PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7700}

Mgła

The Fog
6,5 11 779
ocen
6,5 10 1 11779
6,2 11
ocen krytyków
Mgła
powrót do forum filmu Mgła

Bardzo dobry

ocenił(a) film na 8

Bardzo dobry horror, jak na lata 80 przystało. Złowieszcza, gęsta a zarazem niezwykła mgła, która żyje swoim życiem i ma swój mroczny plan, nadaje filmowi niezwykły klimat. Muzyka świetnie buduje napięcie i wprowadza w atmosferę grozy. Do tego bardzo dobra gra aktorska. Jedyne co mi się nie podobało, to postać duchów ukazanych pod koniec filmu, szczególnie w akcji na dachu latarni.

Smerfetka_88_fw

Film niestety miejscami epatował nudą. Zabrakło wartkości akcji, jakąś majestatyczną intrygą owianej, proszę Pani. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 8
szambelan

No cóż, ja tak nie uważam ale szanuję Pana zdanie. Tak na marginesie dodam jeszcze że w remake z 2004, brakuje o wiele więcej. Również serdecznie pozdrawiam

Smerfetka_88_fw

Zdradzę Pani, iż nie mam najlepszej opinii o tymże filmie, co ukazuje również moja nota. A Pani ogląda głównie horrory?
Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 8
szambelan

Tak moim głównym gatunkiem filmowym jest horror, oraz thriller. A Pan gustuje w kinie grozy? Pozdrawiam

Smerfetka_88_fw

Tak, proszę Pani. Niestety większość horrorów zawodzi mój zmysł grozy, częściej udaje mi się trafić na udany dreszczowiec.
Jest Pani katoliczką?
Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 8
szambelan

Tu się z Panem zgadzam, niestety coraz trudniej trafić na naprawdę dobry horror. Owszem trafiłam na kilka dobrych produkcji, jednak muszę przyznać że współczesne kino grozy, często nie dorasta do pięt filmom z lat 80, lub wcześniejszych. Ale nie rozumiem co ma do rzeczy to czy jestem katoliczką czy nie? Pozdrawiam

Smerfetka_88_fw

Czasem trafi się jakiś wyjątek, ale głównie w wyniku zrządzenia losu.
Moim zdaniem sporo ma, gdyż wyznawana wiara przekłada się również na upodobania fabularne. Na przykład katoliczka raczej nie potraktuje wiarygodnie horroru z udziałem świeckiego egzorcysty lub o dobrych duszkach dzieci(których to pomysłów się szczególnie ostatnio namnożyło).
Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 8
szambelan

Jestem katoliczką (ale nie fanatyczką) i bardzo lubię tematykę paranormalną, oraz wszelakie opętania i co za tym idzie egzorcyzmy. Ale dobrym slasher'em też nie pogardzę. Co do świeckich egzorcystów nie za bardzo daję wiarę ich wiarygodności. Może poza małym wyjątkiem jakim jest Ed i Lorraine Warren. Sporo o nich czytałam i jestem gotowa dać wiarę ich zdolnościom. Pozdrawiam

Smerfetka_88_fw

To bardzo daleko idąca manipulacja z historią tego małżeństwa, chciałbym Panią przestrzec.
Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 8
szambelan

Możliwe że wiele faktów zostało naciągniętych. W końcu media lubią naginać fakty. Pozdrawiam

użytkownik usunięty
szambelan

A w ktorych momentach film epatuje nuda? Nie zauwazylem. Jest ciekawe budowanie napiecia, wprowadzenie bohaterow, i nadchodzi mgla. Nudy nie zauwazylem.

ocenił(a) film na 7

film jest bardzo dobry w gatunku horroru.. tak na prawe pomysł z mgłą jest fenomenalny, chyba każdego straszy motyw nie przeniknionej mgły...zgadzam się gdyby bahterka z latarnii padła ofiarą duchów/zombie lepsze byłoby to dla fabuły

użytkownik usunięty
Smerfetka_88_fw

Ocena 7 = dobry w skali filmwebu. A napisala Pani bardzo dobry .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones