PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127614}

Mutacje

The Mutations
4,7 192
oceny
4,7 10 1 192
Mutacje
powrót do forum filmu Mutacje

Wariacja na temat "Freaks" Browninga w wykonaniu Brytyjczyków.
Opowieść o szalonym naukowcu który chce wynaleźć gatunek idealny, będący ogniwem pomiędzy człowiekiem, a rośliną. W tym celu porywa swoich własnych studentów.
Nie do końca udana to rzecz, ale jedno trzeba filmowcom przyznać. Stworzyli tu niesamowity klimat. Atmosfera jest ciężka, pełna przygnębienia i mroku, aż ciarki chodzą po plecach. Do tego jeszcze dość makabryczne widoki jakie serwują nam twórcy na długo zostają w pamięci. I zarówno charakteryzatorzy spisali się na medal, tworząc cholernie oryginalne potworki, jak i aktorzy, którzy w dużej części na prawdę są zdeformowani.
Niestety już scenariusz pozostawia wiele do życzenia. Sporo tu bezsensów, głupawych zagrywek, nielogicznych zwrotów akcji, czasem też twórcy zwyczajne szli na łatwiznę. "Normalni" aktorzy też nie starali się za bardzo by wczuć się w rolę, wydawać by się mogło że recytowali teksty z kartki . Nawet Donald Pleasence jakoś nie zaskakuje. Zakończenie było do przewidzenia, choć ładunek przemocy w nim zawarty "imponuje".
"Mutacje" można zobaczyć. Pozostają jednak mocno w cieniu "Freaks".

ocenił(a) film na 3
Lucky_luke

Chyba nie robisz porównania tego filmu do tego z 1932 bo to był dramat a to jest horror....

ocenił(a) film na 5
dominik1980

Niejako robię, gdyż rodowód "Mutacji" jasno wskazuje na bycie potomkiem filmu Browninga. Zaś co do klasyfikacji gatunkowej coraz bardziej przekonuję się iż ogranicza ona odbiór. Wszakże podług niej oczekujemy określonego rodzaju emocji, a nie tylko emocjonalny odbiór kina ma znaczenie.

ocenił(a) film na 3
Lucky_luke

Dla mnie film z 32 jest niesmacznym dramatem

ocenił(a) film na 3
Lucky_luke

Ale nie widziałem "mutacje" ściągnąłem i próbowałem dzisiaj zobaczyć ale bez większego przekonania ta ocena na film web...

ocenił(a) film na 3
Lucky_luke

Od kilkunastu lat czekam na film pokroju "Apartament zero" ale coś mi się wydaje że takiego filmu z tak dobrą obsadą się nie doczekam...

ocenił(a) film na 5
dominik1980

Potraktuję to jako rekomendację ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones