PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7706}
6,1 9 816
ocen
6,1 10 1 9816
5,2 4
oceny krytyków
Miasto prywatne
powrót do forum filmu Miasto prywatne

Mam na mysli slowa ktore kierowal do cwaniaczka ktorego gral B.LINDA i jego kumpli
siedzacych w aucie. Slowa epickie: '...WY JUZ CHLOPCY NIE ZYJECIE! POPROSTU NIE
ZYJECIE. TY SIE KUR...A GRUBASIE ZAMKNIJ MASZ KUR...A GOLONKE ZAMIAST
MOZGU. TEN TWOJ KOLESZKA Z TYM SWOIM 'TITI-TITI' CO TATUSIA ZAPOMNIALES?
TY KUR...A PALANCIE Z DWOMA KULKAMI ZAMIAST MUZGU. ZAJE...A WAS! TY
SLUCHAJ TY! PAJACU KUR..A Z TYM KOLCZYKIEM W UCHU W TYM SWOIM KUR...A
DRESIKU! CO CALE ZYCIE NA KONIKU PATATAJ I TO SOBIE NA ZYCIE
WYMYSLILES?! WY NIE ZYJECIE KRETYNI... A CIEBIE TY PAJACU TRZEBA KUR..A
IZOLOWAC... MOJA BROCHA MI MOWI ZE WAS JUZ KUR...A NIKT NIE USLYSZY...'

ocenił(a) film na 6
punisher822_filmweb

Tak, to zdecydowanie najlepsza, wręcz kultowa scena z tego filmu, mistrzowsko odegrana przez Macieja Kozłowskiego.
Bardzo dobra była też scena rozmowy Kozłowskiego z Kiersznowskim w parku, a zwłaszcza ten fragment:
- [...] Koleżkę się sprzedało...
- Żeby mu życie uratować, ty palancie ty!
- Ciebie trzeba izolować.
- [wyrywa Kiersznowskiemu kopertę z pieniędzmi] Dawaj szmal i spi*rrdalaj, bo cię uczeszę ołowiem. [Kiersznowski oddala się] Elektryk się znalazł.
Albo jeszcze następująca bezpośrednio po niej scena krótkiego spotkania Lindy z Kiersznowskim. Podobało mi się, jak nie zainteresowany propozycją Linda mówił to "ydź", a na końcu "Eee! Zacznij się modlić".


użytkownik usunięty
guliver_filmweb

Zgadzam się z Wami dialogi wyśmienite, film miał też dobre zdjęcia (tylko pod koniec filmu kiedy ich powoli wykańczali zdjęcia były słabsze, ale sam koniec filmu miał dobre zdjęcia jak byli na moście). Jacek Skalski nakręcił wcześniej za komuny film ,,Chce mi się wyć'' nic specjalnego, film bardzo przeciętny, wręcz nudny chwilami i tani. Jacek Skalski wystąpił także w filmie ,,Balanga'' w reżyserii Łukasza Wylężałka jako trener wychowania fizycznego. Skalski mimo obrzydliwości jakie pokazywał w filmach, mimo przekleństw, których było trochę, nie aż tak dużo jak w ,,Psach'' Pasikowskiego to miał jakiś poziom. Chodzi mi, że jakieś przesłanie te filmy miały. Szkoda, że tak szybko zmarł. Ciekawy jestem jakie teraz obrazy tworzyłby. Łukasz Wylęzałek kręcił bardzo nudno, ,,Balanga'' miała sporo sensu, była dobry filmem, ale było w tym filmie dużo nudnych dialogów, nudnych scen. Wylężałek potwierdzał słaby poziom także w ,,Darmozjad polski'' i ,,O dwóch takich, co nic nie ukradli'', ale nie można zaprzczyć, że reżyser jakąś wizję na film miał, dobierał ciekawych aktorów jak Maciej Kozłowski, Marcin Troński, Piotr Fronczewski, Krzysztof Zaleski, Maciej Stuhr, Anna Samosionek, Zofia Merle, Cezary Pazura, Krzysztof Globisz, Bartłomiej Topa, Jan Jankowski, Tadeusz Huk, Radosław Pazura, Grzegorz Warchoł (tych nazwisk i imion było dużo - bardzo dobra obsada była w tych filmach, a realizacja powinna być nieco lepsza).

"Chce mi się wyć" też ma swój klimat.
A Skalski krótko przed śmiercią w wypadku mówił w wywiadzie o projekcie nowego filmu - zdaje się dramatu z elementami sensacji. Pewnie byłoby coś w jego stylu, szkoda, że nie zdążył.

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

Zgadza się. Właśnie dialogi, dobrze oddany klimat tamtych czasów i bardzo realistyczna gra aktorów, także zdięcia, powodują, że za każdym razem oglądam ten film od deski do deski.

ocenił(a) film na 8
chemas

Najwięcej bluzgów w polskim filmie

chemas

Pierwsza część filmu dobra (taki swojski, polski klimat i ten wszechobecny jeszcze syf schyłkowego PRLu), ale druga trochę się Skalskiemu rozlazła, jakby nie miał pomysłu, jak to dalej poprowadzić i zaczął kombinować z odniesieniami do Hollywood.

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

zgadzam się, mimo wszystko nadrabia klimatem, no i bym zapomniał mujzyką

chemas

Muza i generalnie klimat tak, ale scenariusz im dalej, tym bardziej dziurawy.

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

To prawda, ale tak to niestety jest z dużą ilością polskich filmów

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

dżizas jak ja pamiętam jeszcze ten syfilis po PRL, ten smród, brzydotę, biedę, szajs, krew, mordowanie, taniość, dziadostwo i kibel w jednym....ble obrzydliwe, ale to moja młodość

ocenił(a) film na 3
punisher822_filmweb

dzieki tej scenie i wielu innym uwazam ten film za najlepsza polska komedie do czasu powstania chlopaki nie placza :)
i ten Bogus w dresiku i sandalach ... niezla parodia

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

"Pawełku! Stoliczek p******niczek! Witam Cie myszka Miki!" :D

ocenił(a) film na 10
Scrambler

Bardzo lubie ten film a teksty sa swietne i calkiem niezle laseczki obracali i co wazne byly gole kobiety. MLODE WILKI1 troche mi przypominaja scenariuszowo ten film ale niestety tam bylo zbyt lagodnie. Za malo bluzgow i wogle nagosci...

ocenił(a) film na 10
punisher822_filmweb

MLODE WILKI1 ewidetnie zrobiono pod kategorie wiekowa od 13-lat.

ocenił(a) film na 10
punisher822_filmweb

Film absolutnie genialny. Kultowy Linda i Kozioł. Niepowtarzalny i stale w sercu.

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

no i czemu ten ali skoczyl z tego mostu ?

ocenił(a) film na 7
dominas_filmweb

trochę się za bardzo ubrudził, musiał to z siebie zrzucić. A najlepsze jest, że Linda już się obracał, żeby mu powiedzieć, że jest ok, ale nie zdążył.

punisher822_filmweb

System to rozwalają teksty Kozłowskiego-Alego nt polityki - do dziś przerażająco aktualne. Może dlatego, że wciąż u koryta te same mordy, które 30 lat do władzy dojechały na byciu opozycjonistą (lub tylko udawaniu opozycji...).

jan_niezbedny0

PS. Autokorekta - miało być: 30 lat temu*

punisher822_filmweb

z tym golonkom zamiast mózgu było super XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones