Miś

1980 1 godz. 51 min.
7,8 331 208
ocen
7,8 10 331208
30 484
chce zobaczyć
8,0 21
ocen krytyków
{"rate":8.0,"count":21}
{"type":"film","id":896,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Mi%C5%9B-1980-896/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Miś
  • Witek_9 ocenił(a) ten film na: 10

to moim zdaniem kiedy pijany Dyrma przedstawia swoją pijaną żonę, która przed chwilą spała z Paluchem. Jest tak coś czysto polskiego w pijackim uwielbieniu dla kobitki :) Mieszkałem w 3 krajach i wszędzie postrzegani byliśmy jako swego rodzaju szaleńcy tacy trochę cywilizowani ruscy z Syberii. "Dlaczego Cyganie was napadają a nas omijają? Bo się was boją, wy jesteście nienormalni". Ale miejscowe kobitki nas się nie bały i nigdy nie słyszałem skargi że Polak jej ubliżył.

• Witek_9 Panowie pozwolą... Moja żona... ZOOOOFIA!!! :D

• Morska_Bryza ocenił(a) ten film na: 9

PetarPopara Sssofiaaa! (z bryzgającą śliną :))

• Morska_Bryza A Zocha nawet nie była taka zła, jakby ja umyć, uczesać. :D

PetarPopara Bo Ewa Milde ładna kobitka była ...

• Pro100wnik ocenił(a) ten film na: 9

PetarPopara Ewa Milde miała wtedy 36 lat, więc całkiem spoko :)

• Pro100wnik A Zdzichu prawdziwy kumpel, bo nawet żoną się ze Stachem podzielił. :)

• PetarPopara Jak by zoche przekapac w 3 wodach, to by niezła kobitka była, w filmie nawet niezły biuścik miała

• Witek_9 A Zdzisław Dyrma ma na ramieniu tatuaż: MIŁOŚĆ TO BÓL.

• tomek_spolski ocenił(a) ten film na: 8

resilience Hahahaha. Nie wiedziałem.

• Grobir001 ocenił(a) ten film na: 7

Witek_9 Jak dla mnie najlepszy fragment to to jak jeden gościu mówił do szafy

Grobir001 To Jarząbek. Dobry trener :) PS. Zdzisiek węglarz przedstawiający żonę na melinie nazywał się Dyrman.

• Witek_9 Zasadniczo ;)

• Witek_9 Zdzislaw Dyrman - zasadniczo

• maciekb80 ocenił(a) ten film na: 10

Witek_9 Scena w (chlewie) domu Dyrmy była najlepsza . Nie szło się na niej nie śmiać do upadłego a rola Dyrmy sama w sobie stanowi perłe z lamusa

maciekb80 A swoją drogą, czy meliny nie mają w sobie jakiegoś specyficznego uroku? Bywałem w takich miejscach, mam nawet zdjęcie w sieci z mety kumpla (http://foto.moon.pl/zdjecie/2431/tytul/Meta), który przekręcił się dwa miesiące później bo wszystko mu się w odwłoku rozlazło. Był tam tylko stół, szafa, łóżko z zaschniętymi pod kocem odchodami i dwa krzesła. Jak było więcej gości (nie wszystkich znałem) to siedziało się na glebie przy świeczce bo prądu też nie było. Ale było wesoło, nie myślało się o tym nudnym życiu. I nadal mnie ciągnie do takich miejsc :)

Witek_9 Takie miejsca bez wątpienia mają swój "urok" ale tylko na chwile . Przy dłuższej egzystencji każdy normalny człowiek by ocipiał w takich warunkach . To jest coś podobnego do zachowania typowego mieszczucha który gdy wada na 2 tyg . na wieś to mówi że marzy się mu taka sielanka bez tego całego zgełku , huku , spalin itd . Ale gdyby go tak dał na wieś do tej ciszy na pól roku to zwariowałby i zatęsknił za tym hukiem i spalinami . Takie incydentalne zmiany miejsca na chwile są super ale jeśli trwa to dłużej niż chwile może doprowadzic do obłedu .

maciekb80 wada=wpada

maciekb80 Wynika z tego że normalny nie jestem bo zadaję się z takim towarzystwem od małego :) Ale może po prostu nie wiesz że ci ludzie tam są bardzo zróżnicowani. Od zwykłych bezmózgich chamów do takich z którymi możesz dyskutować o Schopenhauerze. Ten właściciel mety skończył historię na Uniwerku Ślaskim. Myślę że większość trafia tam bo chce zapomnieć o bezsensie życia (a więc jednak Schopenhauer :) ) Ale za takie dyskusje wyleciałem już z jednego forum fotograficznego więc proponuję skończyć.

Witek_9 Z tym że "zwykłe chamy" są tam raczej nie tolerowane i eliminowane przez tych ludzi, którym dzisiaj rano "pożyczyłem" 60 gr pod sklepem spożywczym :)

maciekb80 Dyrmana.

Morska_Bryza Tzn. ?

maciekb80 Tzn, że:
    - to był Zdzisław Dyrman, a nie Dyrma;
    - nie trzeba stawiać spacji przed i po znakach przestankowych :)

Morska_Bryza *Zasadniczo.

• Brehen ocenił(a) ten film na: 10

Witek_9 Ostatnia scena na jeziorku w akompaniamencie Ewy Bem zawsze mnie rozbraja. Jedyna minuta w kinematograii, przy której mi zawsze, niezawodnie ściska gardło.

• chemas ocenił(a) ten film na: 10

Brehen to prawda

Witek_9 Motywów to jest tyle w tym filmie, że połowę ciężko spamiętać. Już od początku zaczyna się ostro: "Oczko mu się odlepiło, temu misiu " ;p

Witek_9 A i to jeszcze:
    " - Bardzo porządna dziewczyna
    - Trudno, co robić"

chemas haha, nie mogę się powstrzymać, bo właśnie oglądam.
    I ta scena jak Pawlik liczy w aptece, a podchodzi harcerz i mówi, że już policzył i jest 121 osób, ehehehehe :)

Witek_9 haha, no nie mogę, muszę coś zapodać: "Pure ze smalcem, nie ma smalcu, z dżemem jest pure" ;P

chemas hehe, i jeszcze taki mały drobiazg, który może być nie zauważony:
    "Ja to pana we wszystkich filmach widziałam, i w polskich i zagranicznych i amerykańskich" ;)

• pejotl79 ocenił(a) ten film na: 9

Witek_9 "Puree ze smalcem. Nie ma smalcu, z dżymem są puree..." miazga

• Goldencar ocenił(a) ten film na: 10

pejotl79 Straszne Chamstwo się tu zjeżdża z całego świata ...

Goldencar To parę kilogramów mniej obywatela Pan przywiózł do kraju

pejotl79 miazga

• Wictorias ocenił(a) ten film na: 7

Witek_9 tak tak! polacy to so! Narwani, ale kobity szanują, nie biją, przemoc? -Nie istnieje, więzienia puste stoją w tej naszej szlachetnej ojczyźnie. Fajna historia o zagranicznych eskapadach, dzięki za info, bardzo mi się przydało... lmao

Wictorias Bić biją ale za to jakie uprzejme są:) Jak śpiewał niezapomniany Stanisław Grzesiuk o Heniu bezrobotnym zawodowym, który swoją Mariannę "raz poklepie, raz pobije i chwalić Boga jakoś się żyje".

• thccc ocenił(a) ten film na: 9

Witek_9 Jak ktos nam porwie nasza fure, to nam musza oddac samolot... taka stara tradycja - ekstradycja ;D
    https://www.youtube.com/watch?v=OWEMoJYvbos
    sory, z pamieci pisze ale juz sie zabieram za ogladanie ;)

• kaktus_kn ocenił(a) ten film na: 10

Witek_9 I w miejsce "być może" dajemy "z pewnością", od GIS

• Genral_Film ocenił(a) ten film na: 9

Witek_9 A ten dystans protekcjonalny wyczułeś? W Holandii i Czechach? Nawet w Czechach...

Genral_Film Nie wyczułem. W Czechach mieszkałem 4 lata (Kladno k.Pragi). Starsi za nami nie przepadali (za 1968) albo byli obojętni ale młodsi nas raczej lubili. Jeden tak się z nami zaprzyjaźnił że po pijanemu zapomniał własnego czeskiego języka. Noc, my nawaleni w knajpie, kolega mówi do niego: "Głodni my są, idź zamów po zupie". On do kelnera: "Proszę 4 zupy." Kelner: "Co to je zupa, ja was ne rozumim?". On wraca i pyta nas: "Jak jest po czesku zupa?" Polak, który go wysłał: "Polivka, idioto!"

• Genral_Film ocenił(a) ten film na: 9

Witek_9 Nie załapałeś nutki u kelnera i cierpiącego na amnezję? Zbigniew by załapał.

• Ford_Transit_Coppola ocenił(a) ten film na: 10

Witek_9 Cały film to jeden wielki gag, ale najbardziej mnie bawi:
    - Bardzo porządna dziewczyna.
    - Trudno. Co robić?

• Shiloh ocenił(a) ten film na: 8

Witek_9 "- Pięknieś nam to wyśpiewał, panie kolego.
    - Ja wam zawsze wszystko wyśpiewam".

No i najważniejsza scena: "Powiedz mi, po co jest ten miś?".