PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34220}
7,6 5 615
ocen
7,6 10 1 5615
Metropolis
powrót do forum filmu Metropolis

[SPOILERY] Oglądałem to mając 9 lat i wywarł na mnie OGROMNY wpływ, to dzięki niemu
pokochałem anime nie mogłem podnieść japy z dywanu, a po śmierci Timy ryczałem dobrą
godzinę. Jednak zapomniałem tytułu i szukałem go LATAMI, a oto dzisiaj znowu jest, dzięki
użytkownikowi "ThrowItAll", który ocalił moje dzieciństwo. Jestem po seansie i film jest bez lektora
jeszcze miodniejszy. Nigdy nie byłem tak podjarany.
Czy ktoś go także oglądał tego dnia, na ów stacji?

manga_maniak

Ja oglądałem, też mając 9 lat ;)

manga_maniak

ja też, miałem 10 lat. Wczoraj udało mi się to znaleźć, czemu tego już nie grali więcej w TV ?

manga_maniak

Ja też miałem 9 i trochę się zraziłem do anime. Nie dlatego, że było to złe, ale miałem inną wrażliwość.

ocenił(a) film na 10
manga_maniak

ja też wtedy oglądnąłem i zrobił na mnie ogromne wrażenie. Od tego czasu nie widziałem, ale dalej dobrze wspominam;)

manga_maniak

Ja oglądałam! Ledwo coś pamiętam, jedynie urywki, generalnie też byłam wstrząśnięta. Oczywiście nie miałam pojęcia jaki jest tytuł...wielokrotnie latami zastanawiałam się co to za film i tak przez przypadek po 9 latach (!!!!) 6.02.2015 roku przeglądając ranking filmów anime natrafiłam na zupełnie przypadkowy tytuł, który okazał się tym filmem obejrzanym prawie 10 lat temu, który wywołuje ogromne wspomnienia...

ocenił(a) film na 9
manga_maniak

Rocznik '94. Muszę przyznać, że sam płakałem pod koniec filmu. Taki "Łowca Androidów" dla dzieciaków. Drugim filmem lecącym na dwójce była "Księżniczka Mononoke" która też bardzo mnie wzruszyła. Kupowałem wtedy w 2004 i 2005 magazyn Kawaii to o nich trochę już wiedziałem, ale i tak mnie mocno zaskoczyły. Dzisiaj już się nie interesuję mangą i anime, ale miło to wspominam.

ocenił(a) film na 8
dionizos14

Mi tez zapadlo w pamiec Spirited Away, ale to juz duzo duzo pozniej lecialo. Kurcze, pamietam tez jakies anime pelnometrazowe z pilotami myśliwców z lat 20-40, jeden z nich to była świnia i była też tam jakaś dziewczyna, kojarzy ktoś? Akira tez kiedys chyba leciala.
Ja też juz z mang w sumie wyroslem, kiedys czytalem i ogladalem wszystko co sie dalo, DB, Shaman King, Fairy Tail, Naruto, a teraz sie bardziej na seriale przerzucilem.
Ogolnie jak gadam z ludzmi z mojego rocznika, to wiekszosc ogladala ten film, ale nikt nie pamietal tytulu, wiekszosci zapadla w pamiec scena "spadania".

ocenił(a) film na 9
manga_maniak

Ja tam swojego czasu zbierałem TAZO z pokemonami. Mam do dziś całe pudełko kart Yu-Gi-Oh, oczywiście podróbek z targu :D. Mam też jeszcze zeszycik z naklejkami Shaman King z rogali. Lubiłem komiksy Street Fighter z Dobrego Komiksu, no i Dragon Ball z pierwszą erotyką w dzieciństwie, jak Bulma pokazywała cicki mistrzowi. Stare dobre czasy. Ha ha, nawet dzięki mandze i anime zacząłem rysować w podstawówce. Jest sentyment.

ocenił(a) film na 8
dionizos14

Moje postacie mialy nazwy na zasadzie "Saszazi Isukuzu" i wygladaly jakby mialy wodoglowie (może dlatego, że były rysowane od talerza :P)

manga_maniak

Film z pilotami i świnią to Szkarłatny pilot.

ocenił(a) film na 8
majabadroff

Mam takie jedno pytanie, czy w finałowej scenie robot jest podłączony do jakiejś maszynerii, z jej oczu płyną łzy oleju a cały świat się rozpada? Wszystko wskazuje na to, że to film, którego szukałam.

majabadroff

Ok, nie było pytania :) Inny temat to potwierdza.

ocenił(a) film na 9
manga_maniak

Też miałem 9 lat. Znalazłem to w internecie równo 10 lat pózniej bo 26.02.2016. Przypadek ?

ocenił(a) film na 10
manga_maniak

Zdaję mi się, że znalazłam, po przeszło 10 latach szukania (z małymi przerwami). Miałam 10 lat gdy oglądałam to w polsacie, chyba się popłaczę ze szczęścia

ocenił(a) film na 7
manga_maniak

hah dokladnie tak, tez 9 lat wtedy mialem ;)
pamietam rowniez jak w podobnym wieku na TVP2 ogladalem Ksiezniczke Mononoke ;)
dobre czasy

ocenił(a) film na 7
manga_maniak

Ja! Również wywarł na mnie ogromny wpływ i przeraził ówcześnie do szpiku kości. :D

ocenił(a) film na 7
keeganab

I dopiero dzisiaj go odnalazłem! Jestem przeszczęśliwy.

ocenił(a) film na 10
manga_maniak

O cholercia! Nie sądziłem, że tyle osób poznało ten film w ten sam sposób, co ja i też znalazło go po latach! Ja znalazłem go dopiero dzisiaj, ponad 12 lat później! Nie pamiętałem kompletnie fabuły, ale zakończenie bardzo mocno utkwiło w mojej pamięci, było dość szokujące dla 6 letniego dziecka. Przez te 12 lat miewałem jakieś przebłyski, myśli, że fajnie byłoby ten film znaleźć, aż kilka dni temu postanowiłem sobie, że w końcu to zrobię. No i muszę powiedzieć, że to zakończenie zaszokowało mnie teraz chyba jeszcze bardziej niż kiedyś...

Sir_Alonne

Na dniach zgram reklamy z polsatu, podczas emisji tego filmu, także jak ktoś chce sobie reklamy odświeżyć z tego dnia to zapraszam na kanał na yt: VHS RECORDS.

ocenił(a) film na 10
dzyniu88

Byłem jakiś czas temu na tym kanale i szukałem reklam z tego dnia :D

Sir_Alonne

Heh, ale jajca! No to zapraszam w weekend powinny się pojawić, bo mam trochę innej roboty, ale spokojnie, pojawią się :)

manga_maniak

Mógłbyś gnoju zaznaczyć, że dajesz taki spoiler...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones