PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557837}

Niedokończony film

A Film Unfinished
7,5 3 313
ocen
7,5 10 1 3313
8,2 5
ocen krytyków
Niedokończony film
powrót do forum filmu Niedokończony film

bardzo dobrze że ten film ujrzał światło dzienne...to po prostu straszne i nie mówię już tu
nawet o holocauście ale również o tym filmie. Według mnie to bardzo dobry
dokument...trzeba zobaczyć! p.s. film jest dostępny w polskiej wersji językowej na
youtube.com

Rabbit83

Racja, bardzo dobrze zrobiony dokument, który przedstawia jak wyglądało życie w getcie i na czym polegała niemiecka propaganda

ocenił(a) film na 4
sylvi87

hmm troszkę bym polemizował bo tym jednym dokumentem nie dowiemy się jak naprawdę wyglądało życie w getcie (w końcu to były kadry z trzech dni) a niestety krypto-propaganda żydowska jest również dobrze rozwinięta .. co do II WŚ jest dużo niejasności i kontrowersji a o pewnych sprawach jest DZIŚ bardzo trudno dyskutować :)

Ze swojej strony mogę Wam polecić dokument "Korespondent Bryan".

KingPaulus

Zgadzam się, że ten dokument nie przedstawia całej prawdy o życiu w getcie, właśnie głównie ze względu, że powstał w celach propagandowych, ale tak jak piszesz ten historyczny okres posiada wiele tajemnic i do dziś trudno o tym rozmawiać. Może dlatego wzbudza takie zainteresowanie.
Właśnie dzięki temu filmowi uchyla się jakiś rąbek tych tajemnic. Atutem filmu są wstawki narracyjne i sceny z zeznań kamerzysty

ocenił(a) film na 4
sylvi87

hmm Pani Sylwio (? - po nicku miewam, że tak ma Pani na imię) pisząc, że trudno dyskutować o II WŚ miałem na myśli to, że dziś za podważanie pewnych "faktów historycznych" można trafić nawet za kratki ;)
Temat ten wzbudza zainteresowania - owszem - ale nie oszukujmy się nigdy nie dowiemy się o prawdzie najbliższych nam dziejów (atak z 11.09.2001 na WTC, 07.07.2006 atak na metro w Londynie czy też Katastrofa Smoleńska) a co dopiero mówić o I czy też II WŚ :)
Jeżeli chodzi o narracje i sceny z zeznań kamerzysty to napisałem wyraźnie, że krypto-propaganda żydowska jest również dobrze rozwinięta ;) wystarczy troszkę poszperać w internecie, gdzie można dotrzeć do filmików z wywiadów osób (pochodzenia żydowskiego), które przeżyły piekło holokaustu a same w wywiadach zaprzeczają tym co mówią :)
Dlatego obraz tego dokumentu jest sam w sobie bardzo ciekawy ale komentarz ZBĘDNY .. podam przykład jak jedna z kobiet (narratorek) opowiadała o sytuacji z wozem (kiedy przeprowadzali się i ojciec jej wynajął wóz lecz bez konia .. i kiedy zobaczył kamerę przestraszył się i opuścił wóz po czym został pobity a ona płakała .. nie neguję tego ale na tym filmiku JEJ NIE BYŁO WIDAĆ a ona sama jak opowiadała miała bodajże 6 lat! Taką narracje mógłby podłożyć każdy oglądając jedynie kadr filmu ;)
Reasumując nie dajmy sobie wmawiać za prawdę wszystko co usłyszymy bo obecnie bardzo dobrze rozwinięta jest socjotechnika prowadzona przez różne mass-media w różnym celu - czy wie Pani Sylwio, że Światowy Kongres Żydów żąda od Polski co najmniej 60 miliardów dolarów za Holokaust ?? - ja się pytam za co? za to, że Polacy byli mordowani całymi rodzinami za pomoc żydom w czasie II WŚ ?? Czy też za to, że Niemcy napadli na nas 1 września 1939 "i żeby ich do końca zniszczyć żądajmy od nich kosmicznej rekompensaty w końcu to my jesteśmy "narodem wybranym""

KingPaulus

Słyszałam coś na temat odszkodowań od PL, choć nie wiedziałam o takiej kwocie. Taki wniosek że cała historia wiąże się nierozłącznie z polityką, a prawdy na próżno szukać czasem ehh

ocenił(a) film na 4
sylvi87

Dokładnie tak :)
Proszę zobaczyć do czego dążył Hitler a co obecnie mamy w Europie :) Analizując chociażby źródła finansowania: "Liczne korporacje i banki amerykańskie w latach 30-tych i podczas II wojny światowej finansowały Hitlera i partię NSDAP, sponsorowały i dozbrajały reżim hitlerowski, bezpośrednio lub też poprzez sieć pośredników: m.in. koncern Standard Oil - ExxonMobil/Esso rodziny Rockefellerów (Manhattan Chase Bank) współpracował ściśle z hitlerowskim koncernem IG Farben (producentem Zyklonu B używanym w komorach gazowych Oświęcimia ) m.in. przy zabudowie infrastruktury przemysłowej Auschwitz-Monowitz."źródło: http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=21 6&Itemid=46
nie trudno zauważyć, że dużo z historii zostało ukartowanych poza sceną wojny .. Obecnie mamy co raz więcej konfliktów zbrojnych: Irak, Afganistan czy też ostatnio Libia, Syria .. niedługo ataki przeniosą się na pozostałe kraje afrykańskie: Nigerię, Somalię, Algierię, Saharę Zachodnią, Liberię w celu wprowadzenia tam DEMOKRACJI (tej samej demokracji co zabroniła Grecji robienia referendum :) W mediach (oczywiście nie naszych :) co raz więcej mówi się o ataku Izraela, USA i całego NATO na Iran .. za Iranem za pewne wstawią się Chiny .. nie wiadomo jak zachowa się Rosja jednak analizując kontakty chociażby Olega Deripaska (najbogatszy Rosjanin, przyjaciel Putina) z Natem Rotschildem, który jest jedną z najważniejszych postaci w całej rodzinie Rotschildów (międzynarodowa rodzina niemieckich Żydów) można wywnioskować, że staną po stronie Izraela. Czemu to ma służyć ?? Proszę poczytać o Iluminatach i ich planie trzech wojen światowych po których miało by nastąpić wprowadzenie tzw. Nowego Porządku Świata (New Word Order). Ten szatański plan został opublikowany już w 1871 r. przez Alberta Pike. Trudno w to uwierzyć ale osobiście wierzę, że jest coś na rzeczy.

ocenił(a) film na 7
KingPaulus

"nie dajmy sobie wmawiać za prawdę wszystko co usłyszymy"

Powalająca logika i argumentacja, jak zwykle w przypadku kogoś, kto cytuje strony Polskiej Partii Narodowej.

Cóż to za typ rozumowania?

Otóż następujący: Zagłada nie była aż tak przerażająca, jak to się w narracjach tzw. ocalałych przejawia ("krypto-propaganda żydowska jest również dobrze rozwinięta"), a to z dwóch powodów:

a) bo środowiska żydowskie, przede wszystkim amerykańskie, domagają się od Polski różnego rodzaju rekompensat

b) bo relacje świadków są "niespójne".

Ten pierwszy punkt, a), można zilustrować tak - wymordujemy wszystkich Rosjan, ale akurat ci przebywający za granicą ocaleli i domagają się zadośćuczynienia -> vide: nie wymordowaliśmy żadnych Rosjan, bo się inni o pieniądze upominają. Takież to absurdy wciąż tu można wyczytać, a wypisują je kryptoantysemici czy - jak się dowiedziałem nie tak dawno - antysyjoniści.

Ten drugi punkt, b), dowodzi jedynie prostactwa umysłowego. Ot, kolega KingPaulus żadnego nie ma pojęcia o mechanizmach funkcjonowania ludzkiej pamięci. Polecam ten fragment: "Swoje rozważania opiera na najtrudniejszym z punktu widzenia historyka źródle – ludzkiej pamięci. Nie znaleziono jeszcze wystarczająco dobrego aparatu krytycznego dla opracowania wspomnień przywoływanych po latach. Opowieści świadków obarczone są skutkami wszystkich procesów, które dotykają ludzkiej pamięci: wyparcia, zapomnienia, przetworzenia, skłonności do ulegania stereotypom i uogólnieniom. Wnikliwie analizując ich słowa, Browning krok po kroku zmierza jednak do zbudowania spójnego opisu wydarzeń".

Reszta info tu: http://www.przegladpolityczny.pl/aktualnosci/61/pamiec-przetrwania.-nazistowski- oboz-pracy..html

A zresztą wystarczy przywołać Nałkowską: "Rzeczywistość jest do wytrzymania, gdyż nie cała dana jest w doświadczeniu. Albo dana niejednocześnie. Dociera do nas w ułamkach zdarzeń". Dlatego te relacje są tak różne - a procesy, jakim podlega pamięć, dodatkowo je komplikują. Tzw. rewizjonistom dostarcza to argumentu - bo przecież współczesny człowiek tylko dosłowność popkulturowych popłuczyn pojąć potrafi. Jak coś jest niekoherentne, od razu zgłasza "zastrzeżenia" - to nie mogło być, bo jakże to, nieporządek taki, toż to przeczy "prawdzie", he he he. To, co kolega powyżej kwestionuje, to były wspomnienia dziecka i to właśnie przydaje im wiarygodności - że zapamiętała taki szczegół, drobiazg, a że w kadrze nie została uchwycona, o niczym nie świadczy. Nie było też bitego ojca - jak i w ogóle przypadków bicia przez Niemców (bili żydowscy policjanci). Czy zatem to się nie zdarzyło?

Ja powiem wprost - wypowiedź kolegi KingPaulusa jest skandaliczna od początku, od samej wzmianki <dziś za podważanie pewnych "faktów historycznych" można trafić nawet za kratki ;)>. To w rzeczy samej oddaje jej intencje.

ocenił(a) film na 4
marscorpio

Dzięki za odpowiedź i wykład o pamięci :)

Widzisz kolego ja nie neguję istnienia Holocaustu i wszystkiego co było z nim bezpośrednio bądź pośrednio związane ..

Co do II WŚ najważniejsze jest byśmy wyciągnęli z niej lekcję aby Holocaust się już nigdy nie powtórzył .. a nasza pamięć o ofiarach trwała jak najdłużej .. abyśmy nigdy nie zapomnieli o bohaterstwie żołnierzy, którzy walczyli za to abyśmy dziś mogli mówić po Polsku ..

Przy okazji chciałbym polecić film "Sprawiedliwi", który ukazuje w świetle świadectw świadków i dokumentów dzielną postawę Polaków ratujących Żydów w czasie trwania II Wojny Światowej. Materiał ten został wyemitowany w telewizji tylko raz po czym dostał "pułkownika", czyli leżenie na półce.

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
Rabbit83

Moim zdaniem ludzie powinni obejrzeć ten film a nie "W ciemności". Tu był pokazany prawdziwy ludzki dramat. Szkoda było patrzeć na to wszystko. 90 minut wręcz nieludzkiego smutku. W pewnym momencie chciałem to wszystko wyłączyć ale obejrzałem do końca.

Z całym szacunkiem do Żydów to dziwie się że do końca wierzyli że Niemcy ich nie wyślą do komór choć było to wszystkim wiadome. Najpierw dali się pozamykać w gettach a potem jak bydło zostali wywiezieni do obozów. Oprócz sporadycznych przypadków, praktyczny zero oporu. Jak już mieli zginąć to czy nie lepiej w walce i jakoś chwalebnie. Chyba bardziej uwłaczającej śmierci nie mogli doświadczyć. To takie moje przemyślenia i rozumiem że ktoś się z nimi zgodzi. Liczę jednak na konstruktywną dyskusję...

Dziuchni91

Polecam książkę o Pileckim. Ochotnik -Marco Patricelli, W jednym fragmencie Pilecki dziwi się ludziom idącym na pewną śmierć, dodaje że kolumnę kilkunastu osób pilnuje tylko troje Niemców ( liczbę więźniów mogłem pomylić, gdyż nie cytuje jego słów lecz sytuacje opisywaną prze z rotmistrza. ) gdyby nie byli w letargu, gdyby tylko chcieli, mogli by w kilka sekund odebrać broń strażnikom min Gerhardowi Palitzsch'owi i ich unicestwić. Sami zapewne by się nie uratowali, natomiast uratowali by zapewne setki a nawet tysiące osób które Gerhard Palitzsch zabijał. Lecz ku zdziwieniu rotmistrza nikt tego nie zrobił, poszli jeden za drugim na pewną śmierć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones