film

Miś

1980
1 godz. 51 min.
7,8 337 582
oceny
7,8 10 1 337582
31 386
chce zobaczyć
8,0 27
ocen krytyków
Pełne paradoksów i komizmu życie prezesa klubu sportowego "Tęcza" w czasach PRL-u. Więcej Mniej
Miś zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złota Kaczka
Film zdobył nagrodę Złota Kaczka oraz 1 nominację
Sprawdź wszystkie nagrody

Komedia złożona z groteskowych epizodów ukazujących rozpad PRL-owskiego systemu. Liczne sceny z barów mlecznych, urzędów i sklepów ujawniają absurd codziennej egzystencji Polaków. Wokół historii Ochódzkiego (Stanisław Tym) narasta wiele ważnych, małych opowieści charakteryzujących rzeczywistość początku lat osiemdziesiątych.

na podstawie
studio
Zespol Filmowy Perspektywa
tytuł oryg.
Miś
inne tytuły
Teddy Bear Miedzynarodowe
Więcej...
Pierwotnie rolę Wesołego Romka miał zagrać aktor niezawodowy Krzysztof Kość, jednak nie mógł on sobie poradzić z tym zadaniem i przekazał je Zbigniewowi Bartosiewiczowi.
Kiedy milicjant zatrzymuje furę z węglem, w jednym ujęciu widać teren wskazujący na obszary pozamiejskie, a w kolejnym - bloki mieszkaniowe.
Gdy Ochódzki wchodzi do sklepu pana Jana, nie ma rękawiczek. Później na zapleczu, rękawiczki pojawiają się w jego ręce.
Głupota i debilizm wtórny panoszący się na każdym kroku peerelowskiej rzeczywistości był doskonałą receptą na komedię. więcej
Odcinanie kuponów od sukcesów, wielokrotne eksploatowanie jednego motywu filmowego będą do tej pory powszechnymi zachowaniami, dopóki ludzka natura będzie kierowana przez władzę pieniądza. Niestety, tego procederu nie udało się uniknąć również w związku z kultową polską komedią "Miś". O ile pierwsza jego kontynuacja "Rozmowy kontrolowane" osiągnęła... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych