nie jest to
amerykańska sieczka. Film bardzo bardzo bardzo prawdopodobny. Jedyne rozluźnienie panujące
na ekranie towarzyszy nam podczas częstych komicznych, straszliwie dosadnych dialogów, które
nam słowianą towarzyszą w codziennym życiu. Bardzo dobra gra aktorska, doskonałe ujęcia,
ciekawy scenariusz i fabuła skutecznie zachęcają do obejrzenia tego filmu ponownie. Jednak nie
ma róży bez kolców, muzyka to jakaś katastrofa, chociaż podejrzewam, że mój negatywny odbiór
spowodowany jest przyzwyczajeniami z produkcji z za wielkiej wody. A do kinematografii sąsiadów
zza miedzy sięgnę częściej, na Stalingrad już zarezerwowałem miejsce. Zdecydowanie polecam!

ocenił(a) film na 3
spokolokoluzispontan

No to oglądaliśmy różne filmy ;-) W filmie, który ja widziałem roiło się od błędów logicznych i niedociągnięć. Brakło też budżetu na na kilkunastu statystów udających inne ekipy telewizyjne czy choćby ratowników, strażaków i inne służby pojawiające się w dużych ilościach przy wszelkiego rodzaju katastrofach. Widziałem za to mało logiczną, ale nadętą katastrofę ala MTV i kameralna akcyjkę ratowniczą relacjonowaną przez dwóch reporterów. Na forum juz ktos wcześniej wypunktował większość bzdurnych sytuacji - łącznie z finałem, więc nie będę opisywał tego na nowo. Mnie osobiście film ten nie porwał. Bardziej śmieszył. Do obejrzenia raczej jako ciekawostka, niż przyzwoita rozrywka. Powieści z cyklu UM2033 są całkiem spoko (wolę Diakowa i Wroczka), w wyjątkiem może "Korzeni niebios" i "Za horyzont". Zwłaszcza "Za horyzont" to katastrofa podobna do w/w filmu katastroficznego Metro

ocenił(a) film na 5
spokolokoluzispontan

"Stalingrad" to już na bank sobie podaruj,mówię i piszę poważnie.

ocenił(a) film na 8
spokolokoluzispontan

Mi film bardzo się podobał i uważam, że to właśnie GENIALNA IMO muzyka tworzyła ten obraz. I jestem przeciwnikiem hamburgeryzacji kin, dlatego takie rodzynki jak Metro wchłaniam wszystkimi zmysłami :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones