PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4885}

Mroczne miasto

Dark City
7,2 27 627
ocen
7,2 10 1 27627
7,5 11
ocen krytyków
Mroczne miasto
powrót do forum filmu Mroczne miasto

Jeden z najbardziej oryginalnych, najbardziej klimatycznych filmów, jakie powstały. Genialne połączenie wątków sience-fiction z kinem neo-noir. Doskonała realizacja, świetne zdjęcia Dariusza Wolskiego. Film Tajemnicy, której rozwiązanie jest tyleż zaskakujące, co fascynujące-z pewnością było takie podczas premiery, na rok przed "Matrixem"... Super Kino.

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

Zgadzam się w pełni. :)

Gdyby nie istniał "Matrix", to ten film zająłby podobne miejsce w świadomości widzów, ale i tak w większości opinii jest bardzo wysoko oceniany, i doceniany.
Szkoda że jest jednak o wiele mniej znany, bo przez to wiele osób nie obejrzy czegoś tak świetnego.

ocenił(a) film na 8
Montago

:)

Miejmy nadzieję, że ludzi teskniących za dobrym, oryginalnym Kinem nie zabraknie i wcześniej, czy później trafią na ten znakomity film.

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

Myślę, że duża część osób lubiących takie klimaty film zna.
A inni jakimś sposobem też na niego natrafią.
Choć czasem ktoś obejrzy, i będzie niezadowolony, bo czegoś innego szukał.
Ostatni wpis... https://www.filmweb.pl/film/Mroczne+miasto-1998-4885/discussion/Po+opisie+spodzi ewałem+się+czegos+zupełnie+innego.,3042403

Tak a'propos, sam film paru znajomym poleciłem.
Nawet tym, którzy nie bardzo SF lubią. ;)

ocenił(a) film na 8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones