PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=896}

Miś

7,8 340 409
ocen
7,8 10 1 340409
8,2 38
ocen krytyków
Miś
powrót do forum filmu Miś

Najlepszy fragment

ocenił(a) film na 10

to moim zdaniem kiedy pijany Dyrma przedstawia swoją pijaną żonę, która przed chwilą spała z Paluchem. Jest tak coś czysto polskiego w pijackim uwielbieniu dla kobitki :) Mieszkałem w 3 krajach i wszędzie postrzegani byliśmy jako swego rodzaju szaleńcy tacy trochę cywilizowani ruscy z Syberii. "Dlaczego Cyganie was napadają a nas omijają? Bo się was boją, wy jesteście nienormalni". Ale miejscowe kobitki nas się nie bały i nigdy nie słyszałem skargi że Polak jej ubliżył.

Witek_9

Panowie pozwolą... Moja żona... ZOOOOFIA!!! :D

ocenił(a) film na 9
Petar Popara

Sssofiaaa! (z bryzgającą śliną :))

Morska_Bryza

A Zocha nawet nie była taka zła, jakby ja umyć, uczesać. :D

ocenił(a) film na 10
Petar Popara

Bo Ewa Milde ładna kobitka była ...

ocenił(a) film na 9
Petar Popara

Ewa Milde miała wtedy 36 lat, więc całkiem spoko :)

Pro100wnik

A Zdzichu prawdziwy kumpel, bo nawet żoną się ze Stachem podzielił. :)

Petar Popara

Jak by zoche przekapac w 3 wodach, to by niezła kobitka była, w filmie nawet niezły biuścik miała

Witek_9

A Zdzisław Dyrma ma na ramieniu tatuaż: MIŁOŚĆ TO BÓL.

ocenił(a) film na 8
resilience

Hahahaha. Nie wiedziałem.

ocenił(a) film na 7
Witek_9

Jak dla mnie najlepszy fragment to to jak jeden gościu mówił do szafy

ocenił(a) film na 10
Grobir001

To Jarząbek. Dobry trener :) PS. Zdzisiek węglarz przedstawiający żonę na melinie nazywał się Dyrman.

Witek_9

Zasadniczo ;)

Witek_9

Zdzislaw Dyrman - zasadniczo

ocenił(a) film na 10
Witek_9

Scena w (chlewie) domu Dyrmy była najlepsza . Nie szło się na niej nie śmiać do upadłego a rola Dyrmy sama w sobie stanowi perłe z lamusa

ocenił(a) film na 10
maciekb80

A swoją drogą, czy meliny nie mają w sobie jakiegoś specyficznego uroku? Bywałem w takich miejscach, mam nawet zdjęcie w sieci z mety kumpla (http://foto.moon.pl/zdjecie/2431/tytul/Meta), który przekręcił się dwa miesiące później bo wszystko mu się w odwłoku rozlazło. Był tam tylko stół, szafa, łóżko z zaschniętymi pod kocem odchodami i dwa krzesła. Jak było więcej gości (nie wszystkich znałem) to siedziało się na glebie przy świeczce bo prądu też nie było. Ale było wesoło, nie myślało się o tym nudnym życiu. I nadal mnie ciągnie do takich miejsc :)

ocenił(a) film na 10
Witek_9

Takie miejsca bez wątpienia mają swój "urok" ale tylko na chwile . Przy dłuższej egzystencji każdy normalny człowiek by ocipiał w takich warunkach . To jest coś podobnego do zachowania typowego mieszczucha który gdy wada na 2 tyg . na wieś to mówi że marzy się mu taka sielanka bez tego całego zgełku , huku , spalin itd . Ale gdyby go tak dał na wieś do tej ciszy na pól roku to zwariowałby i zatęsknił za tym hukiem i spalinami . Takie incydentalne zmiany miejsca na chwile są super ale jeśli trwa to dłużej niż chwile może doprowadzic do obłedu .

ocenił(a) film na 10
maciekb80

wada=wpada

ocenił(a) film na 10
maciekb80

Wynika z tego że normalny nie jestem bo zadaję się z takim towarzystwem od małego :) Ale może po prostu nie wiesz że ci ludzie tam są bardzo zróżnicowani. Od zwykłych bezmózgich chamów do takich z którymi możesz dyskutować o Schopenhauerze. Ten właściciel mety skończył historię na Uniwerku Ślaskim. Myślę że większość trafia tam bo chce zapomnieć o bezsensie życia (a więc jednak Schopenhauer :) ) Ale za takie dyskusje wyleciałem już z jednego forum fotograficznego więc proponuję skończyć.

ocenił(a) film na 10
Witek_9

Z tym że "zwykłe chamy" są tam raczej nie tolerowane i eliminowane przez tych ludzi, którym dzisiaj rano "pożyczyłem" 60 gr pod sklepem spożywczym :)

ocenił(a) film na 9
maciekb80

Dyrmana.

ocenił(a) film na 10
Morska_Bryza

Tzn. ?

ocenił(a) film na 9
maciekb80

Tzn, że:
- to był Zdzisław Dyrman, a nie Dyrma;
- nie trzeba stawiać spacji przed i po znakach przestankowych :)

ocenił(a) film na 9
Morska_Bryza

*Zasadniczo.

ocenił(a) film na 10
Witek_9

Ostatnia scena na jeziorku w akompaniamencie Ewy Bem zawsze mnie rozbraja. Jedyna minuta w kinematograii, przy której mi zawsze, niezawodnie ściska gardło.

ocenił(a) film na 10
Brehen

to prawda

ocenił(a) film na 10
Witek_9

Motywów to jest tyle w tym filmie, że połowę ciężko spamiętać. Już od początku zaczyna się ostro: "Oczko mu się odlepiło, temu misiu " ;p

ocenił(a) film na 10
Witek_9

A i to jeszcze:
" - Bardzo porządna dziewczyna
- Trudno, co robić"

ocenił(a) film na 10
chemas

haha, nie mogę się powstrzymać, bo właśnie oglądam.
I ta scena jak Pawlik liczy w aptece, a podchodzi harcerz i mówi, że już policzył i jest 121 osób, ehehehehe :)

ocenił(a) film na 10
Witek_9

haha, no nie mogę, muszę coś zapodać: "Pure ze smalcem, nie ma smalcu, z dżemem jest pure" ;P

ocenił(a) film na 10
chemas

hehe, i jeszcze taki mały drobiazg, który może być nie zauważony:
"Ja to pana we wszystkich filmach widziałam, i w polskich i zagranicznych i amerykańskich" ;)

ocenił(a) film na 9
Witek_9

"Puree ze smalcem. Nie ma smalcu, z dżymem są puree..." miazga

ocenił(a) film na 10
pejotl79

Straszne Chamstwo się tu zjeżdża z całego świata ...

ocenił(a) film na 10
Goldencar

To parę kilogramów mniej obywatela Pan przywiózł do kraju

ocenił(a) film na 10
pejotl79

miazga

ocenił(a) film na 7
Witek_9

tak tak! polacy to so! Narwani, ale kobity szanują, nie biją, przemoc? -Nie istnieje, więzienia puste stoją w tej naszej szlachetnej ojczyźnie. Fajna historia o zagranicznych eskapadach, dzięki za info, bardzo mi się przydało... lmao

ocenił(a) film na 10
Wictorias

Bić biją ale za to jakie uprzejme są:) Jak śpiewał niezapomniany Stanisław Grzesiuk o Heniu bezrobotnym zawodowym, który swoją Mariannę "raz poklepie, raz pobije i chwalić Boga jakoś się żyje".

ocenił(a) film na 9
Witek_9

Jak ktos nam porwie nasza fure, to nam musza oddac samolot... taka stara tradycja - ekstradycja ;D
https://www.youtube.com/watch?v=OWEMoJYvbos
sory, z pamieci pisze ale juz sie zabieram za ogladanie ;)

ocenił(a) film na 10
Witek_9

I w miejsce "być może" dajemy "z pewnością", od GIS

ocenił(a) film na 9
Witek_9

A ten dystans protekcjonalny wyczułeś? W Holandii i Czechach? Nawet w Czechach...

ocenił(a) film na 10
Genral_Film

Nie wyczułem. W Czechach mieszkałem 4 lata (Kladno k.Pragi). Starsi za nami nie przepadali (za 1968) albo byli obojętni ale młodsi nas raczej lubili. Jeden tak się z nami zaprzyjaźnił że po pijanemu zapomniał własnego czeskiego języka. Noc, my nawaleni w knajpie, kolega mówi do niego: "Głodni my są, idź zamów po zupie". On do kelnera: "Proszę 4 zupy." Kelner: "Co to je zupa, ja was ne rozumim?". On wraca i pyta nas: "Jak jest po czesku zupa?" Polak, który go wysłał: "Polivka, idioto!"

ocenił(a) film na 9
Witek_9

Nie załapałeś nutki u kelnera i cierpiącego na amnezję? Zbigniew by załapał.

ocenił(a) film na 10
Witek_9

Cały film to jeden wielki gag, ale najbardziej mnie bawi:
- Bardzo porządna dziewczyna.
- Trudno. Co robić?

ocenił(a) film na 8
Witek_9

"- Pięknieś nam to wyśpiewał, panie kolego.
- Ja wam zawsze wszystko wyśpiewam".

No i najważniejsza scena: "Powiedz mi, po co jest ten miś?".

ocenił(a) film na 10
Witek_9

Motyla noga wymiata :)

ocenił(a) film na 8
Witek_9

Plus kolęda Stanisława Tyma!
https://www.youtube.com/watch?v=8bEkDAIC_Hk

Ładnie to Stasio Tym napisał. To pewnie zaszczyt, być jego sobowtórem:-)

Lulejże mi, lulej,
we wszechświecie całym
Tyś jest moim królem,
mój Syneczku mały.

Ciebie ja otulę,
Ciebie ja nakarmię,
nim świąteczna nocka
cały świat ogarnie.

Nie płacz mi na przyszłe dni,
gdy Cię spotka krzywda, bieda.
Śpij mi, śpij, lulej mi, ukołysać się daj.

Uśnijże mi, Dziecię,
już oczkami swemi
śnij o całym świecie,
śnij Ty o tej ziemi.

By to była
ziemia spokojna i dobra,
ziemia sprawiedliwa,
wszystkim ludziom szczodra.

Luli la, pięknie gra
fujareczka, fujareczka,
tysiąc gwiazd świeci tak
dla mego Syneczka.

Lulejże mi, lulej,
we wszechświecie całym T
yś jest moim królem,
mój Syneczku mały.


PS
Jest i nowe wykonanie, (to i miś mniejszy). Jakby dla dodania otuchy.
I chociaż różne misie trzymają się naszego kraju mocno, Polska zmienia się pomimo wszystko.

https://www.youtube.com/watch?v=LtktIm--ShM

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones