PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=826832}
5,5 11 354
oceny
5,5 10 1 11354
5,8 35
ocen krytyków
Mowa ptaków
powrót do forum filmu Mowa ptaków

Możemy poczuć i gniew i gorzki śmiech, jest i bardzo poważnie i groteskowo czasami. Wiadomo, wobec niektórych zjawisk ręce opadają i już nie wiadomo - śmiać się, czy płakać. To opowieść o nas samych, o kraju który zaczyna toczyć niebezpieczna i nie wiem, czy uleczalna choroba. To film niezwykle odważny i rewelacyjnie wyreżyserowany - nawet Fabijański okazuje się doskonałym aktorem (w przeciwieństwie do jego roli w Kamerdynerze). Ale to przede wszystkim film społeczny, nie polityczny. To też hołd syna dla twórczości ojca i film o procesie tworzenia. Czegóż tu nie ma? Można dyskutować, spierać się, wymieniać poglądy i spostrzeżenia, odwoływać się do literatury. Kapitalne dzieło!!!!

Agatonik

Diagnoza rodem z forum internetowego,płaska i sprawdza sie tylko w roli pejzażu.Fabjanski jak zwykle drewniany i niejadalny.
Pachnie grafomanią.

ocenił(a) film na 9
sebo2255

Przykre. Tak przypuszczałam, że część widzów z niechęcią odbierze ten film. Oprócz tego nie podałeś żadnych merytorycznych argumentów.

Agatonik

ty śmieciaro, uprawiasz na tym forum politykę, zgłaszam to to lokalnej prokuratury, bo nie można bezkarnie pluć na moja kochana ojczyznę Polskie, spotka cie kara, już to obiecał mi zaprzyjaźniony prokurator

ocenił(a) film na 9
brenner_haraldingo

Właśnie dla takich sprzedajnych donosicieli jest obecna rzeczywistość. Za późno sie urodziłeś - w czasach stalinizmu zapewne zrobiłbyś niezłą karierę

Agatonik

Niby jaka choroba toczy ten kraj? Jestem zwykłym człowiekiem, nie angażuję się przesadnie w politykę, a żyje mi się znacznie lepiej niż 5 lat temu.

Słyszę te wszystkie histeryczne głosy, ale jeszcze nikt nie potrafił mi odpowiedzieć na proste pytanie, czego konkretnie teraz zostałem pozbawiony, czego nie mogę robić, co mogłem robić pięć lat temu.

ocenił(a) film na 9
Poprawiacz_napisowy

Szkoda, że patrzysz na obecne wydarzenia tylko i wyłącznie ze swojej perspektywy. Pewnie tak jest, że dla Ciebie nic się nie zmieniło, a nawet jest Ci lepiej. Pewnie nie jesteś kobietą, która nie ma dofinansowana do in vitro, ani nie jesteś rodzicem, którego dziecko do szkoły chodzi na drugą zmianę, ani nie bierzesz udziału w protestach przeciwko zbieraniu podpisów przez oszołomów i za zwykłe stanie z kartką z napisem "kłamcy" masz w październiku rozprawę w sądzie, ani nie masz w rodzinie sędziego, którego hejtują i podają prywatne adresy i telefony do publicznej wiadomości, ani Twoim przyjacielem nie jest gej, który spędził 2 tygodnie w szpitalu, bo go pobili "patrioci". A to tylko parę zwyczajnych rzeczy, które dla mnie się zmieniły. I już nie odwołuję się do takich haseł jak demokracja, praworządność i wolność, bo mało komu w tym kraju na nich zależy, a większość nie rozumie ich znaczenia.

Agatonik

Bardzo przepraszam, ale może sprawdź sobie, co było (teraz odnoszę się do wydarzeń sprzed pięciu lat) z właścicielem satyrycznej strony antykomor, jaki najazd zrobiła mu policja o szóstej rano. Dziś autorka podobnej satyry (obie mnie nie śmieszą) Jachira, spokojnie kandyduje do sejmu.

Sprawdź może kiedy policja pobiła Biedronia na demonstracji. To tak w związku z tymi biednymi gejami, którzy tak są bici, że aż muszą uciekać się do kłamstw i fałszywek. Zakrwawiona kobieta z Białegostoku była uczestniczką manifestacji PRZECIWKO LGBT, natomiast nie słyszałem, by zgłosił się jakiś z rzekomo poszkodowanych gejów. Natomiast dzisiaj wywalają z pracy, jeśli ktoś ośmieli się napisać w necie, że nie lubi gejów. I to są fakty.

Hejtowanie w internecie z podawaniem adresów itp. istniało też pięć lat temu. Wcale nie mniejsze niż dzisiaj. Protestowałaś wtedy?

Policja pałowała wtedy na Marszu Niepodległości tak, jak teraz się nie zdarza. I to tajniacy po cywilnemu.
https://www.youtube.com/watch?v=Mw_Rztx0xzw
Były też tam jak przyznał sam Sienkiewicz prowokacje policyjne.

CO do in vitro to sobie poczytaj jaka jest aktualna sytuacja:
https://www.rp.pl/Zdrowie-/190429833-Dofinansowanie-in-vitro--teraz-moze-na-nie- liczyc-wiecej-par.html
WIĘCEJ par może liczyć na dofinansowanie. Dotarło?

Tak więc nie histeryzuj.

ocenił(a) film na 9
Poprawiacz_napisowy

Szkoda mojego i Twojego czasu. Widać skutecznie jesteśmy podzieleni zgodnie z marzeniem twojego wodza rozdającego nieswoje pieniądze za nic. A stwierdzenia typu "nie histeryzuj" są po prostu niegrzeczne. Ty masz swój ogląd sytuacji, ja swój. Ale to nie oznacza, że to upoważnia do odnoszenia się do kogoś, kto myśli i czuje inaczej, bez poszanowania odmiennego punktu widzenia.

Agatonik

To nie żaden "ogląd" tylko fakty. Ale jak widzę nie potrafisz się do nich odnieść nawet słowem.

Natomiast potrafisz coś insynuować o "moim wodzu". Gdzie ja napisałem, że Kaczyński jest moim wodzem? Co Ty w ogóle o mnie wiesz? To dopiero jest z Twojej strony chamstwo - nie masz argumentów, więc ustawiasz z góry dyskutanta jako rzekomo posłusznego "żołnierza" jakiegoś wodza. Ja nie sugerowałem jakich Ty masz wodzów.

Co do rozdawania nieswoich pieniędzy, to się zdecyduj. Wyżej pisałaś, że źle jest, bo rząd nie rozdaje pieniędzy na in vitro. To w końcu jak to jest: rozdawanie nieswoich pieniędzy jest dobre czy złe?

ocenił(a) film na 9
Poprawiacz_napisowy

a ponoć nie interesujesz się polityką. Nie będę się odnosić do przeszłych wydarzeń - przedstawianych obecnie mniej lub bardziej obiektywnie. Ja mówię o tu i teraz. Nie kupuję argumentów skonstruowanych zgodnie z koncepcją: Dzisiaj w 2019 zalało mi mieszkanie - "nie histeryzuj" (to nieważne w domyśle) - w 2013 to sąsiad wywiercił mi dziurę w ścianie. To czysta manipulacja i na coś takiego nie odpowiadam.
Sugerowałeś, że moje spostrzeganie wydarzeń jest histerią - to też bezczelność, jak chcesz używać takiego języka
Dobre jest wspieranie ludzi naprawdę potrzebujących - złe dawanie wszystkim bez względu na ich sytuację. Komunizm w pełnym wydaniu.

Agatonik

No właśnie na tym polega histeria, że nie porównuje się stanu aktualnego z tym, co było wcześniej.

Jeśli ktoś pięć lat temu był zdrowy, a dziś mu nogę sparaliżowało, to słusznie narzeka.

Ale jeśli ktoś dziś ma nogę sparaliżowaną i narzeka, ale nie chce pamiętać, że pięć lat temu też miał sparaliżowaną, to znaczy, że go teraz dopadła histeria.

A co do rozdawania, to kto ma decydować, którzy ludzie są naprawdę potrzebujący? Od tego są wybory. Wybory wygrał PiS, więc to zgodne z zasadami demokracji, że daje pieniądze zgodnie se SWOIM programem. W jaki inny sposób poza głosowaniem chcesz określać co jest priorytetem? Ulica ma o tym decydować? Podważasz demokrację?

ocenił(a) film na 9
Poprawiacz_napisowy

Demokracja nie polega na tym, że jak ktoś ma większość, to robi wszystko, co mu się podoba nie licząc się zdaniem innych. W demokracjach oprócz tego jest instytucja referendum. Swoją drogą ta "większość" to 18% uprawnionych do głosowania. Ale trudno, jak dużo ludzi nie angażuje się w sprawy kraju i nie chodzi na wybory, to jest, co jest.
Twój przykład byłby trafny, gdybym była kiedyś sparaliżowana, a ja naprawdę 5 lat temu byłam zdrowa. Ty może nie. Ale mi się podobało (chociaż dostrzegam też błędy), to jak było. I w tym się różnimy. I nie chcę cię do niczego przekonywać. Każdy z nas ma swój świat, swoje poglądy. I to jest ok. Więc w dalszym ciągu nie rozumiem, co daje ci prawo do nazywania mojego spostrzegania obecnych czasów histerią? Nie podobają mi się, nie akceptuję i boję się przyszłości w tak rządzonym kraju.

Agatonik

>>Ale mi się podobało (chociaż dostrzegam też błędy),<<

No dobrze, ale gdzie są te zasadnicze różnice?

Jeśli nasyłanie policji na opozycyjnych satyryków albo bicie Biedronia przez policję albo bicie LEGALNYCH manifestantów (na ostro, nie tak jak teraz) uważasz za "błędy", to czemu tego, co jest dzisiaj nie uważasz za 'błędy", tylko porównujesz to do niebezpiecznej choroby? Ta "choroba" miała dokładnie takie same objawy 5 lat temu.

Wybacz, ale taka skrajnie różna ocena takich samych zjawisk może być spowodowana tylko histerią. Albo głupotą albo skrajną nieuczciwością. Więc jak widzisz wybrałem najlepszą dla Ciebie opcję. A Ty jeszcze jesteś niezadowolona.

ocenił(a) film na 9
Poprawiacz_napisowy

I dalej mnie obrażasz - dobrze ci to robi? Chciałam być delikatna, ale:
- łamanie w biały dzień Konstytucji
- nie wykonywanie prawomocnych wyroków sądów
- popieranie i błogosławienie nacjonalistów
- propaganda bolszewicka w TVPPIS
- wyciek dokumentów z Ministerstwa Sprawiedliwości po ty by hejtować sędziów
- dewastacja edukacji
- wzrost strefy ubóstwa do ponad 5%
- wasalstwo wobec USA bez żadnych korzyści dla Polski
- planowany zamach na wolne media
- niszczenie kultury, np. Teatr Polski we Wrocławiu
- antysemickie wypowiedzi sędziego od Ziobry - od 4 lat nie poniósł żadnych konsekwencji, za to awansował do KRS
- nie wyjaśniane afery PIS: Srebrna, KNF, ziemie Morawieckiego i inne
- finansowanie na niespotykaną skalę kościoła
- mowa nienawiści ze strony aparatczyków partyjnych i kościoła wobec każdej odmienności: seksualnej, narodowej, religijnej
- czas oczekiwania na rozprawy i wyroki wydłużony o prawie pół roku w porównaniu z 2014 roku
- czas oczekiwania na wizytę u specjalisty wydłużony o kilka miesięcy w porównaniu z początkiem 2015 roku
- upadek kultury dyskusji
- demonstracje nacjonalistów i faszystów są teraz LEGALNE bo ten rząd na to pozwala
- kompletny upadek wizerunki Polski za granicą
- zmniejszenie dotacji unijnych
- dążenie do wyprowadzenia Polski z UE
- wycofanie finansowania organizacji pozarządowych broniących praw mniejszości
- likwidacja standardów okołoporodowych
- uczenie ludzi poprzez 500+, że mogą nic nie robić, bo dostają pieniądze za darmo
i jeszcze wiele innych
Nie chcę żyć w dyktaturze wyznaniowej, w kraju gdzie jedynie słuszna jest linia jednej partii, gdzie zakłamuje się historię, w którym kto głupszy tym bardziej cenny, bo wszystko można mu wcisnąć. 5 lat temu tego wszystkiego nie było.

Agatonik

Wypisujesz jakieś absurdalne śmiecie z gazet, które to śmiecie 5 lat temu też były, tylko że wtedy inne gazety je wywlekały.

No dobrze. Poproszę o zacytowanie tego rozporządzenia rządowego, które doprowadziło do "likwidacji standardów okołoporodowych". Bo chyba nie oskarżasz rządu o tą zbrodnię tak bez żadnych podstaw, tylko dlatego, że jakiś pismak coś tam wyskrobał.

Ale idę o zakład, że niczego poza kolejnymi ogólnikami nie napiszesz.

A tak swoją drogą - dlaczego w demokratycznym kraju demonstracje nacjonalistów miałyby być nielegalne? Czyżbyś aż tak nie lubiła demokracji, że wolisz od niej jakiś zamordyzm?

"Nacjonalizm (z łac. natio, naród) – przekonanie, że dany naród jest najwyższą wartością i najważniejszą formą uspołecznienia, z którego wynika określona postawa polityczna, gospodarcza czy społeczna[1][2]. Nacjonalizm może, ale nie musi, wiązać się z takimi postawami jak etnocentryzm, patriotyzm czy megalomania narodowa"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nacjonalizm

I na koniec: daruj sobie kłamstwa o wzroście ubóstwa. Trzeba się zdecydować: czy wzrosło ubóstwo czy też Kaczyński rozdaje bez opamiętania wszystkim pieniądze za nic. Jedno i drugie naraz nie może być prawdziwe.

Czyżbyś chciała mnie przekonać, że to jednak nie histeria, tylko zwyczajna głupota?

Poprawiacz_napisowy

Ona chciala Cie przekonac ze to z ciebie zieje niezwykla glupota tudzież skrajny brak rozsadku i instynktu samozachowaczego. Tak tak pedzicie nas w przepasc i nic do was nie trafia. (slowa histeria nie uzywam bo macie z nim prawdziwi polacy problem i uzywacie go za czesto) Nie udalo jej sie ale probowala i za to szacunek ja juz dawno wzorem Saramoniwcza sekty do nieczego nie staram sie przekonac.Patrze tylko na rozwoj wypadkow. Pozdrawiam

lukasz_69

Przekonałeś mnie (ale chyba niechcący) przynajmniej do jednego punktu, który wymieniła: "upadek kultury dyskusji"

Masz zero argumentów i wyłącznie próbujesz mnie w niezdarny sposób obrazić. I jeszcze twierdzisz, że z rozmysłem nie chcesz mnie do niczego przekonać. Po co więc w ogóle cokolwiek piszesz?

Pisać tak bez sensu do osoby, z której - jak to uprzejmie napisałeś - "zieje niezwykła głupota", to dopiero szczyt głupoty.

ocenił(a) film na 9
Poprawiacz_napisowy

Proszę bardzo, pod tym linkiem masz wszystko: z numerami, paragrafami i datami
https://www.rodzicpoludzku.pl/Interwencje/Stanowisko-Fundacji-Rodzic-po-Ludzku-w -sprawie-zmian-dotyczacych-Standardow-opieki-okoloporodowej.html
Gdy nacjonaliści posuwają się do wykrzykiwania nienawistnych haseł, pala kukłę Żyda, a na ich czele stoi Międlar, obchodzą urodziny Hitlera, palą race (co jest sprzeczne z prawem), to takie manifestacje mają być rozwiązane i przestają być legalne. Ale jest pozwolenie na ich kontynuowanie.
Ubóstwo: "wzrosła liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie, czyli na poziomie minimum egzystencji. W 2018 r. było to 5,4 proc. mieszkańców Polski - rok wcześniej 4,3 proc. Z kolei ubóstwo relatywne, czyli odsetek gospodarstw domowych wydających mniej niż 50 proc. średniej wydatków, wzrosło z 13,4 do 14,2 proc. Ubóstwo ustawowe zaś - grono osób uprawnionych do świadczeń z pomocy społecznej - z 10,7 do 10,9 proc." W artkuje masz analizę przyczyn.
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/wzrost-ubostwa-w-polsce-prz yczyny-polityka-insight/vdl5pg7
Pomimo rozdawania pieniędzy za nic, ubóstwo rośnie.
W dalszym ciągu mnie obrażasz. Ja tez potrafię, bo tak najłatwiej, ale to nie mój styl. Zazwyczaj osobowości autorytarne cenią tylko siłę.

Agatonik

Jednak nie dajesz rady intelektualnie i dalej wklejasz jakieś śmieciowe starocie. Przecież to rozporządzenie już dawno nie obowiązuje!

Może poczytaj sobie, jak to teraz wygląda, bo chyba straciłaś kontakt z rzeczywistością
https://www.mp.pl/pacjent/ciaza/aktualnosci/194452,opublikowano-standardy-opieki -okoloporodowej

Jeśli chodzi o ubóstwo, to znowu "zapomniałaś" podać, jak było wcześniej. Za trudne? Zgoda, w ostatnim roku ubóstwo wzrosło, ale i tak mimo tego wzrostu wciąż jest niższe niż było w latach 2008-2015.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ub%C3%B3stwo_w_Polsce

No tak, ale wtedy to były tylko "błędy" przez osiem lat, a teraz ten jednoroczny wzrost to jest tragedia :-)

PS. Twój ideowy sojusznik przyszedł tutaj, nic rzeczowego nie napisał, ale uznał, że zieje ze mnie niezwykła głupota.

No to kto tu zaniża poziom dyskusji i wściekle hejtuje?

ocenił(a) film na 9
Poprawiacz_napisowy

Co do standardów - faktycznie
A ubóstwo w latach 2005 - 2007 było jeszcze wyższe. I co z tego wynika - możemy tak się cofać w historii.
Kończę tę dyskusję.
Można dyskutować na argumenty, ale nie na argumenty ad personam
Jesteś po prostu niegrzeczny

Agatonik

Ta ucieczka z dyskusji była do przewidzenia. Poprawiacz todla ciebie za wysoki poziom.

ocenił(a) film na 9
Marzena91x

Następna intelektualistka się znalazła. Jeszcze będziecie kiedyś płakać przez swoje niezauważanie zagrożeń. Ale to takie typowe, wystarczy za każdym razem powtarzać tę samą bzdurę, do znudzenia i "głupi lud to kupuje".

Agatonik

Droga Pani, proszę przeczytać książkę amerykańskiego profesora Michela Jonesa: "Libido Dominandi". Tam znajdzie Pani odpowiedź jak rodzi się i z czego wynika faszyzm. Jeżeli grozi on Polsce to tylko w wypadku dalszego promowania ideologii LGBT+.

ocenił(a) film na 9
keluisak

Dziękuję za polecenie. Jestem otwarta na różne punkty widzenia, chociaż zawsze pozostawiam sobie możliwość krytycznego podejścia. Z wielu recenzji wynika, że książka napisana jest z punktu widzenia fundamentalistycznej filozofii chrześcijańskiej, a to w mojej ocenie zaniża zdecydowanie jej obiektywizm. Wolę opierać się na nauce niż jakiejkolwiek ideologii.

Agatonik

Chodzi mniej więcej o to, że Republika Weimarska, a zwłaszcza Berlin, była po I WŚ mekką dla homoseksualistów i osób o innych upodobaniach seksualnych. Hitler doszedł do władzy na fali krytyki rozwiązłości i upadku moralnego (pomimo tego, że wśród wysoko postawionych nazistów znaczną grupę stanowili homoseksualiści, minimum szef SA).
Bardzo nie podoba mi się określenie fundamentalizm chrześcijański. Zakłada ono, że osoby żyjące zgodnie z nauką Kościoła to jacyś radykałowie. Dziwaczne to...
Nauka :) Dobre sobie. Jak będzie Pani miała dzieci i zaczną chorować (a choruje każde), zobaczy Pani jak "potężna" jest nasza nauka.
Poza tym nauka nie istnieje w jakiejś alternatywnej rzeczywistości i również jest przepojona ideologią.
Kolejna sprawa, nauce kompletnie wymykają się pojęcia rozumu i racjonalności, nie znajduje ona na nie odpowiedzi.
Nowożytna nauka powstała w chrześcijańskim kręgu kulturowym, gdyby nie chrześcijaństwo nie miałaby Pani na czym się opierać.
Proszę nie polegać wyłącznie na ocenach internetowych trolli, właściwie to prosiłbym w ogóle nie polegać na tym co piszą w internecie (a sam do Pani pisze;) ) 99% informacji z internetu to śmieci (wystarczy spojrzeć na argumenty jakie padały w dyskusji powyżej). Proszę nie wierzyć w przekaz medialny. Tu znów Panią odeślę do lektury "Obozu świętych".
Żeby nie być gołosłownym (urodziny Hitlera - fake news; spalenie kukły Żyda- idiotyczna akcja jednej osoby, nie organizacji; obrażanie się na demokracje bo nie żądzą nasi; amerykanom zawsze biliśmy pokłony; naprawdę wizerunek Polski był 10 lat temu lepszy - złodzieje, antysemici i pijacy; kto wyprowadza Polskę z UE?; dewastacja edukacji - oddałbym wszystko za 4 letnie liceum, a nie 3 stracone lata w gimnazjum, a później wyścig w liceum; kto finansuje mowe nienawiści - sok z buraka?; 500+ ? - w Norwegii za zrobienie dziecka dostajesz dom i stałą pensję, to cud, że ci Norwegowie jeszcze pracują; wolne media - masz na myśli Kraśke i Tadle, to kpina; sądy- kiedyś policjant mi powiedział "chciałeś sprawiedliwości, to było nas nie wołać"; chcesz ograniczać wolność słowa? - blokowanie demonstracji; nasze teatry często nie mają nic wspólnego z kulturą - - - dobra bo mógłbym tak cały dzień, wiesz o co chodzi. Proszę niech Pani nie powtarza tego steku bzdur i bredni, którego pełen jest internet i "wolne" media. Napisała Pani o krytycznym podejściu, proszę o jego zastosowanie.
Pozdrawiam:)

keluisak

Nie męcz się. Ta kobieta tego nie ogarnie. Ona przyswaja tylko jedno- dwuzdaniowe hasełka, z których potem robi piętrowe wklejki.

ocenił(a) film na 5
keluisak

Cały Twój wpis to jedno wielkie: wiem lepiej co Ty myślisz. Zadajesz sam sobie pytania i na nie odpowiadasz. Odpowiedzi te wkładasz w usta drugiej osoby. A tekst o teatrach już dobitnie świadczy o oderwaniu od rzeczywistości. Faktycznie w ten sposób to można każdą tezę obronić. Zwłaszcza, że samemu się ją stworzyło.
Pozdrawiam

Agatonik

Została Pani pięknie zniszczona w dyskusji. Zostało tylko schować w głowę w piasek. Gratuluję.

ocenił(a) film na 9
Monstro

To raczej nie była dyskusja. Nie czuję się zniszczona, tylko zrezygnowana. Nie da się rozmawiać w stylu nie odnoszenia się do poruszanych kwestii, tylko poprzez używanie argumentów: "a inni". Tak można w nieskończoność.

ocenił(a) film na 5
Marzena91x

Ale jakiej dyskusji? Żeby dyskutować to trzeba mieć choć parę szarych komórek. A tutaj każda niewygodna informacja to zwalanie na " śmieciowe' źródło albo bełkot o wstawaniu z kolan. Chłop dostał listę grzechów władzy obecnej a jedyne na co go stać to prostackie stwierdzenie, że to nie argumenty. I już zaorane ahaha.

Agatonik

No proszę, mnie tu się wyzywa od jakichś ludzi "wodza" Kaczyńskiego i że zieje ze mnie niezwykła głupota, ale to ja jestem niegrzeczny.

Przecież Ty nie dyskutujesz na argumenty tylko robisz wklejki z jakichś gazetowych śmieci. A gdy poskrobać bardziej - jak z tą likwidacją standardów okołoporodowych albo wzrostem ubóstwa - to się okazuje, ile te wklejki są warte. ZERO.

A jeśli chodzi o ubóstwo, to znowu nie zauważyłaś dziwnej prawidłowości, że po dojściu PiSu do władzy w latach 2006-2008 ubóstwo SPADAŁO, a potem za rządów PO znowu zaczęło rosnąć - aż do ponownych rządów PiS.

Wszystko zaś zaczęło się od mojej prośby - oczywiście niespełnionej - żeby mi konkretnie pokazać, czego nie mogę robić dziś, w tym stanie strasznej tragedii, co mogłem robić pięć lat temu.

Trzeba było od razu szczerze napisać, że tego pokazać nie potrafisz, zamiast zasypywać mnie nic nie wartymi wklejkami i hasełkami.

ocenił(a) film na 5
Poprawiacz_napisowy

Można uprawiać rozdawnictwo o ubóstwo się zwiększać. To nie jest sprzeczność. Przyczyny? Inflacja, przeznaczanie środków z pomocy socjalnej na używki, marnotrawienie środków z pomocy społecznej. Wystarczy pomyśleć. To nie boli.

michla26

Jaka inflacja? Wciąż mniejsza niż w latach 2009-2012. Wtedy też histeryzowałeś, że to tragedia i ruina gospodarki?

A w ogóle to wytłumacz mi czemu ten rzekomo zrujnowany kraj przyjmuje najwięcej w świecie pracowników.

"OECD opublikowało dane o napływie tymczasowych imigrantów w 2017 r. Na pierwszym miejscu w skali globu znalazła się Polska z 1,1 miliona przyjeżdżających na okres krótszy niż 12 miesięcy. Wyprzedziliśmy m.in. Stany Zjednoczone i Niemcy, gdzie USA gościło blisko 700 tys. okresowych pracowników, a Niemcy ponad 400 tysięcy. Główny ekonomista PKO Banku Polskiego wskazuje, że rosnąca imigracja do Polski jest zauważalna od kilku lat, ale aż tak wysoka pozycja imigracji globalnej może być dla wielu zaskoczeniem. Ekspert banku przyznaje, że już dane za 2016 r. pokazywały wyjątkowo dużą skalę imigracji, ale nie były tak szokujące, jak te najnowsze."

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/migracja-zarobkowa-w-polsce -dane-oecd/3p5wp5g

Na wszelki wypadek ci podpowiem, że OECD to nie jest pisowska organizacja :-)

No to jak? Dlaczego tylu masochistów przyjeżdża do tego kraju nędzy i bezprawia?

Poprawiacz_napisowy

Ty to masz siłę. Tłumaczysz, podajesz argumenty, nawet starasz się robić to w grzeczny sposób, a druga strona jak świadkowie Jehowy, chore zapętlenie (Konstytucja, sądy, 500+, itp). Nie dziw się, że zarzucają Ci niegrzeczność, to jak z LGBT, albo akceptujesz i afirmujesz, albo faszysta, homofob i cham, nie ma innej opcji.
Podziwiam, że masz ochotę na tą walkę z wiatrakami.

ocenił(a) film na 5
keluisak

Do Was jak do osób o IQ ameby. Sami tworzycie sobie argumenty drugiej strony a potem sami je obalacie.

ocenił(a) film na 5
Poprawiacz_napisowy

Po pierwsze. Tak w latach 2009-2011 również narzekałem na inflację. A po drugie gdybyś miał blade pojęcie o czym mówisz to wiedziałbyś, że wskaźnik inflacji publikowany przez GUS ma niewiele wspólnego z tym ile faktycznie wydajesz na codzienne zakupy. Pojęcie "koszyk inflacyjny" znasz? Poza tym widzę pominąłeś fakt, że w latach 2014-2016 była deflacja, jeśli już odwołujemy się do danych GUS. Nie wspomnę już o tym, że inflację najlepiej porównywać nie tylko w czasie ale w na danym obszarze. To samo dotyczy wzrostu gospodarczego. Wtedy mamy porównywalne warunki.
Co do pracowników, to może podasz też jaka liczba z tych pracowników to pracownicy z Ukrainy, dla których nasze zarobki to marzenie. Podpowiem Ci. Na Ukrainie jeszcze większa nędza i bezprawie. Jakoś Niemcy do nas nie walą drzwiami i oknami. Takie trudne? Jak widać dla niektórych tak.

michla26

A jakie IQ ma ameba i co to wogle jest to IQ. Jakoweś bazo skomplikowane zecy... :(

ocenił(a) film na 6
Poprawiacz_napisowy

współczuję ci

ocenił(a) film na 2
Agatonik

Dziewczyno, ale się kompromitujesz intelektualnie.. Gość Cię zaorał argumentami i już nic Ci nie zostało, poza rzucaniem jakiś ogólnikowych frazesów rodem z Soku z buraka, czy marszów KODziarzy. A wszystko co pisałaś przed wyborami teraz ci się nie sprawdziło. Mimo większej frekwencji i tak wygrał PiS wyraźnie. I będzie wygrywać długo, póki za przeciwników ma tak miałkie intelektualnie osoby jak Ty, które po dwóch zdaniach z przygotowanym rozmówcą, znającym się na polityce, już nie wiedzą co powiedzieć. Wy nie jesteście żadnym przeciwnikiem dla takiego Kaczyńskiego, on was rozgrywa jak małe dzieci, wy nie macie pojęcia o niczym, za to histeria idzie pełną parą.

ocenił(a) film na 9
Alex303

Dla niektórych, jak ktoś kończy dyskusję, bo rozmówca w stylu PIS powtarza w kółko wyuczoną lekcję pełną kłamstw (bo kłamstwa teraz można rozpowszechniać bezkarnie), oznacza przegraną. To tak jak rozmawiać z prymitywną babą na straganie, która drze mordę i obraża - po prostu się odchodzi, bo niektórzy nie zasługują na uwagę. Nie da się wygrać z osobami, które stosują nieczystą grę, na przykład nie wykonują wyroków sądu. To oznacza definitywny koniec państwa prawa i demokracji. A tak z ciekawości - jakież to "inteligentne" argumenty przytoczył mój rozmówca?

ocenił(a) film na 5
Alex303

Gościu przestań z tymi argumentami bo to totalna błazenada. Z każdym postem pogrążacie się coraz bardziej. Jak widzę wasze żałosne posty o argumentach i mi się Pudzian przypomina: " To by nic nie dało". Prawaczku może i duża część wyborów te bajki kupuje ale w politycy zagranicznej to nie przejdzie. Skalę nieudolności PIS pokazuje choćby sprawa Polskiej Fundacji Narodowej i jej amerykańskiego partnera WHWG.
Już sam Kaczyński w kampanii mówił o spowolnieni gospodarczym i końcu socjalnego rozdawnictwa. Zaraz po wyborach podwyższano akcyzę. Limit 30 krtoności uratował Gowin. Podwyżki cen prądu dotkną od 2020 r także mikro i małych przedsiębiorców. Rosną tez składki ZUZ i to w rekordowym tempie. To tak na szybko
Może do tych konkretów się odniesiesz? Tak dla odmiany zamiast bełkotu o " argumentach".

ocenił(a) film na 2
michla26

Ale po co mi to piszesz? Ja nie głosowałem na PiS i nie zamierzam, nie lubię socjalistycznej polityki, co Tobie, jako lewakowi powinno pasować, ale wiadomo że nieważne co zrobią będzie źle, bo to PiS. Ja pisałem tylko o tym, że PiS z tak marnymi intelektualnie przeciwnikami jak Agatonik, KODziarstwo, czy inni UBywatele ma zapewnioną władzę na wiele lat, nie musi nawet nic specjalnie nie robić, wystarczy opozycji dać mówić.

użytkownik usunięty
Poprawiacz_napisowy

"satyrycznej strony antykomor" XDDDD

to ta strona, na której strzelało się do ówczesnego prezydenta? oczywiście wjazd na chatę nie do obrony, ale nie widzę za bardzo symetrii z jachirą

Symetria z Jachirą taka, że obie formy satyry mocno żenujące. No ale zgadzamy się, że wjazd na chatę nie do obrony.

Ale i tak koleś miał zdaje się szczęście, skoro Brunon Kwiecień, facet ewidentnie zaburzony i do psychiatryka, dostał 9 lat (i umarł w więzieniu) za to, że podpuszczającemu go agentowi ABW naopowiadał, że wysadzi sejm za pomocą transportera opancerzonego typu SKOT z 4 tonami materiałów wybuchowych. Z tym że ani jednego ani drugiego oczywiście nie miał i równie dobrze mógł opowiadać, że spuści na sejm bombę atomową.

ocenił(a) film na 5
Poprawiacz_napisowy

Jak Ci przyjdzie się sądzić z Pisowskim kacykiem w " niezwisłym" sądzie to zrozumiesz w czym jest problem. Albo będziesz się chciał się odwołać od decyzji administracyjnej.
Co do lepszego życia, to za Gierka też początkowo było " dobrze".

michla26

Na wróżenie z fusów i strachy na lachy jestem już absolutnie niewrażliwy. Przecież KOD dlatego powstał natychmiast po utworzeniu rządu PiS, bo na wiosnę 2016 miały być podobno obozy koncentracyjne dla opozycji, a na jesieni katastrofa gospodarcza. Potem daty tych różnych strasznych katastrof przesuwano. Ale ile można...

No a jeśli wierzysz, że nadzwyczajna kasta sędziowska była dotąd niezawisła i sprawiedliwa, to jesteś człowiekiem wielkiej wiary. Pomyśl może o założeniu jakiejś religii.

Z tym Gierkiem to wyjechałeś już całkiem od czapy. Widzisz gdzieś może pobudowane do połowy hale państwowych zakładów jak za Gierka? Nierozpakowane maszyny stojące na polu pod folią? Masz w ogóle jakieś konkretne dane, czy tak pieprzysz jak stary dziadunio, że za cesarza Franciszka Józefa też najpierw było dobrze, ale potem wojna wybuchła?

A tak serio - prosiłem o fakty a nie o gdybania, wróżby, proroctwa itp.

ocenił(a) film na 5
Poprawiacz_napisowy

Fakty? A proszę bardzo.
1.Minister sprawiedliwości ostatni raz miał wpływ na obsadę sądów na czasów stalinowskich. To jest fakt.
2. W ministerstwie sprawiedliwości instytucjonalnie hejtowano ludzi (dawne kompramaty na UB, SB). Kolejny fakt.
3. W czasach PiS awanse następowały rekordowo szybkie awanse( z sędziów sadów rejonowych do SN). A SN to decyzje dotyczące ważności wyborów, czy ważne dla setkę tysięcy ludzi kwestie choćby kredytów frankowych.
- W przeciwieństwie do Ciebie wiem jak wygląda wymiar sprawiedliwości ( nie nie jestem sędzią).
5. 13 krajów UE ma nadwyżkę budżetową bądź budżet zrównoważony. My jesteśmy w ogonie, choć koniunktura jest doskonała w Polsce i na świecie.
6. 500 + to inflacja i obciążenie podatników. Tylko lumpenploretariat sądzi, że to " rządowe pieniądze".
7. Inwestycyjne w Polsce za czasów PiS dołują.
8. Kolejki do lekarzy dłuższe.
9 Sprawy w sądach trwają dłużej + wyższe koszty.
10. Szef KNF domagał ( instytucji, która ma strzec naszych depozytów) się łapówy od banku w zamian za korzystne decyzje.
11. Afera SKOKów nierozliczona ( AG to przy tym dar młodzieży).
To tak na szybko. A Ty jak typowy polaczek. Dziś jest micha z 500 + to dalej tak będzie. Otóż nie będzie. Bogoojczyźniana papka podlana disco- polo i socjal są dobre na chwilę. Wystarczy zajrzeć do historii. Ale to dla niektórych za trudne.Bywa.

ocenił(a) film na 5
Poprawiacz_napisowy

PS. Nie wyszczególniłem chyba najważniejszego. Obniżka wieku emerytalnego to chyba największy debilizm i populizm tego rządu. Ale tak wiem. Ty masz michę i szybsza emeryturę ( na którą sądzisz, że odłożyłeś hahaha).

michla26

"A Ty jak typowy polaczek. Dziś jest micha z 500 + to dalej tak będzie"

Gdybyś był przekonany, że naprawdę masz poważne argumenty, a nie propagandowe hasełka, które wstawiasz metodą kopiuj-wklej, nie musiałbyś zachowywać się jak cham . Ale to zdanie Cię zdradziło.

Afera SKOKów? Zaraz, zaraz, przecież to się działo za czasów PO.

"Śledztwo dotyczące nieprawidłowości w SKOK Wołomin zostało wszczęte w 2011 r. w Warszawie na podstawie ponad 80 zawiadomień o nieprawidłowościach zgłoszonych do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej" (https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/jak-powstal-i-jak-upadl-skok-wolomin,8900 65.html)

Ale Wołomin dalej działał w najlepsze i upadłość została ogłoszona dopiero 5 lutego 2015 . To czyja to jest afera?

Nadwyżka budżetowa? A co to za uniwersalny wskaźnik? Grecja i Bułgaria mają nadwyżkę budżetową, a Francja nie (ma deficyt dużo większy od nas). Dziwne, że Francuzi nie przeprowadzają się jeszcze do Bułgarii :-)

Podobno znasz się na sądownictwie, więc na jakiej podstawie piszesz :"Szef KNF domagał ( instytucji, która ma strzec naszych depozytów) się łapówy od banku w zamian za korzystne decyzje"? Był jakiś prawomocny wyrok w tej sprawie? Jedynym "dowodem" jak na razie jest to, że tak powiedział dawny esbecki kapuś Czarnecki. Węszysz wszędzie stalinizm, a sam zachowujesz się jak stalinowski prokurator :-)

W sumie strasznie słaba ta twoja trollerka.

ocenił(a) film na 5
Poprawiacz_napisowy

W przeciwieństwie do niektórych nic nie muszę kopiować, bo interesuję się na bieżąco gospodarką, polityką a prawem zajmuję się zawodowo. Także pomyłka. A, że nie potrafisz odnaleźć źródeł ok. Pomogę Ci.
1. https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/afera-skok-wolomin-bierecki-o-l okatach-skok-w-getin-banku/ejnnd1z, https://natemat.pl/258719,jaki-majatek-zgromadzil-bierecki-tworca-skok-ow-zarobi l-65-mln-zl ( wystarczy w google wpisać senator Bierecki i jest masa artykułów na ten temat).
2. Chciałeś konkretów to je dostałeś. Widać trudno się z rzeczywistością pogodzić. Nadwyżka budżetowa nie jest daną makroekonomiczną? ahahaha. Francja jest w przeciwieństwie do nas jedną z największych gospodarek świata oparta na m. in nowych technologiach, biotechnologii, transporcie. Ich PKB jest nieporównanie większe od naszego więc i punkt odniesienia zupełnie inny. Wolisz zarabiać 1500 zł i mieć 500 zł długów czy zarabiać 10 tys i mieć 7000 dlugu? No własnie - myślenie nie boli. Z resztą Grecja ma dług publiczny koło 180 % PKB więc oni muszą wdrażać programy oszczędnościowe. A to na skutek polityki jaką nam teraz proponuje PiS. Tam też przez parę lat było dobrze. I to pewnie koło dekady.
3. Zdaje się w sprawie KNF mieliśmy upublicznione nagrania o " szumidłach". Więc coś się Panu miesza, że dowodem są tylko zeznania pokrzywdzonego. Widać to info nie dotarło.
4. Gdzie oświadczenie majątkowym żony premiera Morawieckiego?
5. Co z oświadczeniem Pana Banasia?
6. Co się dzieje w sprawie Get Becku?
Miało być transparentnie. Jest państwo mafijne. I to już nie w sferze domysłów jak to miało być za Tuska ale oficjalnie. Sutenerzy dzwonią do " Banasia", żeby doradził co robić. Ot. " pierwsze" syndromy państwa bolszewickiego. Centralizacja, podporządkowanie partii i interesy prowadzone także przez partię. Takie to wstawianie z kolan dla ciemnego luda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones