Film

The Bridge at Remagen

1969 1 godz. 55 min.
7,1 2 734
oceny
7,1 10 2734
1 077
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"id":"93756","linkUrl":"/film/Most+na+Renie-1969-93756","alt":"Most na Renie","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/37/56/93756/7215871.2.jpg"}
Wiosna 1945 roku. Hitlerowscy dowódcy mają za zadanie bronić mostu. Od tej misji zależy życie 50 tysięcy żołnierzy, którzy muszą się przez niego przeprawić. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Jeden z epizodów II wojny światowej opowiedziany oczami żołnierzy jednej z kompanii Armii Amerykańskiej. Samotny most na Renie staje się świadkiem pojedynku dwóch żołnierzy przeciwnych stron. Z jednej strony walczący o honor i wypełnienie rozkazu niemożliwego do wykonania dowódca niemieckiej obrony (Robert Vaughn), a z drugiej dowódcaJeden z epizodów II wojny światowej opowiedziany oczami żołnierzy jednej z kompanii Armii Amerykańskiej. Samotny most na Renie staje się świadkiem pojedynku dwóch żołnierzy przeciwnych stron. Z jednej strony walczący o honor i wypełnienie rozkazu niemożliwego do wykonania dowódca niemieckiej obrony (Robert Vaughn), a z drugiej dowódca oddziału amerykańskiego, który z coraz większym wstrętem patrzy na działania swojego dowództwa i straszliwość wojny (George Segal).

na podstawie
Roger O. Hirson (materiały do scenariusza, historia)
studio
Wolper Pictures
data produkcji
1969
tytuł oryg.
The Bridge at Remagen
inne tytuły
Most na Renie Polska
Most w Remagen (alternatywna pisownia) Polska
Więcej...
Kiedy amerykańscy żołnierze idą wąska uliczką za czołgiem, widać żołnierza strzelającego z karabinu maszynowego lecz w ogóle nie słychać tych strzałów.
W potyczce o zachodnia grań, widzimy niemieckich żołnierzy strzelających z karabinu maszynowego MG42. W filmie, karabin podczas strzelania wydaje zupełnie inny dźwięk, niż w rzeczywistości.
W filmie widać jak ten sam niemiecki żołnierz, z ręką na temblaku, wychodzi co najmniej pięć razy z tego samego tunelu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych