PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33302}

Mucha 2

The Fly II
5,6 6 918
ocen
5,6 10 1 6918
5,7 3
oceny krytyków
Mucha 2
powrót do forum filmu Mucha 2

4/10 - spore rozczarowanie

użytkownik usunięty

MUCHA 2 to niezbyt udana kontynuacja autorstwa twórcy efektów specjalnych do MUCHY Cronenberga. Oba filmu już kiedyś widziałem - o czym pisałem w poście przy okazji pierwszej części. W przeciwieństwie do MUCHY 1, ponowny seans sequela nie należał już do przyjemności. Dzieło Crornrberga nie było w zasadzie horrorem - to był film wielopziomowy, niemal filozoficzny dramat w kostiumie horroru. MUCHA 2 to zwyczajne popłuczyny po kultowym i arcykasowym poprzedniku. Nie jest to jednak horror beznadziejny. Dobrze się tu broni muzyka Christophera Younga oraz aktorstwo Erica Stoltza. I to by było na tyle. Film (w dużej mierze) pwoiela fabularny schemat znany z części pierwszej- tyle, zę tym razem ukazano go pobierznie i niemal pocztówkowo. MUCHa 2 nie ma emocjonalnej intensywności poprzednika i to jest jej glówna wada. Brak tu też drugiego dna - to zwyczajny film z człwoekiem zmieniającym się w potwora. Dodatkowo film jest schematyczny, przewidywlany i mało straszny. Wele efektów specjalnych jest tu dobrych - jednak końcowy wygląd tytułowej muchy to strzał kulą w płot (niestety). Zakończenie tego filmu nie jest nawet w połowie tak pesymistyczne i przygnebiające jak w dziele Cronenberga. Walas kończy swój film i pesymistycznie, i z "niby- happy endem" i dość karykaturalnie. Gdyby nie osławiony iznakomity poprzednik moja recenzja MUCHY 2 była by bardziej przychylna- ale przypadek tego sequela (jak i wiele innych) uczy, że nie należy ciągnąć i przerabiać tego co było idealne (lub bliskie ideału było). To tyle.

ocenił(a) film na 7

Do solidnego filmu temu obrazowi sporo brakuje, jednak wydaje mi się, że jedną z jego głównych "wad" jest to, że jest sequelem o wiele lepszego filmu. Tak z ciekawości zapytam:) Czy gdyby nigdy nie było jedynki Twoja ocena byłaby taka sama? Czy fakt, że film jest sequelem może mieć wpływ na jego ocenę? Ta kwestia to dosyć szeroki problem, niedotyczący tylko tego filmu.

dobrze ze cie wykopsali!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones