PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468403}

Miasto życia i śmierci

Nanjing! Nanjing!
7,6 2 542
oceny
7,6 10 1 2542
Miasto życia i śmierci
powrót do forum filmu Miasto życia i śmierci

Znakomity paradokument....tak tak, niby to film fabularny ale niesamowicie dokladnie odtwarza tamte wydarzenia. Film bardzo brutalny, mocny az do bolu. Az mnie krew zalewa gdy pomysle ze wielu z tych zwyrodnialcow przezylo wojne I umarlo na starosc. Tak poza tym, jak to mozliwe ze czlowiek moze byc bardziej zezwierzecony niz wsciekle zwierze. Ktos powie ze to taka kultura itp., ale mimo wszystko sa pewne granice. W tym filmie najwiekszy plus to czarno bialy obraz ktory tlumil krwawosc scen. Trzeba przyznac ze tworcy filmu postarali sie pokazac wszystko co mozliwe o masakrze, te sciete glowy ktore symbolizowaly 'gre' o 100 glow scietych mieczem, mordowane I gwalcone dzieci, kobiety no I morderstwa, egzekucje. Nie wiem czy jakbym byl tam, nie popelnilbym samobojstwa na samym poczatku. Film naprawde bardzo mocny. Polecam Flowers of War, rowniez mocny film o tej samej masakrze ale w bardziej hollywodzkim wydaniu. Po takim filmie najlepiej szybko zajac sie czyms innym aby zapomniec bo mozna dostac bolu glowy.

użytkownik usunięty
dabram17

"Tak poza tym, jak to mozliwe ze czlowiek moze byc bardziej zezwierzecony niz wsciekle zwierze"

Nie znam zwierzęcia kture czerpie radość z cudzego cierpienia , zabijają po to by przeżyć -
- okrucieństwo to typowo ludzka cecha .

dabram17

Ja nie wiem nie znam się na historii Chin i Japonia ale co oglądam filmy a było ich dużo to zawsze agresorem jest Japonia, ten film jest drastyczny i okrutny sposób pokazany to co zrobiła Japonia, nie wiem kto gorszy hitlerowcy czy japończycy w tym okresie?

ocenił(a) film na 5
dabram17

A skąd Ty wiesz o tej dokładności?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones