PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259199}
6,9 10 881
ocen
6,9 10 1 10881
Miss Potter
powrót do forum filmu Miss Potter

Ciepły, pełen uczuć i wzruszeń, a przy tym opowiada historię prawdziwą. Zabawne, że dopiero po obejrzeniu tego filmu dostrzegłam w swoim domu na półce z książkami małą ilustrowaną opowiastkę Beatrix Potter o kaczce Tekli. Swoją drogą ciekawe tłumaczhenie z angielskiego: The Tale of Jemima Puddle Duck :)

Ewencja

Kiedyś oglądałam animowane bajki o Tekli, miałam je nawet nagrane na VHS. Od jakiegoś czasu szukam w internecie któregoś odcinka przygód Tekli, bez skutku jednak. Może ktoś wie coś na ten temat? Kto zwróci mi dzieciństwo na chwilę? :)

ocenił(a) film na 9
kulka123

Ooo, a skąd miałaś te bajki na VHS? Czyżby istniały w polskiej wersji językowej? Nic nie wiem o bajkach animowanych niestety, za to Musierowicz :-) To też trochę trąca dzieciństwem.

Ewencja

Były! I były na TVP1 czy TVP2 i były cudowne!

ocenił(a) film na 9
kulka123

Właśnie zauważyłam, że zjadło pół mojej poprzedniej wypowiedzi :-) W Empiku pojawiło się piękne duże wydanie bajek Beatrix Potter w tłumaczenu Małgorzaty Musierowicz - zapewne jest w nim też Tekla. Pozdrawiam!

Ewencja

Świetna informacja! Dzięki!

ocenił(a) film na 8
kulka123

To cudowny film, choć trochę smutny...ale prawdziwy. Ja też mam te bajki na VHS nagrane z TV :) Zakupiłam też nowe wydanie w Polsce Powiastki Beatrix Potter :) Ale szukam jakichś angielskich starych wersji, bo to dopiero zabytek kultury. Może być nawet przetarte, naderwane gdzieś, ale...mieć takie coś w ręku, dotknąć tych starych kartek papieru...to skarb...

EvelinSiv

W listopadzie widziałam w Wielkiej Brytanii w HomeSense angielskie wydanie tych powiastek z empiku (które swoją drogą są już na moim regale ;))

ocenił(a) film na 8
kulka123

Czyli kupiłaś to w Wielkiej Brytanii? Ale takie stare wydanie? I tak zazdroszczę :))

EvelinSiv

Nie, kupiłam w Empiku (książka większa i grubsza, niż ta, którą widziałam w UK, ale wydana tak samo) - ale zakupię chyba przy najbliższej okazji wersję angielską.

Moja siostra mi to dziś wysłała i sprawiła mi wielką niespodziankę:
http://www.youtube.com/watch?v=QOGe51k_9eU

Szkoda, że nie z polskim lektorem, bo ja właśnie po pl oglądałam w dzieciństwie

ocenił(a) film na 8
kulka123

A ja będę miała dwie książeczki po angielsku i takie stare chyba z około 1930 roku :D chłopak kupił mi na ebayu i niedługo przywiezie (bo teraz jest w USA). A oglądałam tę bajkę na youtubie ;) No w tv też oglądałam po pl i nawet mam na kasecie nagrane :) Ale fajnie, że w ogóle są w internecie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones