Mirosław Zbrojewicz 

7,4
22 938 ocen gry aktorskiej
Mirosław Zbrojewicz
Mirosław Zbrojewicz urodził się 25 lutego 1957r. w Warszawie. W 1981 roku ukończył studia w warszawskiej PWST. Swój debiut teatralny miał 14 czerwca 1981r., wystąpił wówczas w roli Sukiennika w "Mistrzu Piotrze Pathelinie" w reżyserii Wojciecha Maryańskiego na scenie Lubuskiego Teatru im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Jednak na dużym ekranie zadebiutował dopiero w 1989r. jako Strażak w "Ostatnim dzwonku". Dużą popularność przyniosły mu role w polskich komediach, np. jako człowiek Siary w "Kilerze" oraz jako kultowy Andrzej "Grucha" w filmie "Chłopaki nie płaczą". Mirosław Zbrojewicz zajmuje się również dubbingiem. Użyczył głosu m.in. Wilkowi w "Shreku" oraz braciom Karczybykom w "Zaplątanych".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 lutego 1957

miejsce urodzenia: Warszawa, Polska

wzrost: 186 cm

żona Beata, 2 dzieci: syn Mateusz i córka
W 1981 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (obecnie Akademia Teatralna) im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (Polska).
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2005 r. - "Rap Biznes" - OlsenFu (feat. Dynam);
- 2011 r. - "Komedia" - Muzykoterapia;
- 2016 r. - "Madryt" - Kult.
Wystąpił w następujących kampaniach reklamowych i społecznych:
- 2013 r. - akcja organizacji Kampania Przeciw Homofobii pt. "Rodzice odważcie się mówić", akcja Polskiego Czerwonego Krzyża pt. "Bardzo Dobre Maniery" promująca pomoc niedożywionym dzieciom;
- 2015 r. - dwunastomiesięczna lokata Zysk+ Wzrost oferowana przez Santander Consumer Bank;
- 2019 r. - spot pt. "Bądź kimkolwiek chcesz" promujący serial "Opowieści z San Francisco" dostępny na platformie Netflix;
- 2020 r. - produkty marki Łowicz;
- 2022 r. - akcja Fundacji Iskierka zachęcająca do przekazywania 1% podatku na rzecz podopiecznych tej organizacji pt. "Pomóż nam oswajać raka", firma ubezpieczeniowa Uniqa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Świetnie tam zagrał, do ról ciemnych typów w komediach jest idealny! Jeden z moich ulubionych aktorów!

Pojawia się w bodajże trzecim odcinku dramy "Terius Behind Me", który nakręcono w Warszawie. Oglądam sobie te gładkie koreańskie twarze, a tu nagle Grucha. Ucieszyłam się jak dziecko.

troche Vinnie Jones'a.

Niedawno miał 7,9, teraz 6,5. Co się stało? Człowiek "symbol, kultowy", nagle się przestał podobać? :)

teksty, wyraz twarzy - nr1! Więcej pana Mirka w głównych rolach proszę!