PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849412}

Mitchellowie kontra maszyny

The Mitchells vs. The Machines
7,4 24 898
ocen
7,4 10 1 24898
7,2 30
ocen krytyków
Mitchellowie kontra maszyny
powrót do forum filmu Mitchellowie kontra maszyny

Super, bo jest przede wszystkim dla każdego - dzieci się fajnie bawią, ale my z moja dziewczyna płakałyśmy ze śmiechu. No i hej, nasza główna bohaterka jest lesbijka i może nie ma dużo nt. jej seksualności, ale łazi z ta przypinka ciągle, w domu wszędzie tęcze, w filmikach i rysunkach tez, do tego na końcu filmu pojawia się zaproszenie jej dziewczyny do domu, i każdy to traktuje.. po prostu normalnie. Rodzice i brat kochają ją, i akceptują taką, jaką jest. Jezu jak dobrze widzieć takie rzeczy, tak naturalnie, tak po prostu normalnie własnie. No i sam fakt, że w końcu jakaś bajka, gdzie to nastoletnia dziewczyna ratuje świat i ma super pomysły, ze jest nerdem i geekiem, ze ma plany i marzenia, które spełnia i jest przy tym wszystkim zajebiście fajna (no i hej, ratuje świat!!!).
Zresztą wszystkie postacie są super, choć najbardziej cieszy mnie to, że też w końcu mama dostała pozycje bohaterki i postrachu, która zwalcza armię robotów sama (i z synem na plecach, iconic). Dwie mocne żeńskie postacie w jednej bajce, wow, to jednak się da.
Jejku no, kocham ten baj i uważam, ze może bardzo dużo wnieść dobrego w życie każdego z nas i pomóc zwalczać szkodliwe przekonania, i stereotypy. Koniecznie do zobaczenia ❤

ocenił(a) film na 8
Stonnka

Zgadzam się z Tobą całkowicie :). Do tego jest to dzieło tak bardzo autotematyczne i intertekstualne, że smaczków można szukać, że aż! Raj dla kinomana :). Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
Kotodzik

Powiem wam, że gdyby nie ta ostatnia wzmianka o dziewczynie, w ogóle nie zwróciłbym uwagi na seksualność tej dziewczyny. Jestem pod wrażeniem jak można wpleść tego typu wątek, przy jednoczesnym zachowaniu spójności filmu, który jednak stawiał na rodzinne relacje, konflikt pokoleniowy, trudności w dogadywaniu się. Normalne, życiowe sprawy, choć w konwencji zwariowanej przygody z robotami w tle. Tutaj każda postać ma swój własny mały motyw, jakiś wątek, który dostaje na końcu klamrę, ale przede wszystkim - każdy ma swoją heroiczną scenę, zwłaszcza pso-świnko-chlebek! <3 Fantastyczna konwencja, dużo miłości do wielu motywów horrorowo-przygodowych, feeria barw i stylistyka, przywodząca mi na myśl Flapjacka, SpongeBoba i tego typu kreskówek, czyli przeplatanka elementami spoza danego motywu!

ocenił(a) film na 7
Stonnka

W filmie cały czas była mowa o "soulmate", czyli bratniej duszy, więc wydaje mi się, że tata nic nie podejrzewa. To pewnie temat na 2 część ;)

ocenił(a) film na 8
_marecki

O, to by mogło być ciekawe :). Fajny pomysł.

Stonnka

Nie wiem na jakiej podstawie stwierdziłaś, że jest lesbijką. Przypinka ma 5 kolorów, więc nie jest to symbol LGBT. Skąd wniosek, że to jej dziewczyna, a nie bardzo dobra przyjaciółka – bratnia dusza? Nic nie było o tym, że to jej dziewczyna. Dla mnie to jest doszukiwanie się na siłę.
To nie nastoletnia dziewczyna ratuje świat, tylko cała rodzina, i to, o zgrozo, stereotypowa rodzina – tata, mama i dzieci, i w dodatku biali. Co więcej, tata jest tu wyraźnie głową rodziny. Reszta rodziny, nawet jak się z nim nie zgadza, to go słucha. Nastoletnia córka, żeby wyszło po jej myśli, musi przekonać właśnie tatę do swojego planu, bo to jego głos jest decydujący.
Mama dostała pozycję superbohaterki? Ja bym tego tak nie określił. Od wieków wiadomo, że matka jest w stanie wpaść w furię i każdemu wydrapać oczy jeśli tylko coś grozi jej dziecku. To jest instynkt macierzyński typowy właśnie dla kobiet, więc to nie zwalcza żadnych stereotypów, tylko ukazuje fakt znany od dawien dawna.
Bajka pomaga zwalczać stereotypy??? Wręcz przeciwnie! Bajka jest bardzo stereotypowa. Główni bohaterowie to typowa biała rodzina – ojciec, matka i dzieci. Ojciec interesuje się i zajmuje się typowo męskimi sprawami takimi jak budowa, majsterkowanie itp. Mama jest nauczycielką, czyli typowo kobiecy zawód. Nastoletnia córka jest zbuntowana i nie dostrzega, że rodzice pragną jej dobra. Mały synek interesuje się dinozaurami. Stereotypowy obraz rodziny.
Ale to nie koniec stereotypów. Ojciec nie umie korzystać z komputera, czyli krzywdzący stereotyp, że starsze pokolenie jest zacofane. Sąsiedzi – lepiej ustawieni finansowo, żyją w luksusach i są dobrze ułożeni, wręcz „idealna” rodzina, a główni bohaterowie są biedniejsi, mają stary samochód, i są „dziwni”. Czyli stereotyp, że jak ktoś ma więcej kasy, to tam wszystko jest cacy, a jak ktoś jest biedniejszy, to dziwaki albo „patologia”. Co więcej, matka naszej rodzinki głównych bohaterów jest zafascynowana sąsiadami, czyli stereotyp, że każdy chce właśnie tak żyć.
Co do jednego zgoda – bajka była dobra. Miałem spore obawy przed jej obejrzeniem, ze względu na to, że to bajka netfliksa. Bałem się, że będzie na kilometr trącić lewicową propagandą, jak większość „tworów” tej firmy ale na szczęście niczego takiego się nie dopatrzyłem nawet szukając na siłę.

ocenił(a) film na 9
mnips

Bardzo dobre podsumowanie

ocenił(a) film na 8
mnips

Bo to nie jest animacja Netflixa tylko Sony. Netflix jest tylko dystrybutorem.

ocenił(a) film na 9
mnips

Skąd wiadomo, że jest lesbijką oprócz przypinki lgbt? Na początku filmu w jej pokoju, nad biurkiem ma narysowaną flagę lesbijek;)

ocenił(a) film na 9
mnips

Jeszcze jednym szczegółem świadczącym o tym jest adnotacja LGBTQ+ na tablicy przed wejściem do jej akademickiego pokoju. Zawiesza się tam zazwyczaj rzeczy które cię opisują.

ocenił(a) film na 10
Stonnka

omg niesamowite. chyba nie ogladasz za wielu filmow

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
aniaopole7

widać zabolało

krzysztof7

Nic nie boli, tak tylko wtrąciłam że sam wyglądasz jak pedał a jak wiadomo najwięcej szumu w koło orientacji seksualnej robią krypto pedały, jak ten prawacki europoseł Szájer który darł mordę o gejach i lewakach( jak ty) a złapali go podczas pedalskiej orgii lol

ocenił(a) film na 3
aniaopole7

Strasznie jesteś monotematyczna lol ps. fajne perskie oko

ocenił(a) film na 6
Stonnka

Nędzna kopia Rona USterki i tyle.

ocenił(a) film na 10
KisielGTX

Ron pojawił się w kinach znacznie później

ocenił(a) film na 10
Stonnka

I pomyśleć, że to nie dostało Oscara, a Encanto, które jest po prostu kolejnym ogranym filmem Disneya. Tu widać kreatywność, mówienie o rzeczach tak bliskich i co dziennych. I nie ma tu jakieś propagandy, ale pokazanie pewnych problemów z różnych perspektyw

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones