PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=266550}

Mroki duszy

Dark Corners
5,2 649
ocen
5,2 10 1 649
Mroki duszy
powrót do forum filmu Mroki duszy

intrygujace...;/

ocenił(a) film na 1

moze mi ktos wyjasnic o co w tym filmie chodzilo??? bo chyba cala obsada od scenarzysctow po rezysera byla pijana jak to krecila...film mial zaskakiwac a nie nie ma sensu...nic sie nie zgadza...porazka...

ocenił(a) film na 9
dominika_21

w tym filmie chodziło o wizje piekła jako nie kończącego sie koszmaru. Osobiscie uwazam ze film byl dosc dobry ale wszystko zalezy jak sie do niego nastawi. jezeli ktos przed obejrzeniem naczyta sie takich opini jak Twoja to bedzie szukal tych nie zgodnosci.

wichor1

-----SPOILER------SPOILER------SPOILER--------
Ktoś mnie prosił o odpowiedzenie na pytanie kto zabił i ocb. Nie mam możliwości odpowiedzenia na blogu kolegi więc tutaj.

Wichor1, masz oczywiście rację. Pytanie kto przeżywa to piekło?
Morderca, przeżywa piekło takie jak wyobrażała je sobie jego ofiara Susan Hamilton. Nigdy nie uwolni się on od swojej ofiary.
Jego dusza jest pod postacią Karen (odpowiednikiem Susan), więc przede wszystkim jest on w piekle swoją własną ofiarą. Zwróćcie uwagę na szczegóły, np. łopata której w jednej scenie używa morderca, jest wcześniej w mieszkaniu Karen i to ona ma klucz do zakopywanej skrzynki. Do Karen mówią, że to jej wina i że musi dowiedzieć się kim jest, dowiaduje się pod koniec filmu. I wszystko powtarza się od nowa.
Również sam dla siebie jest w tym piekle diabłem, potworem, złem, prześladowcą, tym razem w postaci zakapturzonego mordercy.

Tak to przynajmniej interpretuję... szczegółów jest tam więcej, kto uważny ten wyłapie ;)

mala_madi

Aha, klucz jest kluczem do zagadki "kim jest Karen", na którą odpowiedź znajduje się w skrzynce. :)))
Z nikim tego nie konfrontowałam, może ktoś się znajdzie?

mala_madi

Zgadzam się z twoją interpretacją mala_madi.Wyjaśnienie całej zagadki jest dość proste
-na kluczu jest liczba 618
- 0 6.18 mąż Susan znajduje jej zwłoki a nad nimi stoi morderca dr Woodleigh
-w ostatniej scenie Karen w lustrze zamiast swojej twarzy widzi twarz Woodleigh'a
-słychać to co mówiła Susan o piekle "To chyba jest piekło kiedy twe grzechy zostaną wyrwane z mrocznych zakątków twojej duszy i zaserwowane ci w tej nie kończącej się pętli cierpienia"
-itd morderca Susan na zawsze pozostanie już uwięziony w tej pętli.
Każdy kto oglądał uważnie od razu wie ocb. ;-)

ocenił(a) film na 5
noxVirgo777

To ja nie rozumiem nadal, jakim cudem morderca przeżywa piekło jeszcze za życia susan i to przecież ją męczą te nocne koszmary.... Gdyby to było jego piekło to chyba nie powinno mieć wpływu na aktualne życie jego przyszłej ofiary. Dla mnie jej koszmary i sny były raczej momentami wizji i sygnałami ostrzegawczymi.

Vanillia

-----SPOILER------SPOILER------SPOILER--------
Susan męczą koszmary ale nigdy nie mówi jakiej są treści. Film rozgrywa się po śmierci Susan, kiedy morderca w postaci Karen siedzi już w piekle. Sceny w których widzimy jeszcze Susan za życia są retrospekcją służącą połączeniu jej cierpienia z karą jaka za to spotyka jej mordercę w postaci Karen w piekle.
Uważam że film jest świetny :)

użytkownik usunięty
Kitiara2010

Dobra, obczajam. Chronologicznie: Suzan męczą jakieś tam koszmary, więc udaje się do hipnotyzera. Wszystko jest ok, tylko, że ten debil to nożownik jakiś tam, więc upatruje sobie Suzan jako ofiarę. Następnie ją szlachtuje. A że ręka Boga sprawiedliwa! to posyła wariata do piekła. "Oj, ty, ty! Niedobry!" - mówi Bóg - "Teraz pokaże ci wieczne cierpienie!". I w ten sposób Bóg posyła duszę nożownika-hipnotyzera w mroczniejszą połowę ciała i duszy Suzan (jego ofiary). Nożownik-hipnotyzer przeżywa w ciele Suzan (o imieniu Karen) niewyjaśnione rzeczy, cierpi psychicznie i fizycznie, jest ofiarą zbrodni, których sam dokonał. Oczywiście trzeba podkreślić, że hipnotyzer-nożownik jest żywy ciałem, ale nie duszą. Z biegiem czasu niebiosa pchają zbrodniarza w stronę poznania prawdy kim jest naprawdę (czyli, że nie jest Karen - biedną, mroczną dziewczyną) tylko okropnym przestępcą, który niczego nieświadomy przez wieczność będzie przeżywał to co jego ofiary! Dobra! Skumałam ten film! Jesteśmy w domu.

użytkownik usunięty
Kitiara2010

A sny Suzan są dla niego łaskawym ostrzeżeniem od Boga! I to właściwie on jest bohaterem filmu, a nie ona.

ocenił(a) film na 6

-Spojler-
Jak myślicie

Jeżeli dobrze rozumiem przedstawiona pętla dla Hipnotyzera była rozruchem / pierwszym podejściem - i końcówka dopiero daje do zrozumienia, że jest on świadomy - że historia się powtórzy?.

Jeżeli jest świadomy to czy może odnaleźć odkupienie zmieniając bieg wydarzeń? Czy jego wspomneina również się resetują?

Jeżeli sie resetuja to jaki sens ma piekło, skoro "zesłany" nie ma świadomości niekończącej sie tortury. Równie dobrze, moznaby dla niego historie zakończyć objawieniem w pokoju Suzan, a cała symbolika "618" byłaby zbędna.

ocenił(a) film na 6
dominika_21

Zastanawiam się jakie wy musicie mieć IQ.
Filmów Bergmana, Tarkowskiego, Jodorowskiego, Lyncha czy Kubricka teżpewnie w ogóle nie potraficie zrozumieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones