PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843930}
6,7 19 605
ocen
6,7 10 1 19605
5,0 19
ocen krytyków
Mistrz
powrót do forum filmu Mistrz

Podobna historia powstaje w Holiłód o bokserze z Bełchatowa Harrym Haftcie, również uwięzionym w Auschwitz, gdzie jako więzień stoczył 75 walk, uciekł z marszu śmierci, trafił do Ameryki i walczył z mistrzem świata Rockym Marciano. Również ma wyjść do kin w 2020 a główną rolę zagra Ben Foster.

Kamil_Stec

Tylko Harry to żyd. Taka mała różnica.

ocenił(a) film na 7
monika611

No to już jasne, dlaczego akurat tylko o nim Holiłut sobie film nakręci...

ocenił(a) film na 3
Pyrogenus

Niech sobie Amerykanie robią filmy o żydach. O Polakach niech robią filmy Polacy. Sami powinniśmy umieć opowiadać własne historie.

Zeppelin1405

A o Etruskach? Np. o królu Larsie Porsennie.

ocenił(a) film na 3
tisoc

O Etruskach możesz sam zrobić film. Nic nie stoi na przeszkodzie.

Zeppelin1405

Ależ nie mogę, gdyż nie jestem Etruskiem, bo jak piszesz "niech Polacy robią o Polakach" etc... Co najwyżej mógłbym zrobić film o Tobie, ale byłby to nieciekawy dramat, więc raczej nie....

ocenił(a) film na 3
tisoc

Ależ ja nie napisałem, że tylko Polacy mogą robić filmy o Polakach, a reszta ma zakaz. Każdy naród ma swoją mentalność, którą jest ciekawie odkrywać oglądając kino z różnych krajów. Myślenie, że tylko Amerykanie potrafią robić filmy moim zdaniem jest błędne. Polacy też sobie z tym radzą, ostatnio nawet całkiem nieźle . Oglądanie jak dwóch więźniów Auschwitz rozmawia miedzy sobą po angielsku z californijskim akcentem nigdy nie będzie lepsze, jak by to robili w oryginalnym języku.
Pozdrawiam !

Zeppelin1405

Ależ napisałeś, napisałeś: "O Polakach niech robią filmy Polacy. Sami powinniśmy umieć opowiadać własne historie." Ale z radością postrzegam, że zmieniłeś zdanie. A mnie zupełnie nie przeszkadza jak "dwóch więźniów Auschwitz rozmawia miedzy sobą po angielsku z californijskim akcentem" bardziej mnie razi dwóch więźniów mówiących nienaganną, literacką polszczyzną np. o "wyższości świąt ...
Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia"
Pozdrawiam!

Pyrogenus

Jasne, ze jasne. W końcu Żydzi byli w obozach zagłady, gdzie po prostu czekała ich śmierć. Polacy byli w obozach koncentracyjnych, gdzie mieli szanse ocaleć.

monika611

Polski Żyd (a nie "żyd"), czyli również film o Polaku.

monika611

To jak to w końcu jest, może mi Pani wyjaśnić Harry to Żyd czy Polak?

ocenił(a) film na 7
Kamil_Stec

Jeśli Ben Foster to będzie się działo, bo gość ma talent do grania nawiedzonych.

Kamil_Stec

Żaden z tych bokserów nie równał się Salamo Aruoch'owi Greckiemu żydowi W wieku 14 lat wygrał swoją pierwszą walkę. W 1941 zdobył tytuł mistrza Bałkanów w wadze lekkopółśredniej. W 1943 został wraz z innymi greckimi Żydami wywieziony do obozu Auschwitz. Już pierwszego dnia pobytu w obozie, w komorach gazowych zginęły wszystkie kobiety i dzieci z jego rodziny. Arouch podczas swego pobytu w obozie stoczył 208 walk, większość z wiekszymi i cięższymi od siebie wygrywając wszystkie. Po wyzwoleniu Auchwitz przez Rosjan i zakończeniu wojny Arouch wyjechał do Palestyny, a w 1948 przyjął obywatelstwo Izraela.

Crash_override

O tym już nakręcili.

https://www.filmweb.pl/film/Triumf+ducha-1989-11200

taksidrajwer

https://www.filmweb.pl/film/Victor+Perez-2013-698310
Tu o jeszcze innym bokserze :)

taksidrajwer

Dokładnie

ocenił(a) film na 6
Crash_override

A tu ktoś stwierdził jak na prawdziwego Polaka przystało że to wszystko kłamstwo bo pięściarzem był Polak a Żyd mu ukradł historię.
https://www.filmweb.pl/film/Triumf+ducha-1989-11200/discussion/K%C5%82amstwo,321 9754

soulfly777kris

Kiedy kręcono Trumf ducha to konsultantem w sprawie walk był Teddy Atlas pierwszy trener Mike'a Tysona

ocenił(a) film na 10
Kamil_Stec

Znasz może tytuł? Chętnie obejrzę.

ocenił(a) film na 7
codenamed85

The Survivor

ocenił(a) film na 9
Kamil_Stec

Dlatego, że Tedii był Polakiem, taka produkcja niestety zawsze będzie na zachodzie marginalizowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones