PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746114}

Morderstwo w Orient Expressie

Murder on the Orient Express
6,5 127 405
ocen
6,5 10 1 127405
5,2 27
ocen krytyków
Morderstwo w Orient Expressie
powrót do forum filmu Morderstwo w Orient Expressie

Artystyczna nuda

ocenił(a) film na 4

Nie lubię kryminałów, tak kochanych przez Polaków, dla tego, że zawsze są przewidywalne od początku do końca i strasznie nudne. Na film poszedłem przypadkiem, trochę też zmotywowała mnie obsada, jednak nawet z najlepszą obsadą nie zrobimy dobrego filmu jeśli jego fabuła jest kiepska. Dowodem na to jest choćby omawiane Morderstwo w Orient Express.
Jak już wspomniałem fabuła jest wyjątkowo nudna. Mamy jeden wątek, detektywa i grupkę podejrzanych, czyli klasyk gatunku. Na plus ekranizacji jest przyjęcie konwencji spektaklu aktorskiego w artystycznym wydaniu.
To nieco ratuje cały film. Dodatkowym plusem jest dobra obada i równie dobrze zagrane postaci . Ujęcia i cięcia są wykonywane na poziomie wyżyn Hollywoodzkiego kina. Jednak przywykłem by spektakle tego typu oglądać w teatrze, a nie na dużym ekranie. Sądzę, że reżyser wycisnął z powieści wszystko co się dało, by ubrać to w zjadliwą formę, niestety ważnym składnikiem każdego filmu jest fabuła, a ta niestety jest wyjątkowo słaba. Film raczej tylko dla koneserów kryminałów. Biorąc pod uwagę całokształt film oceniam na 4/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones