PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=502884}

Nie opuszczaj mnie

Never Let Me Go
7,0 69 750
ocen
7,0 10 1 69750
6,2 17
ocen krytyków
Nie opuszczaj mnie
powrót do forum filmu Nie opuszczaj mnie

Wszyscy widzicie tutaj klony, jako klony. Tekst "jesteśmy klonami ćpunów.." itd. sprawił, że odnoszę wrażenie, że nazewnictwo "klon" jest użyte tylko po to, by wyłączyć emocje i uczucia. W rzeczywistości, w moim odczuciu, do takich "szkół" trafiały dzieci ćpunów, chorych psychicznie, pozamykanych ludzi z (jak było to tutaj ujęte z resztą) rynsztoka i marginesu. Na prawdę tylko ja tak to odbieram?

ocenił(a) film na 3
konikiara

Tak, bo dzieci osób z rynsztoku i marginesu byłyby beznadziejnym materiałem psychicznym. Pomińmy, że osób chorych psychicznie nawet nie klonowano, bo Ruth o tym mówi. Dziecko ćpunki czy alkoholiczki może mieć rozmaite przypadłości, które uniemożliwiają uznanie go za dobrego dawcę, skoro klonowanie odtwarza organizm w stanie zdrowym.

ocenił(a) film na 3
LemonadeChan

*genetycznym, nie psychicznym. Pardon.

ocenił(a) film na 5
LemonadeChan

Ale bycie dzieckiem alkoholika/narkomana/osoby chorej psychicznie nie sprawia, że nagle ktoś nie nadaje się na dawcę organów. Można być nawet psychicznie upośledzonym, a o ile nie ma się FAS, to jeśli dziecko nie zacznie brać używek, to będzie miało zdrowe organy. W tym kontekście teoria o tym, że dziećmi przeznaczonymi na organy są sieroty ze złych rodzin jest sensowna. Mówienie im, że są klonami sprawia, że czują się gorsi niż inni ludzie i mają mniejszą skłonność do buntowania się.

ocenił(a) film na 8
konikiara

na samym początku filmu jest informacja, że w 1952r. świat się całkowicie zmienił. nie jest to przypadkowa data, ponieważ to właśnie wtedy Watson i Crick odkryli DNA, co zapoczątkowało późniejszym klonowaniom najpierw zwierząt, a później ludzi. można oczywiście odbierać to tak jak mówisz, ale myślę, że to jednak były klony, które chciały żyć tak samo mocno jak ich Oryginały. i o tym między innymi chodzi w tym filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones