1 godz. 25 min.
7,3 4 383
oceny
7,3 10 4383
3 846
chce zobaczyć
6,6 7
ocen krytyków
{"rate":6.571429,"count":7}
{"type":"film","id":7989,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Nad+rzek%C4%85%2C+kt%C3%B3rej+nie+ma-1991-7989/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Nad rzeką, której nie ma
  • tollo ocenił(a) ten film na: 8

Aż trudno uwierzyć jak poznikał ten klimat małych miasteczek, jak wakacyjna miłość stała się wykalkulowanym romansem, jak wakacje zastępują nudne urlopy w gronie podtatusiałych znajomych. Wysychają nawet te rzeki, których nie było...

• LynchPolanskiAltman ocenił(a) ten film na: 8

tollo Zauroczył mnie Twój komentarz.

• tollo ocenił(a) ten film na: 8

LynchPolanskiAltman Dziękuję. W sumie już o nim zapomniałem. Ale film pamiętam. Chociaż obiektywnie nie jest wybitny, to jeden z moich ulubionych.

• jan_niezbedny0 ocenił(a) ten film na: 10

tollo No i właśnie o to chodzi, że film nie musi być wybitny, jeśli ma to COŚ, jak "Nad rzeką..." - wtedy po prostu wystarczy, że jest. Jak to wino patykiem pisane - trunek przecież obiektywnie podły, ale jaki miał "wtedy" smak!... :)

Poza tym wszystko się zgadza - klimat pewnych miejsc, odczuwalny jeszcze przez całe lata 90-te, niestety dokonał żywota.

• Krzypur ocenił(a) ten film na: 4

jan_niezbedny0 Klimat klimatem, ale durne dialogi, amatorskość gry aktorskiej oraz nieudolność reżyserska robią swoje. Widocznie, nie dla każdego.

Krzypur O ile z nierówną grą (nie u wszystkich) bym się zgodził, to już określenia "nieudolność reżyserska" i "durne dialogi"(???) są wyłącznie z obszaru fantasmagorii.

jan_niezbedny0 Jeśli w kinie miałoby być, jak w życiu - to masz rację, ale ja wymagam od kina czegoś innego, czego u Barańskiego nie znajduję.

Krzypur Każdy ma swoje gusta. Dla mnie to mistrz filmowania polskiej prowincji ze szczyptą tzw. realizmu magicznego.

jan_niezbedny0 Zostańmy przy swoim zdaniu