All Quiet on the Western Front

2 godz. 11 min.
7,7 4 091
ocen
7,7 10 4091
4 892
chce zobaczyć
{"rate":8.333333,"count":3}
{"type":"film","id":91165,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/All+Quiet+on+the+Western+Front-1930-91165/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Na Zachodzie bez zmian
 • malpa79_filmweb ocenił(a) ten film na: 9

  Niesamowite. Film mocno antywojenny na 9 lat przed kolejna wojna. Czyli czesc ludzi zdawala sobie z okrucienstwa i bezsensu wojen. Juz wtedy po tamtej Wielkiej Wojnie byly ksiazki i filmy ktore to dobrze pokazywaly. Niestety jak ludzie maja troche spokoju to zapominaja ze lepiej jak on jest. Znajduja sobie kolejne powody do tego zeby sie zabijac. Niby nowe a podobne. Byla II wojna. Byly kolejne Wietnamy. Byly kolejne filmy antywojenne. Ludzie troche sie zastanowili, uspokoili, posmucili. Ale znowu zapomnieli. Znowu chca sie wszyscy zabijac. Kolejne powody, stare nowe, kolor skory, wyznanie, forma uprawiania seksu a nawet klub pilkarski moze byc powodem. Zawsze idzie z tym pogarda. Zwieksza sie ilosc mlodych, jak tych uczniow z poczatku filmu i konca, ktorych tylko swedza rece zeby postrzelac, wyzyc sie i swoja agresje. I kolejny cykl. Wdech i wydech. Ewolucja.

 • ter_444 ocenił(a) ten film na: 8

  malpa79_filmweb Popieram

 • returner ocenił(a) ten film na: 9

  malpa79_filmweb Ostatnie 200 tysięcy lat ludzkości to w kółko powtarzanie tych samych błędów na każdej płaszczyźnie.
  99% ludzi dopiero uczy się na własnych błędach. 1% uczy się na historii innych ludzi i umie przewidzieć prawie wszystko.
  Dwie wojny światowe to i tak pikuś przy rzeźniach z okresu starożytności.
  Nigdy nie było bezpieczniejszych czasów niż obecnie.