PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30641}

My, dzieci z dworca Zoo

Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo
7,3 46 964
oceny
7,3 10 1 46964
My, dzieci z dworca Zoo
powrót do forum filmu My, dzieci z dworca Zoo

Odwyk

ocenił(a) film na 6

Od tego momentu coś zaczęło zgrzytać. Zdumiało mnie zachowanie matki: co robi kobieta po odkryciu, że jej córka jest narkomanką? Sprowadza do domu chłopaka, który (jak mogła się domyślać) miał duży udział we wciągnięciu córki w nałóg? Zamyka ich razem w pokoju, by poddali się jakiejś cudacznej "terapii"? A co z nią stało później? Pozwoliła córce wpaść w jeszcze głębsze dno, by na końcu cudownie ją uratować? Surrealizm zachowania matki, skonfrontowany ze skrajnym realizmem filmu, zrodził we mnie podejrzenie, że mamy do czynienia z jakimś delirycznym snem bohaterki, z którego wkrótce się obudzi. W każdym razie od tego momentu moja ocena filmu zaczęła topnieć. Tym bardziej, że równocześnie ujawniła się pewna powtarzalność i bezcelowość.

Zatem uważam "My, dzieci z dworca Zoo" za ciekawy i godny uwagi obraz (choćby ze względu na realistyczną estetykę), ale trudno mi mówić o jakimś wybitnym dziele.

ocenił(a) film na 5
feuerbach

A to było tak: W domu dziewczyny nie było zwyczaju zamykania drzwi od łazienki więc matkę coś ruszyło. Zaczęła dobijać się do drzwi i wtedy strzykawka się zatkała. Mała próbowała dać sobie na siłę i cały "mechanizm" się rozwalił. Wytarła szybko krew i uciekła do pokoju. Matka ją dopadła, powyzywała i spytała czy zamierza z tym skończyć. Gdy usłyszała "nie" nakazała odwyk ale dziewczyna powiedziała, że bez chłopaka nie ma mowy. Chłopak był wtedy zły za prostytucje wraz ze Stellą (Bobbi już chyba umierała, pamiętam tylko zdjęcie jej zwłok jakie dali w książce) i matka nie mogła go znaleźć. Zostawiła wiadomość ojcu chłopaka i na następny dzień Detlef przyszedł. Siedzieli tak z jakiś tydzień. Chłopak zamieszkał z nimi co nie spodobało się Klausowi.
Później córka skutecznie oszukiwała matkę.
Praktycznie wszystkie sceny z matką nie zostały umieszczone w filmie.

ocenił(a) film na 8
feuerbach

Zachowanie matki, sądząc po książce, właśnie takie było. Miała ona bardzo luźne podejście do obowiązków rodzicielskich, nie potrafiła mieć kontroli nad córką, dużo pracowała i wychowywała ją bez męża. W książce jest zawarta relacja matki i z niej można się dowiedzieć m.in. że "podobało jej się, że Christiane ma chłopaka", dodatkowo pojęcie o szkodliwości narkotyków było w realiach ówczesnego Berlina mgliste. Myślę, że matka sprowadziła Detlefa na wspólny odwyk, aby był on łatwiejszy do zniesienia dla ich obu, no i tylko tak mogła mieć kontrolę nad córką. Potem kierowała ją przecież do ośrodków (chyba w filmie tego nie ma), ale Christiane się z nich wymykała i ćpała dalej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones