PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35518}

Mordercze wakacje

Flashback - Morderische Ferien
6,7 17
ocen
6,7 10 1 17
Mordercze wakacje
powrót do forum filmu Mordercze wakacje

Filmik narodził się w 2000 roku i od razu popełniono pierwszą zbrodnie - ocenzurowano go. w takiej to pociętej formie trafił do kin oraz na vhs i później dvd. wersja oryginalny była puszczana jedynie na niemieckiej kablówce. Później okaleczony film wykupiło Lion's Gate, i postanowiło zgwałcić go ponownie, tym razem poprzez dubbing.
Dla tego włączając taki potwornie okaleczony slasher miałem dość duże obawy. jak się okazuje nie potrzebnie, bo film mimo wszystko był niezły.
Po pierwsze pomimo iż mocniejsze sceny gore zostały wcięte, film nadal jest krwawy, a każdą ofiarę widzimy ale w trakcie mordu, albo chociaż po fakcie, i naprawdę film jest bardziej krwawy niż wiele amerykańskich slasherów post-scream'owych.
po drugie dubbing wyszedł całkiem dobrze. głosy są dobrze dobrane do bohaterów i jak po jakimś czasie przestałem zwracać uwagę na ruch ust, to zupełnie przestał mi przeszkadzać.
Przejdźmy do samego filmu.
Slasher. a więc oczywiście głupi, schematyczny i rozrywkowy.
ale oprócz ogranych motywów:
trauma z dzieciństwa, tajemniczy zabójca, głupie nastolatki, motywy z "krzyku" (głupia reporterka w pogoni za sensacją, na szczęście postać epizodyczna), głupi żart, który źle się kończy
mamy tez motywy całkiem oryginalne:
główna bohaterka nie jest jedną z głupich nastolatek, tylko przyjeżdża do nich uczyć francuskiego. film nie należy do slasherów dziejących jednej nocy (jak np. "piątek 13ego") ani tych, gdzie morderstwa są w pewnych odstępach czasu(jak np. "krzyk"), tylko tak jakby pomiędzy. rozmieszczenie schematycznych motywów tez wydało mi się całkiem nietypowe. jest też kilka oryginalnych scen.
Zabójca używa sierpa, bardzo mi się to pododba, choć wiem, że to nie pierwszy i nie ostatni film z tym narzędziem zbrodni
do tego mammy głupkowaty czarny humor, który balansuje gdzieś na pograniczu "krzyku" i "strasznego filmu". to dziwi, bo film sprawiał z początku wrażenie poważnego slashera, ale mimo wszystko nie razi.
w sumie naprawdę mi się podobał, dobrze się bawiłem, ale póki co tylko mocne 6.3/10. może jakbym zobaczył wersję uncut byłoby 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones