PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746114}

Morderstwo w Orient Expressie

Murder on the Orient Express
6,5 127 405
ocen
6,5 10 1 127405
5,2 27
ocen krytyków
Morderstwo w Orient Expressie
powrót do forum filmu Morderstwo w Orient Expressie

Różnorodność

ocenił(a) film na 8

Ktoś kto pisze : " nie chcę wyjść na rasistę, ale murzyn w tej roli mi przeszkadza/niepasuje " RASISTĄ właśnie jest. Takie myślenie to właśnie rasizm, i niewystarczy zaprzeczyć by nim nie był.
A mnie właśnie się obsada bardzo podoba, świeże spojżenie na stary bestseller.
Jeszcze co do różnorodności w kinie, wciąż brakuje azjatów w wiodących rolach.

ocenił(a) film na 6
sarewicz

A ja się nie zgodzę. Twoja teza sprawdza się w przypadku, gdyby ktoś przykładowo przed Przebudzeniem Mocy narzekał, że jedną z czołowych postaci odgrywa czarnoskóry aktor. Ale kiedy mówimy o ekranizacji powieści, w której żadna z postaci nie jest czarnoskóra, bo tak sobie to autorka wymyśliła i co jest zupełnie zrozumiałe przy wąskim składzie bohaterów przemierzających linie Azjatycko Europejską.

ocenił(a) film na 5
grzegorzszuba

A od kiedy ekranizacja ma być 100% wierna książce? Ja nawet nie zwróciłem uwagi na czarnego aktora grającego lekarza, a znam powieść. Zresztą czarnoskóry doktor na początku XX wieku wcale nie był niemożliwy w Wielkiej Brytanii. Przypominam, że najsłynniejszy francuski pisarz wieku XIX Dumas był ciemnoskóry.

ocenił(a) film na 6
niedzielanapalmowa

Ale zdajesz sobie sprawę, że według powieści Pułkownik Arbuthnott i Doktor to dwie różne postacie?

grzegorzszuba

W oryginale Colonel Arbuthnot był „brown of skin” wiec nie widzę problemu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones