PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1016}

Moje własne Idaho

My Own Private Idaho
7,2 17 185
ocen
7,2 10 1 17185
7,3 15
ocen krytyków
Moje własne Idaho
powrót do forum filmu Moje własne Idaho

Mike pojechał w pewnym momencie filmu do brata, a okazało się, że ten jest jego ojcem (tutaj w retrospekcji pojawia obraz młodego chłopaka i jego matki). Nie wiem czy dobrze zajarzyłem, ale wynika z tego gruby wątek kazirodczy. Co do zakończenia - jest on niewiarygodnie istotny. Bo zakończenie ma w zasadzie jedną interpretację. Po Mike'a przyjeżdża brat/ojciec (mogę tak w ogóle pisać?!) Możemy to znaleźć w wyciętej scenie, auto z oryginału filmu i wyciętej sceny się powtarza, brązowa kurtka kierowcy także (https://www.youtube.com/watch?v=fIQ6-caepvg, 4:30 - coś około tego), jednak reżyser nie chciał być tak jednoznaczny i wywalił to, zmuszając nas do refleksji. Mike czuł obrzydzenie do brata/ojca, mimo, że to jego matka była prawdziwą szmatą - to u niej szukał miłości. Na końcu okazało się, że to patologiczny brat/ojciec czuje do niego więcej, bo jednorazowo uratował go z drogi. Pewnie kazał mu po niego wyjechać Scott, bo stwierdzenie, że "skończył z tamtym życiem" jednocześnie świadczy, że skończył z przyjaźnią z Mikiem. Sam więc nie mógł tego zrobić. Miał już nowe życie. Poza tym zapewne domyślał się, że ten się w nim zabujał, dlatego nie chciał mu się pokazywać na oczy. Wiedział jednak gdzie go znaleźć - na jego drodze. Dlatego wysłał tam brata/ojca. Przynajmniej tak to interpretuje. Generalnie ciężka sprawa ten film, do mnie raczej nie przemówił, acz mniemam, że rozumiem o co chodzi. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 6
Rasiak015

4 lata temu to pisałeś. Ja oglądam dzisiaj i akurat skończyłam... dzięki za tą interpretację, bo tak bym tego zakończenia nie odebrała. Ale mogło byc w zamyśle reżysera właśnie takie. I ma to sens.

ocenił(a) film na 2
Rasiak015

Chciałem dziś go obejrzeć, a tu tu czytam, ze to film o matce, co dała się bzyknąć synowi, w wyniku czego urodziła kolejnego syna? To jakaś patologiczna reakcja łańcuchowa? i jeszcze ten, co przeleciał matkę, teraz mną ochotę na swojego brata/syna?

Teraz nie wiem, czy chcę to oglądać...

ocenił(a) film na 5
Sony_West

O panie kochany! Teraz to mi się przypominają jedynie jakieś małe momenty tego filmu, wiem, że był trochę zryty. Wpis zamieściłem na świeżo, czasami mam takie rozkminy, interpretacje, coś tam doczytam na forum, coś połączę i tworzę od razu wątek, żeby moje myśli nie zanikły i żeby pomóc komuś kolejnemu w zrozumieniu, naprowadzeniu. Nie jestem oczywiście nieomylny oczywiście, ale skoro tak napisałem, to musiałem wcześniej zrobić jakiś research i przez kilka h rozkminiać ten film :)

Widzę, że przez te kilka lat zebrałem nawet trochę lajków!

Zawsze zachęcam jednak do tego, by samemu po coś sięgnąć, a potem najwyżej wrócisz do mojego komentarza i zobaczysz, czy zgadzasz się z moją interpretacją. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 2
Rasiak015

Tez miewam takie rozkminy. Na przykład:

- jeśli matka z tego filmu miała seks kazirodczy z pierwszym synem w wyniku czego urodziła drugiego syna i z tym drugim też by miała seks kazirodczy, w wyniku czego urodziłaby trzeciego syna...To mamy tu nie tylko sytuację chorą społecznie, ale tez i skomplikowaną od strony prawnej. Bo pierwszy brat jest dla trzeciego jednocześnie dziadkiem a ów trzeci syn jednocześnie składa mamie życzenia na dzień matki i dzień babci xD

Trochę sobie jaja robię, ale ten przykład pokazuje, jak szkodliwe byłoby kazirodztwo dla społeczeństwa. Nic dziwnego, że tego zakazali.A film obejrzę z ciekawości, bo mm płytę. Kupiona dawno temu za 5 zł w markecie. Znalazłem jak robiłem porządki przy okazji remontu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones