PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200116}
plakat filmu Most do Terabithii

Most do Terabithii

Bridge to Terabithia
7,3 116 714
ocen
7,3 10 1 116714
21 159
chce zobaczyć
7,0 3
oceny krytyków
Most do Terabithii

W samym środku puszczy, po drugiej stronie rwącego strumienia kryje się niezwykła kraina - Terabithia. Odnalazła ją jak dotąd tylko dwójka szkolnych przyjaciół - odważna Leslie i obdarzony wyjątkową wyobraźnią Jess. Ich wyprawę do królestwa pełnego magicznych stworów zakłóci jednak atak groźnych ogrów pod wodzą Mrocznego Mistrza. Czy dzielni odkrywcy, z pomocą skrzydlatych wojowników i olbrzymiego, ale dobrotliwego trolla, zdołają uratować baśniową krainę?

opis użytkownika

Oparty na powieści Katherine Paterson film opowiada historię jedenastoletniego chłopca, którego życie zmieniło się na zawsze, gdy zaprzyjaźnił się z klasowym wyrzutkiem - jakim okazała się pewna dziewczyna. Razem Jess i Leslie tworzą świat Terabithii, wymyślone królestwo -pełne olbrzymów, trolli i wszelkiego rodzaju magicznych istot. Podczas gdy w prawdziwym świecie ich życie wypełnione jest trudnościami, w Terabithii rządzą jako Król i Królowa. Lecz i tam będą musieli ze wszystkich sił zmagać się z niespodziewaną tragedią.

kaliforniaa
opis użytkownika

Baśniowa kraina elfów i trolli w filmie zrealizowanym na podstawie powieści Katherine Paterson. Kres marzeń 11-letniego Jessego o zostaniu najszybszym człowiekiem świata następuje z chwilą, kiedy chłopiec w szkolnym wyścigu przegrywa z klasową samotniczką, Leslie. Nieoczekiwanie tak rozpoczyna się ich przyjaźń. Wkrótce przyjdzie im odkryć w pobliskim lesie zamieszkaną przez magiczne stworzenia krainę Terabithii. Przyjaźń z elfami i trollami zaowocuje objęciem przez Jessego i Leslie rządów w tym niezwykłym królestwie.

opis dystrybutora kina

Jesse chce zostać najszybszym człowiekiem świata, lecz plany krzyżuje mu nowa uczennica w jego klasie, Leslie. Wcześniej dobiega do mety niż on. Jest na nią zły, lecz wkrótce rozpoczyna się ich przyjaźń. Razem odkrywają w lesie krainę elfów i trollów, którą nazywają Terabithią. Wkrótce zostają jej królami. Lecz muszą pogodzić się z nieszczęsnym faktem, że jeden z nich wpada do rzeki i umiera...

Bloo
opis użytkownika

Szkolny outsider, jedenastoletni Jassie, ma jedno marzenie - chce zostać najszybszym człowiekiem świata. Jednak doskonała okazja, aby pokazać swój talent biegacza, niespodziewanie kończy się katastrofą. Szkolny wyścig wygrywa nowa, niezbyt lubiana uczennica Leslie Burke, która okazuje się być szybszą od wszystkich chłopców... Pomimo tego niefortunnego początku znajomości Jassie i Leslie szybko się zaprzyjaźniają. Dzięki jej odwadze i jego bujnej wyobraźni pewnego dnia odkrywają zamieszkałą przez trolle i elfy magiczną krainę Terabithii. Dzieci przeżyją tam niezwykłe przygody, a piękne chwile będą się przeplatać się z bardzo dramatycznymi wydarzeniami.

opis dystrybutora dvd

Jedenastoletni Jessy żyje w świecie marzeń, które spełnia przenosząc je na papier. Nie jest do końca rozumiany przez rodziców, w szkole też ciężko znaleźć mu kolegów. Pewnego dnia do jego klasy dołącza Leslie, okazuje się, że ona ma równie bujną wyobraźnię, co on. Zostają przyjaciółmi, a po lekcjach biegają do lasu, który nazwały Terabithią, gdzie przeżywają pełne fantazji i emocji przygody, wyobrażając sobie potwory, z którymi trzeba walczyć, by obronić Terabithię, w której są królami. Ich nudne i pozbawione kolorów życie nabiera tępa i rozmachu, jednak zapomniały o prawdziwym życiu, które w każdej chwili może ściągnąć je brutalnie na ziemię.

Mnih
opis użytkownika