2 godz. 6 min.
7,3 120 208
ocen
7,3 10 120208
37 342
chce zobaczyć
7,3 14
ocen krytyków
{"rate":7.285714,"count":14}
{"type":"film","id":7874,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Moulin+Rouge-2001-7874/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Moulin Rouge!
 • Mortajmer66 ocenił(a) ten film na: 5

  Z jednej strony mamy fenomenalną scenografię i w ogóle całą oprawę wizualną, a z drugiej tragiczny montaż przez większość filmu. W sumie 20 pierwszych minut uwypukla wszystkie problemy "Moulin Rouge". Jak mam docenić tą scenerię skoro obserwuje dosłownie pocięte ujęcia oraz nadmierną ekspresję postaci (wiem, że taka konwencja, ale przynajmniej mnie to drażniło). Myślę, że film na tym traci. Sam wątek tragicznej miłości to coś za co należy pochwalić film. Aktorsko mamy świetną Nicole Kidman i Ewana McGregora, a po przeciwnej stronie postać słabiutkiego księcia (na środku plasuje się Jim Broadbent odgrywający Zidlera, którego z jakiegoś powodu zbliżenie twarzy będziemy oglądać ciągle).
  Sceny w spokojniejszej tonacji są na bardzo wysokim poziomie i dla nich warto obejrzeć ten film. To wtedy dostajemy cały ładunek emocjonalny czego przeciwieństwem są sceny wręcz przesycone ekspresją. Akcje na dachu pomiędzy bohaterami czy też "Roxanne" w wykonaniu Komana albo "The show must go on" to kapitalne momenty i szkoda, że nie ma tego więcej. Jeżeli chodzi o oprawę muzyczną raz jest lepiej raz gorzej, ale brakowało mi piosenek jakie film oferuje od siebie.
  Nie jest to żadne arcydzieło, ale dla pewnych scen warto go obejrzeć. No i hej ten film był jedną z przyczyn przywrócenia do łask musicali na dobre.

 • minnesota81 ocenił(a) ten film na: 9

  Mortajmer66 Oscar 2002 za najlepszy montaż dla Moulinex Rouge! To chyba coś znaczy? Nie rozumiem Twojego komentarza

 • minnesota81 Ja rozumiem. To proste. Jednym Moulin Rouge się podoba, a innym nie.

 • minnesota81 Ja się zgadzam, dla mnie montaż też był ciężki do odbioru