PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827778}
6,5 17 923
oceny
6,5 10 1 17923
5,2 4
oceny krytyków
Midway
powrót do forum filmu Midway

jest dobrze

ocenił(a) film na 9

Od dziecka przeczytałem setki książek o historii wojen.Interesują mnie i te starożytne i te najnowsze. W związku z tym często sobie wyobrażam jakby wyglądał film o danej bitwie i wojnie. Od zawsze czuję niedosyt - tych filmów jest za mało, a jak już powstają to jęk zawodu. Jest parę perełek ja "Rzym", "Kompania braci" z tych bardziej znanych po niszowe jaki "Tali-Ihantala". Oczywiście jak dowiedziałem się o nowym "Midway" zaczałem i czytać i podłamałem się widząc Emmericha - no tak bedzie kolejna strzelanka z wojennym romansem.
Na szczęście jest bardzo dobrze. Nie rewelacyjnie, ale bardzo dobrze. Nie będę się rozwlekał, ale jest logiczny ciąg historyczny, sceny wymiatają. Oczywiście są sceny niepotrzebne i dłużyzny, ale na film mają pójść i dobrze się bawić także kobiety :-). Co bym zmienił - wydłużył albo podzielił film. Wiele wątków jest tak skróconych, że nie znająć faktów można ich nie zrozumieć. Jak już pokazali rajd Doolitle'a to bitwa na Morzu Koralowym powinna być lepiej pokazana. Nie zmienia to faktu, że jest bardzo dobry i polecam.
Czekam na Leyte :-)

ocenił(a) film na 8
DeNatt

no mnie te dłużyzny trochę denerwowały, ale faktycznie jest to fajny film wojenny. Co do Kompanii to jednak nie porównuję bo to jest absolutne arcydzieło :)

DeNatt

Zaręczam, że niepotrzebne sceny i dłużyzny wkurzają w takim samym stopniu kobiety jak i Pana. Proponuję raczej widzieć w ludziach tych ceniących kino i tych, którym jest ono znacznie bardziej obojętne. Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones