film

Miasto prywatne

1994
1 godz. 13 min.
6,1 9 655
ocen
6,1 10 1 9655
2 678
chce zobaczyć
5,2 4
oceny krytyków
Młodzi przestępcy z czasem zaczynają tworzyć lokalną mafię. Więcej Mniej
Miasto prywatne zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Małe prowincjonalne miasteczko koło Warszawy rządzone jest przez lokalną mafię. Brutalne napady, zuchwałe kradzieże są na porządku dziennym. Trwa walka między Pawlikiem i Alim o szefostwo. Kto jest na czyich usługach i kto dyktuje reguły gry?

na podstawie
studio
Agencja Produkcji Filmowej / Odra Film / Studio Filmowe im. Karola Irzykowskiego / Więcej...
tytuł oryg.
Miasto prywatne
inne tytuły
Private Town Miedzynarodowe
Więcej...
Kiedy Ali spotyka się z Gochą na odpuście, u góry ekranu, przez dłuższą chwilę widać mikrofon.
Podczas napadu na sklep monopolowy, gdy "Barnaba" tłucze trzecią butelkę wódki można łatwo zauważyć, że inną wódkę trzyma w ręku, a inna spada na podłogę.
Zdjęcia powstawały w Warszawie, Żyrardowie oraz w Pruszkowie (Polska).
Zrealizowane w 1994 roku "Miasto prywatne" jest tytułem, któremu bez wątpienia warto poświęcić odrobinę uwagi. Lata 90. były raczej dobrym okresem dla kina sensacyjnego Made in Poland, film Skalskiego może tylko potwierdzać ową tezę. Co prawda nikt nie wymieni go jednym tchem obok klasyków pokroju "Psów" czy "Sary", nie zmienia to wcale faktu, że Bogusław Linda po raz kolejny ufundował polskim kinomanom dawkę porządnej sensacji. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych