film

Most na Renie

The Bridge at Remagen
1969
1 godz. 55 min.
7,1 3 038
ocen
7,1 10 1 3038
1 146
chce zobaczyć
Wiosna 1945 roku. Hitlerowscy dowódcy mają za zadanie bronić mostu. Od tej misji zależy życie 50 tysięcy żołnierzy, którzy muszą się przez niego przeprawić. Więcej Mniej
Most na Renie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Jeden z epizodów II wojny światowej opowiedziany oczami żołnierzy jednej z kompanii Armii Amerykańskiej. Samotny most na Renie staje się świadkiem pojedynku dwóch żołnierzy przeciwnych stron. Z jednej strony walczący o honor i wypełnienie rozkazu niemożliwego do wykonania dowódca niemieckiej obrony (Robert Vaughn), a z drugiej dowódcaJeden z epizodów II wojny światowej opowiedziany oczami żołnierzy jednej z kompanii Armii Amerykańskiej. Samotny most na Renie staje się świadkiem pojedynku dwóch żołnierzy przeciwnych stron. Z jednej strony walczący o honor i wypełnienie rozkazu niemożliwego do wykonania dowódca niemieckiej obrony (Robert Vaughn), a z drugiej dowódca oddziału amerykańskiego, który z coraz większym wstrętem patrzy na działania swojego dowództwa i straszliwość wojny (George Segal).

na podstawie
Roger O. Hirson (materiały do scenariusza, historia)
studio
Wolper Pictures
tytuł oryg.
The Bridge at Remagen
inne tytuły
Kiedy amerykańscy żołnierze idą wąska uliczką za czołgiem, widać żołnierza strzelającego z karabinu maszynowego lecz w ogóle nie słychać tych strzałów.
W potyczce o zachodnia grań, widzimy niemieckich żołnierzy strzelających z karabinu maszynowego MG42. W filmie, karabin podczas strzelania wydaje zupełnie inny dźwięk, niż w rzeczywistości.
W filmie widać jak ten sam niemiecki żołnierz, z ręką na temblaku, wychodzi co najmniej pięć razy z tego samego tunelu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych