PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=291860}
3,2 36
ocen
3,2 10 1 36
Mondo cannibale
powrót do forum filmu Mondo cannibale

albo inaczej: włoskie kino kanibalistyczne po... hiszpańsku! brzmi idiotycznie? taki też jest ten obraz. przyznam szczerze że dawno już nie miałem takiej jazdy na żadnym filmie. pominąwszy wszystkie nielogicznosci i kretynizmy wyczyniane przez bohaterów warto zwrócić uwagę na tytułowych kanibali: to jakaś banda prostaczków i facetów z wąsem zebranych przez reżysera i pomalowanych plakatówkami. nieźle też prezentuje się angielski dubbing - to już samo może zwalić widza z krzesła, a gdy dodać do tego treść dialogów... tak, to jest cos naprawdę złego! ale w końcu to Jesus Franco. żeby jednak być sprawiedliwym powiem że moje rozbawienie trwało tylko do pewnego momentu, później byłem już jedynie zniecierpliwiony. sceny kanibalizmu? sfilmowane wszystkie w ten sam sposób: z dużymi zbliżeniami, w zwolnionym tempie, tak, że właściwie nic konkretnego nie widać, a w tle słychać jakieś powarkiwania i jęki. przeraźliwie nudna sprawa. w trakcie półtorej godziny seansu zdążyłem zatęsknić za "Cannibal Holocaust". zarekomenduję w ten sposób: watch it! if you dare!

ocenił(a) film na 2
Caligula

No cóż. Odważyłem się i nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z powyższym.

ocenił(a) film na 1
Caligula

Jeden z najgorszych filmów Franco, a nakręcił ich masę. I prawie każdy jego film to niestrawne fekały. Gówna nieprzeciętne kręcił, a tym filmem pokazał, że nawet kino kanibalistyczne, które ma góra dwóch godnych przedstawicieli (Cannibal Holocaust i Cannibal Ferox - a i te są słabe), można zepsuć. Odradzam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones