Mowgli: Legenda dżungli

Mowgli: Legend Of The Jungle

2018 1 godz. 44 min.
6,3 19 597
ocen
6,3 10 1 19597
6 676
chce zobaczyć
5,6 7
ocen krytyków
{"rate":5.57143,"count":7}
powrót do forum filmu Mowgli: Legenda dżungli
 • ellepuma ocenił(a) ten film na: 6

  Czy Tylko mnie wycisnęło to łzy i odbiło piętno na psychice? Boże, chyba bym się nie pozbierała jakbym to zobaczyła będąc dzieciakiem

 • conneryfan ocenił(a) ten film na: 7

  ellepuma dokładnie, ta scena to był gwałt emocjonalny, zbyt przykra.
  przynajmniej dzięki temu film nie jest dziecinny. Jest bardzo mroczny.

 • ellepuma ocenił(a) ten film na: 6

  conneryfan Zgadzam się. Ten biedny Albinosek strasznie wstrząsnął mną i zaważył na odbiorze całości. W sumie - dzięki temu wątkowi uważam, że film był na prawdę dobry, bo niestety wiele innych rzeczy pozostawiło wiele do życzenia... Ale ten wątek przyjaźni i szoku po stracie - petarda. I tak jak powiedziałeś, gwałt emocjonalny.

 • vinnyvlog21 ocenił(a) ten film na: 8

  ellepuma Szukałam właśnie czy jest już jakiś komentarz o albinosku.

 • cieciuszka ocenił(a) ten film na: 7

  ellepuma Też nie byłam na to gotowa :o Mimo, że to nie jest film dla dzieci, w ogóle się nie spodziewałam, że ten pozytywny kundel tak skończy.

 • ellepuma ocenił(a) ten film na: 6

  cieciuszka Dokładnie, masz rację. Czasami jeszcze się łapię na tym, że o nim myślę. Ale chyba taki był zamysł twórców. Żeby nami wstrząsnąć. Wszyscy wiemy i znamy historie, gdzie dwóch kumpli się pokłóci, jest kryzys emocjonalny postaci, po czym ktoś się określa, a na koniec przyjaciele się godzą. Tutaj może i tez tak mogło być, ale Mowgli nie dostał tej szansy. Nie dość, że historia tej przyjaźni okazała się zupełnie nie sztampowa, to jeszcze uczy nas i pokazuje (moim zdaniem), że warto dbać o przyjaźń i bliskich i nie ranić ich. Słowa bolą czasem bardziej niż czyny. A życie jest krótkie i pełne niespodzianek i nigdy nie wiemy, kiedy wypowiedziane słowa mogą być ostatnimi...

 • ellepuma Przyznam szczerze, że chociaż już dzieckiem nie jestem to i tak ta scena mną wstrząsnęła.Zrobiło to na mnie.... wielkie wrażenie. Tak się zastanawiam czy Mowgli w jakiś sposób nie przyczynił się swoim gniewem do jego śmierci. Wiecie... przyjaciele się pokłócili.. każdy poszedł w swoją stronę w jakieś odosobnienie aby się zastanowić, pomyśleć. Może przez to albinosek stracił czujność... i bach! Koniec. Miałam taką nadzieję, że jak się znowu spotkają to Mowgli przeprosi go za swoje zachowanie. Dzięki takim zabiegom film zyskuje na mroczności i pokazuje, że pomimo tego, że jest kolorowy i są tam gadające zwierzątka to nie oznacza, że jest przeznaczony dla MAŁYCH dzieci.

 • aguska_a27 ocenił(a) ten film na: 7

  AlexisAthene Też miałam nadzieję, że jeszcze ze sobą porozmawiają i będzie wszystko ok. Czasami ludzie pokłócą się w złości i nie zdążą się przeprosić, bo np. ktoś umrze, zginie w wypadku itp. Myślę, że twórcy filmu w ich przyjaźni idealnie odwzorowali nasze ludzkie zachowanie. Przykro było patrzeć na moment, w którym Mowgli zobaczył, że jego przyjaciel nie żyje. I nie wiadomo co było gorsze: to, że go stracił na zawsze czy to, że powiedział mu przed śmiercią wiele przykrych słów i nie zdążył się z nim pogodzić. Ten film na pewno nie jest dla dzieci.