Murder on the Orient Express

plakat - Morderstwo w Orient Expressie (2017)

opisy filmu

(4)
  • Ekranizacja klasycznej powieści kryminalnej Agathy Christie, wyreżyserowana przez pięciokrotnie nominowanego do Oscara Kennetha Branagha. On sam gra także słynnego detektywa Herculesa Poirot, rozwiązującego sprawę morderstwa, którego ofiarą w najsłynniejszym pociągu świata pada wpływowy amerykański biznesmen. Luksusowa podróż staje się punktem wyjścia do stylowej, pełnej napięcia i zaskakującej opowieści sensacyjnej, uznawanej za największą zagadkę kryminalną wszech czasów. Trzynaścioro pasażerów uwięzionych zostaje w pułapce, nie wiedząc, co ich czeka. Jeden człowiek musi wskazać mordercę, zanim ten zaatakuje ponownie.

  • W tytułowym pociągu spotyka się kilkanaście osób, przedstawicieli różnych kultur, zawodów, grup wiekowych, klas społecznych, światopoglądów. Wśród nich słynny Belg Hercules Poirot, prawdopodobnie najlepszy detektyw świata. Wszystko wydaje się toczyć normalnym rytmem, również rozmowy pomiędzy współpasażerami o wszystkim i o niczym, żeby tylko podtrzymać iluzoryczne konwenanse. Pewnej nocy dochodzi jednak do brutalnego morderstwa i to właśnie na detektywie spocznie odnalezienie sprawcy. Problem w tym, że popełnić zbrodnię mógł dosłownie każdy z jadących. Sytuację pogarsza fakt, że wytrąceni z równowagi pasażerowie zaczynają się powoli rzucać sobie do gardeł.

  • Rok 1930. Po rozwiązaniu skomplikowanej zagadki kryminalnej słynny belgijski detektyw Hercules Poirot (Kenneth Branagh) jedzie na wymarzone wakacje do Stambułu, gdzie spotyka się z dawno niewidzianym przyjacielem Boucem (Tom Bateman). Wkrótce okazuje się, że Poirot nie może zrealizować swoich urlopowych planów - dostaje telegram wzywający go do Londynu. Bouc, świeżo upieczony szef luksusowego Orient Expressu, proponuje Herculesowi trzydniową podróż do Paryża, skąd wąsatemu detektywowi będzie już łatwiej dotrzeć do Anglii. Jednym z jego współpasażerów jest arogancki Amerykanin Edward Ratchett (Johnny Depp). Milioner od jakiegoś czasu dostaje listy z pogróżkami, teraz oferuje Poirotowi bajońską sumę za wykrycie autora. Zdegustowany grubiańskim zachowaniem bogacz Belg odmawia. Następnego dnia Ratchett zostaje znaleziony martwy w swoim przedziale...

  • Kenneth Branagh jest reżyserem i przewodzi doborowej obsadzie, wśród której znalazły się takie gwiazdy, jak: Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Penélope Cruz, Judi Dench i Leslie Odom Jr. w tym stylowym, pełnym tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji filmie, zrealizowanym na podstawie jednej z najsłynniejszych powieści kryminalnych niekwestionowanej królowej gatunku, Agathy Christie. W luksusowym pociągu popełniono morderstwo. Dokonać tej zbrodni mógł każdy z pasażerów - wszyscy są jednakowo podejrzani. Genialny detektyw ściga się z czasem, by rozwikłać zagadkę, zanim będzie za późno. 

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię