PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105715}

Nawiedzony

Haunted
6,4 3 385
ocen
6,4 10 1 3385
4,7 3
oceny krytyków
Nawiedzony
powrót do forum filmu Nawiedzony

Kameralny, Klimatyczny, Spirytystyczny Horror, z piękną Kate Beckinsale w obsadzie. Film ma klimat, tajemnicę i niespieszne tempo, które pozwala wczuć się w opowiadaną historię. "Inni" ciut lepsi, ale ten też warto poznać.
P. S Wspomnienie z dzieciństwa-byłem na tym filmie w Kinie, siedząc na sali zupełnie sam...Do połowy, był jeszcze jeden widz, ale wyszedł...Do dziś nie wiem,czy gdzieś się spieszył,czy mu się nie podobało.
Mi się podobało.

kinoman77_filmweb

"Film ma tajemnicę"

Dzięki twojemu komentarzowi już jej nie ma cieciu.

ocenił(a) film na 7
Pies_Baskurwieluw

A napisałem, o jaką tajemnicę chodzi, nie-cieciu?!

kinoman77_filmweb

"Zanim pojawili się "Inni"..."
""Inni" ciut lepsi, ale ten też warto poznać."

Nie, w ogóle nie napisałeś, jaką ma tajemnicę.

ocenił(a) film na 7
Pies_Baskurwieluw

Zgadza się-tak napisałem, ale wynika z tego tyle, i TYLKO tyle, że ten film jest utrzymany w takim samym stylu, co "Inni", też opowiada, o zjawiskach paranormalnych, co zresztą wynika z samego opisu filmu na FilmWebie.
Nie ma w tym, co napisałem, ŻADNYCH spojlerów,dotyczących treści.

kinoman77_filmweb

Jakbyś porównał ten film do dowolnego innego filmu o duchach, to rozumiem, ale nie. Ty porównałeś go do jedynego filmu o duchach, w których okazuje się na koniec, że wiesz co. Także weź mi tu nie gadaj, że tylko dlatego wspomniałeś o innych, bo też opowiada o duchach.
Każdy, kto oglądał innych po twoim komentarzu wie już o co chodzi w powyższym filmie, a każdy, kto innych nie oglądał temu porównanie do innych w żaden sposób nie pomoże.

ocenił(a) film na 7
Pies_Baskurwieluw

Pomoże-będzie wiedział, że warto obejrzeć oba. A dla tych, co widzieli "Innych"-gdzie jest napisane, że te filmy są identyczne? Owszem, operują tym samym schematem fabularnym, mają podobny finał, że ktoś tam na końcu okazuje się duchem, ale kto, jak, kiedy już jest różne od siebie i nigdzie nie jest napisane, jak to się odbywa. Równie dobrze mógłbyś się czepiać o dowolny film, podobny do innego, tylko dlatego, że na przykład bohater/bohaterowie giną na końcu.
Jest mnóstwo osób które oglądając dany film, pytają o podobne. Wystarczy wejść na forum.

kinoman77_filmweb

UWAGA SPOILER! Z tego filmu zaczerpnięto główny pomysł fabularny polegający na tym że,bohaterowie na końcu okazują się być duchami,tak naprawdę nie żyją,pomysł zarówno świetnie wykorzystany w "Szóstym zmyśle"jak i w "Innych",choć zgadzam się jest to bardziej podobne do "Innych".Niektórzy grymaszą,że filmowcy kopiują pomysły,ale zarówno "Szósty zmysł" jak i "Inni" są tak świetnie zrobione,że nie mogę mieć żalu do twórców.Zresztą jeśli już mają się powtarzać,to niech powtarzają najciekawsze pomysły.Faktycznie,nawet tylko delikatnie sugerując fabułę i zakończenie,powinieneś napisać,że spoilerujesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones