PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35518}

Mordercze wakacje

Flashback - Morderische Ferien
6,7 17
ocen
6,7 10 1 17
Mordercze wakacje
powrót do forum filmu Mordercze wakacje

Kraut Slasher

ocenił(a) film na 7

Niemiecka produkcja z 2000 roku. Nie znoszę streszczać fabuł slasherów. Są w większości podobne i różnią się zaledwie drobnymi szczegółami. Zainteresowanych odsyłam do opisu, a sam od razu przejdę do plusów i minusów.

Plusy:

1) Typowe dla naszych zachodnich sąsiadów rzemiosło - solidne, przestrzegające reguł gatunku, odpowiednio mieszające proporcje.

2) Brutalność. Dzieje się dużo i krwawo. Głównie rany kłute i cięte, ale na tym inwencja scenarzystów się nie kończy.

3) Atrakcyjna obsada, czyli podstawa udanego slashera. Dziewczęta są ładne, a przy tym różnią się od tych z produkcji amerykańskich. Dla każdego coś miłego. Są głupie nastolatki w kolorowych ciuszkach (Alexandra Neldel i Katja Woywood), jest główna bohaterka (Valerie Niehaus) - inteligentna nauczycielka francuskiego, reprezentująca bardziej wyrafinowany typ urody.

Minusy:

1) Typowe dla naszych zachodnich sąsiadów rzemiosło - bez polotu, bezczelnie imitujące obce wzorce, usilnie trzymające sie schematów przerabianych już setki razy. Wygląda jak film telewizyjny, możemy zapomnieć o panoramicznym obrazie.

2) Przewidywalność. Znającym konwencję nietrudno domyśleć się, kto zabija i jaki ma motyw.

3) Spora pomyłka obsadowa. Grająca główną rolę Valerie Niehaus wygląda na rezolutną, trzeźwo myślącą osóbkę, nie mającą żadnych problemów z nawiązywaniem kontaktów. Tymczasem według scenariusza miała być klasyczną szarą myszką - zakompleksioną, nieśmiałą, neurotyczną.

4) Wstawki komediowe, które pasują tu jak pięść do nosa. Grubo ciosane dowcipasy rodem z teen-comedy.

5) Strój mordercy. Różowa sukienka w czerwone różyczki to niezbyt szczęśliwy outfit groźnego psychola. Ile razy można cytować PSYCHOZĘ?


Jeśli minusy nie przysłaniają wam plusów, oglądajcie śmiało!

ocenił(a) film na 6
Vuzz

bardzo chętnie go obejrzę [śmiało :)], ale nie wiem skąd go zdobyć. w necie nie ma nawet angielskich napisów :( gdzie go widziałeś??

ocenił(a) film na 7
kangur_msc_CM

Pozdrawiam fana slasherów!!!

Film widziałem na niemieckiej kablówce, bodajże kanał VOX. Nie spotkałem się natomiast z nim jak dotąd w sieci, dlatego brak angielskich napisów mnie nie dziwi. Jednak teraz wszystko ripują, a z tego co wiem, film wyszedł w Niemczech na DVD, więc może już gdzieś jest. W fabule nietrudno się połapać, więc warto ściągnąć nawet bez znajomości języka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones