PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7931}
7,6 15 836
ocen
7,6 10 1 15836
6,8 12
ocen krytyków
My Fair Lady
powrót do forum filmu My Fair Lady

Śpiewająca Audrey

ocenił(a) film na 9

Uważam,że jest wystarczająco dużo zachowanych materiałów, żeby zmontować film jeszcze raz, tym razem z partiami śpiewanymi przez Audrey. Być może aktorka nie posiadała warunków głosowych rodem gwiazdy z Broadway, ale w musicalach najważniejsze jest stworzenie postaci za pomocą głosu i innych aktorskich zabiegów. Hepburn stworzyła postać Elizy, jej ruchy, akcent, mimikę i kiedy słyszy się śpiewającą Audrey, mamy przed oczami i uszami Elize Doolitlle, prawdziwą, wiarygodną, a nie jakiś z tyłka wzięty, nie pasujący sopran. Nikogo tutaj przecież nie obchodzi, że wokalistka ma świetnie wyszkolony i pięknie brzmiący głos. Każdy tylko czeka, żeby skończyła i na jej miejsce weszła mówiąca Eliza, ta prawdziwa. Nie mogę pojąc jak producenci mogli się tak pomylić. Musical to nie koncert, tylko film, jeśli postać nie jest wiarygodna to po prostu nie jest, a jak ma być, skoro mamy przed oczami zadziorną pannę z ostrą gwarą, skrzeczącym głosem,a słyszymy cieniutki, śliczny do zrzygania w tym przypadku głosik, należący najwyraźniej do kogoś delikatnego, jakby z arystokracji a nie z plebsu. Litości, oddajcie nam prawdziwą Elize!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 8
goslawa25

Nie słyszałeś chyba śpiewającej Audrey Hepburn. Ona by po prostu tych partii nie wyśpiewała i tyle.

Nocturne

Bardzo mnie zaciekawiło, co napisałeś - wiedząc, że to Audrey śpiewała w filmie "Funny Face" i Moon River w "Śniadaniu...", brałem niemal za pewnik, że i tu śpiewa - a wg google wychodzi, że to Marni Nixon, która podkładała głos nawet w West Side Story! Widocznie mimo, że Hepburn jest niezłą piosenkarką, uznano słusznie, że Nixon jest rewelacyjna :)

ocenił(a) film na 7
mwnuk

Moon River cudem jej wyszedł.
Uwielbiam Audrey ale w "Funny Face" pokazała, że nie umie śpiewać, a jak już to robi to bardziej deklamuje. Śmiałam się, że nawet trochę rapuje....
:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones