PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10642}

Miłość ma dwie twarze

The Mirror Has Two Faces
7,1 11 965
ocen
7,1 10 1 11965
Miłość ma dwie twarze
powrót do forum filmu Miłość ma dwie twarze

Mądry i zabawny

ocenił(a) film na 8

" Chciałabym, żeby ktoś mnie znał. Tak naprawdę. Wiedział, co lubię, czego się boję, jakiej pasty do zębów używam. To byłoby cudowne."
Kiedy człowiek odrzuci stereotypy, a jednocześnie zdoła opanować własne lęki - voilà! pojawia się szansa, aby spotkać "idealnego" partnera ;) Cudowny film

ocenił(a) film na 7
anka16

Zabawny, owszem, z dowcipnymi dialogami (czuć francuski pierwowzór) i przekonująco zagrany, ale mądry? Ja tu poczułem, jak w większości filmów reżyserowanych przez kobiety, oddech mizoandrii, przytępionej - fakt - przez narrację komediową. Pod rozwagę - czy nie jest tak, że mężczyźni kochają kobiety za to, jakie są, natomiast kobiety kochają mężczyzn za to, kim są? Chodzi mi oto, że role, jakie pełnimy w życiu, determinuje to czy jesteśmy kobietą, czy mężczyzną i w ten sposób jedna z płci stereotypuje drugą. Tylko miłość pozwala (na jak długo?) zerwać ze stereotypem lub - jeśli jej i jemu jest z tym dobrze w związku - wypełnić stereotypy. Nie wiem, czy się nie zagalopowałem...

ocenił(a) film na 5
anka16

Piękny cytat, taka kwintesencja uczucia jakiego większość z nas potrzebujemy. Bardzo polubiłam główną bohaterkę. Przykrym mi było, jak zobaczyłam, że po raz kolejny by była szczęśliwa "trzeba ją wyretuszować". Podobało mi się jak główny bohater stwierdził, że wspaniała była jeszcze przed zmianami.

ocenił(a) film na 10
anka16

Czy krytyka patrzenia na tyłek to od razu mizoandria? Zresztą - bohaterka sama dochodzi do pewnych wniosków, podobnych nieco do przesłania 'Bimbolandu' z Gerardem Depardieu (nakręconego przez faceta notabene).

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Właściwie @Krzypur tutaj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones