PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8106}

Nienawiść

La haine
7,9 43 792
oceny
7,9 10 1 43792
8,0 30
ocen krytyków
Nienawiść
powrót do forum filmu Nienawiść

i che zemsty na policjantów, ok. policja była chamska ale cała ta historia mnie nie zauroczyła.

ocenił(a) film na 10
Ricky79

SPOJLERY nie po całej tylko po Paryżu i Jego przedmieściach, daleko mi do socjalistów ale trzeba patrzeć na tych 'kretynów' przez pryzmat gett, gdzie policja działa brutalniej (w Polsce tez sa takie miejsca, tylko ze nie ma multi-kulti). Przecież, oni nie byli tacy głupi, Vinz pozował na kogos innego, Hubert cały czas walczył z rozdarciem między tym skąd jest a kim chce być, jedynie Said nie wczuwał się za bardzo, tylko robił swoje, tylko on nie zrozumiał genialnej metaforycznej opowieści dziadka w kiblu o Grunwaldzkim i on z tej trójki wyszedł na tym najlepiej, obejrzyj jeszcze raz ten film a wyłapiesz coraz więcej smaczków (np. ręka dilera na tle ręki Boga podawanej Adamowi, coraz mniej naboi w magazynku pistoletu Vinza, spuszczony wzrok młodego policjanta podczas przesłuchania, uciekający pociąg a pociąg to metafora życia jak i rewolucji)

Tommy_DeVito

Policja we Francji jest zmuszona działać brutalnie, bo tam co wyprawiają czarni i Arabowie to się w głowie nie mieści, pewnie biali Francuzi plują sobie w twarz, że takie bydło wpuścili , oczywiście nie uważam , że każdy czarny czy arab to kryminalista, ale statystyki jeśli chodzi o przestępstwa nie kłamie.

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

Oczywiście się zgadzam, spirala nienawiści się nakręca, bo z jednej strony jest margines społeczny i patologie które mu towarzyszą, z drugiej są ludzie w kaskach mający chronić prawo i rząd, wk...wienie rodzi wk...wienie. Co do reszty zgadzam się, stąd ostatnie zwycięstwo Frontu Narodowego we Francji.

Tommy_DeVito

Tylko odpowiedzmy sobie sami czy nie jest już za późno, ale to wszystko przez lenistwo francuzów, myśleli , że będą na nich pracować a muzułmanie będą się asymilować. Co do filmu to dla mnie 9/10:)

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

To bardzo budujące, że piszesz o przedstawicielach innych narodowości, że są "bydłem". Nie ma to jak rzetelna, fachowa opinia o innych nacjach, co nie, polaczku?

Francja strzeliła sobie w stopę - to fakt. U nich problem ujemnego przyrostu naturalnego stał się faktem, ustawa o in vitro weszła za późno (po batalii z KK) by przynieść realny efekt a gospodarka to nieczuła dzi*wka, która nie poczeka na kolejne pokolenia rodowitych Francuzów, którzy zasilą rynek pracy - to dlatego Francja "sięgnęła" po Arabów i innych, tworząc raj na socjalu i tworząc gehennę ludzi, którzy urodzili się pomiędzy młotem a kowadłem - ludzie tacy jak z "Nienawiści" są pozbawieni tożsamości kulturowej - z jednej strony nie czują więzi z ojczyzną swoich ojców, bo przecież żyją we Francji, a z drugiej strony słyszą, że nie są Francuzami, bo są dzieciakami imigrantów z drugiego końca świata - mózg roz*je*ba*ny!!!

Film należący do moich ulubionych, oglądałem milion razy i jeszcze milion razy go obejrzę, tym bardziej, że był dziełem proroczym - w 2005 roku zamieszki na przedmieściach Paryża były faktem, a nie filmową fikcją i zapoczątkował je podobny powód (śmierć dwóch nastolatków którzy schowali się przez policją w budce transformatorowej, ponieważ byli mokrzy od deszczu doszło do tragedii) - byłem na przedmieściach Paryża i powiem jedno - nie znamy dnia ani godziny kiedy fala tych sfrustrowanych, wku*rwio*nych na wszystko i wszystkich ludzi rzuci się na Paryż, niszcząc wszystko po drodze.

Einshaew

Napisałem bydło nie do innych narodowości, tylko do większości muzułmanów, którzy palą radiowozy, chcą prawa szariatu w kraju chrześcijańskim, islamizują ten kraj, co chwile słychać , że spalono 9 tysięcy aut, robią kupe dzieci i na każde chcą zasiłek? jakim prawem Francuz ma płacić na araba, który nie pracuje tylko dzieci robi? Są pozbawieni tożsamości kulturowej? To ich usprawiedliwia , że kradną, łamią prawo? tak oczywiście to wina Francji, policji, że pałują ich jak kradną auta... Zamieszki w 2005 roku był spowodowane tym, ze 2 idiotów uciekało przed policją i skryło się bodajże w elektrowni, no to dziecko wie , że do prądu się nie podochodzi, ale oczywiście wina policji, uwzięli się na nich, przecież mogli ich zostawić. Ci ludzie wk*rwieni to w 90"% arabowie i czarni , przypadek?

Np. https://www.youtube.com/watch?v=oSQDLz41EFY

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

Nie rozumiesz, o co mi chodzi?

Jaki poziom reprezentujesz, pisząc o innym narodzie, nacji czy wyznaniu, że jest bydłem? Co ty wiesz o muzułmanach, by ich oczerniać? Bo co, chrześcijaństwo niby lepsze?

Nic nie usprawiedliwia rozbojów, kradzieży etc. ale moim zdaniem powinno wprowadzić się pracę u podstaw w związku z tymi młodymi ludźmi. Skoro mają energię, by na*pier*da*lać się z policją, to niech spożytkują ją na sport chociażby - to tylko jedna z wielu opcji asymilacji takich jednostek do społeczeństwa.

I jaka ku*rwa elektrownia? BUDKA TRANSFORMATOROWA i to był jedynie IMPULS a nie wina policji - to tak samo jak na Marszu Niepodległości, gdzie pies legitymuje kibola z maską na mordzie (bo ma do tego prawo), ten stawia opór, daje mu w pysk i wybuchają zamieszki - też wina policji?

A pro po Marszu - na więcej niż 90% to biali, młodzi, wku*rwie*ni Polacy. Przypadek?

Einshaew

Chrześcijaństwo nie jest lepsze, też maja krew na rękach, ale nie spotkałem się by jakiś chrześcijanin obrzucał ludzi wychodzących z kościoła kamieniami , albo wtargnąć na msze i rzucać butelkami , jestem ateistą więc mam gdzieś religie . Teraz ty mnie nie rozumiesz, nie każdy muzułmanin jest chory psychicznie, sam byłem we Francji i znałem paru arabów , z którymi dało się pogadać, nawet nie wiem czy 1 z nich był ateistą. Tylko wolą bić się z policją, bo im się pracować nie chce. Piszesz do mnie, że jakim prawem mówie o jakimś narodzie bydło, a sam nazywasz policję , psami:) Ostatnie zdanie mnie rozwaliło, to, że w Warszawie znalazły się grupy idiotów , którzy chcieli się bić o niczym nie świadczy, nawet tego zamieszkami nie można nazwać a o ile wiem, to też jakieś grupy z Niemiec przyjechały wybacz mogę teraz napisać głupotę, ale chyba to ci z Antify.

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

Rozróby na Marszu nie można nazwać zamieszkami? Kilka tysięcy kiboli z kamieniami i pałami w rękach, na*pier*da*la*jących się się z policją w centrum miasta to nie zamieszki?

Einshaew

Kilka tysięcy czy nie przesadzasz? no porównac do zamieszek w Anglii np. Jak obicał głowę żołnierzowi to małe, ojciec kumpla był i mówił, że policja pałowała jak musiała a kibole byli tacy odwaźni, że musieli w 50 typa podejść , kopać i uciekać:)

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

Tak, kilka tysięcy - co więcej, na zeszłorocznym marszu złapano jednego z chuliganów i postawiono zarzuty. Jak okazało się, że jest z drugiego końca Polski (!!) i sędzia zapytał go jakim cudem znalazł się tego dnia w WWA, to wiesz, co odpowiedział? "No bo w zeszłym roku FAJNIE SIĘ BILI z policją to myślałem, że w tym roku też będą się bić" bez komentarza.

A co do argumentu, że nie spotkałeś się z przypadkiem, by "chrześcijanin obrzucał kamieniami ludzi wychodzących z kościoła" Przede wszystkim, nic dziwnego, że nie było takiego przypadku, bo po co ktoś miałby atakować wyznawców tej samej religii;]? (Kościół to miejsce kultu tylko w chrześcijaństwie)

Ale nie zagłębiając się w szczegóły - masz internet? To wpisz: Al Jazzera i walnij w enter - ta telewizja nadaje też z angielskim komentarzem i co często leci na pasku? "Grupa brytyjskich synów Allaha zaatakowana podczas modlitwy na sali gimnastycznej" itd, itd.

To, że jeden debil obciął głowę żołnierzowi to EKSTREM, który jest obecny w KAŻDEJ RELIGII - nie powinno się na podstawie takich wydarzeń oceniać całego ruchu kulturowego, jakim są religie.

Einshaew

Ciekawe czy byl taki przypadek we Włoszech , Hiszpanii, że chrześcijanie obrzucili butelkami meczet hm? We Francji też zaatakowano żołnierza na szczęscie dostał w nogę, sprawcę chyba złapano , bo wiem , że go poszukiwali . Tylko mogę się założyć , że ta "Grupa brytyjskich synów Allaha", nawołuje do wprowadzenia prawa szariatu w Anglii, już chcą 6 miast na własność. Chcą zakazu sprzedawania alkoholu, chore nie? Nie musza wchodzić do sklepów gdzie jest alkohol, patrzyć się na niego nie wspominając o jego kupowaniu, wiele sklepów wycofało wieprzowine ze sklepów, niech dalej ulegają, jak jedzie się do jakiegoś kraju do trzeba się dostosować, a nie gadać o nietolerancyjności, bo swoją religię moga wyznawać , nie dziwne , że ludzie atakują takich zje*ów, EDL organizuje marsze , jedyna porządna partia na wyspach.

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

???

Czy ty czytasz swoje posty przed wysłaniem? Napisałem ci, że są przypadki ataków chrześcijan na muzułmanów, np. jak ten podany przeze mnie - opisujący konflikt DZIECIAKÓW ZE SZKOŁY - a ty już od razu przypisałeś DZIECIOM chęć wprowadzenia szariatu, zgarnięcia miast, zakazu sprzedaży wołowiny i na końcu dodałeś, że to "nie dziwne że ludzie atakują takich ZJE*BÓW"...

kminisz? Nazwałeś modlące się dzieci zje*bami.

Człowieku - co z tobą? Czy ty nie widzisz, że jesteś takim samym po*pier*do*leń*cem, jak ci, którzy dekapitują człowieka na ulicy? Piana ci leci z pyska do tego stopnia, że kałuże robisz - ochłoń!

Myślisz, że islam jest zagrożeniem? Wątpię, ale znając twoje obawy mogę podać ci przykład z dalekiej Australii, która już poradziła sobie z tym "problemem"

http://www.fronda.pl/a/premier-australii-do-muzulmanow-jesli-wam-sie-nie-podoba- to-wyjezdzajcie,26004.html

(sorry, że fronda ale google podało mi ten link jako pierwszy :))

daje do myślenia?

Einshaew

Ty jesteś popier*oleńcem uważając , że Islam to nie jest zagrożenie, albo udajesz , że nie widzisz co dzieję się z zachodnia Europą, albo to popierasz. Premier Australli napisął prawdę oni mają się dostosować. Co powiesz, że największy odsetek gwałtów jest w Szwecji? a popełniają je imigranci w największym stopniu MUZUŁMANIE? Putin powiedział, że nie potrzebuje muzułmanów, to oni potrzebują Rosjan jak chcą u nas mieszkać.

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

A ty potrzebujesz więcej wiedzy o religii, której tak się boisz.

Einshaew

Ty potrzebujesz wycieczki do Londynu albo Paryza.

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

Ja pier*do*lę - nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? BYŁEM w Paryżu, byłem w Londynie i podejrzewam, że widziałem to samo co ty, z tą jednak różnicą, że ja mam mózg, którego potrafię użyć do rozwiązywania problemów - ty masz pięści swoje oraz kolegów.

Einshaew

Sorry, byłem w Paryżu i widziałem swoje, a kumpel powiedział , że rozdają ulotki w Londynie o prześladowniu chrzescijan i nawoływaniu do nienawiści do Żydów, nie znasz mnie więc czego mnie oceniasZ? Mam pięści i kolegów? Tym zdaniem pokazaeś , że jednak nie masz mózgu.

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

Za to twój mózg ma się doskonale, jeśli opisujesz ludzi, których sytuacji nie rozumiesz jako "bydło" i posądzasz dzieciaki ze szkoły o to, że chcą wprowadzić prawo szariatu.

Ile muzułmanów spod Paryża, Londynu znasz? Ja znam parunastu i wiesz, czemu nie pracują? Bo NIE CHCĄ dać pracy komuś, kto jest Arabem, czarnym, Żydem itd - jak idą nawet na rozmowę o pracę przy zamiataniu ulic, to pytają ich o narodowość albo wyznanie (!?) - TO JEST PRAWDZIWY OBRAZ jak po*pier*do*lo*na jest sytuacja tych ludzi ale owszem - najłatwiej wszystko zwalić na islam, prawda?

Einshaew

Tyle arabów i czarnych we Francji i nie chcą im dać pracy? haha widziałem pełno czarnych pracujących, to tylko pretekst, wymówka żeby brac zasiłek i nie pracować. Mam z ciebie bekę , możesz mnie nazywać idiotą, wyzywac od najgorszych, jeśli ma cię to uszcześliwić .

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

"haha widziałem pełno czarnych pracujących, to tylko pretekst, wymówka żeby brac zasiłek i nie pracować."

what the f*c*u*k?

Einshaew

" to tylko pretekst, wymówka żeby brac zasiłek i nie pracować." do arabów. Wejdź sobie na Euroislam.pl i poczytaj o swoich wspaniałych MUZUŁMANACH.

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

nie marnuję czasu na populistyczny bełkot dla plebsu

Einshaew

Ojć brak argumentów po tym jak podałem pewną stronę:) oj jakie to żałosne.

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

ocb? ty nie chcesz wykorzystać netu do zdobycia o wiedzy o różnicach między religiami, a wymagasz bym wszedł na stronę typu "od debili - dla debili"?

Einshaew

Mnie religie nie obchodzą, jestem ateistą, tylko uważam , że Islam to zagrożenie dla Europy, ile jest normalnych muzułmanów ? , którzy dostosuja się do kraju do którego wyjechali?

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

Całe mnóstwo? Ale jak ty widzisz "garstkę" która drze się o szariaty i meczety to nie mój problem.

Einshaew

Dobre, jak tysiące arabów idą palić auta, ja parę lat temu gdzie spalili "tylko" 9 tysięcy aut, albo jak dyskryminują rdennych francuzów, to tylko parę % jest taka.

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

Wiesz, ilu ludzi wierzy w Allaha? MILIARDY. Podobnie jak miliardy wierzą w Boga.

Więc czym są tysiące protestantów wobec takiej liczby, by na ich podstawie oceniać ogół wyznawców? Sam pracuję w multikulturowym środowisku (pewnie żyła ci w dupie pęka jak widzisz to słowo) i w firmie, dla której robię, szanuje się odmienność wyznań.

Taka głupia sprawa - wyjeżdżając na projekt za granicę dostałem wezwanie na szkolenie nt. tolerancji - słuchałem przez parę godzin o tym, że w naszej firmie są osoby o innym wyznaniu, kolorze skóry, orientacji etc. na czym polegał szkopuł? Na tym, że na szkoleniu byli wyłącznie Polacy, Ruscy i parę innych nacji z dalekiego wschodu Europy - reprezentanci innych państw po przyjeździe mogli od razu brać się do pracy, a nas wysłano na jakieś szkolenie bo "jesteście z Polski a to nietolerancyjny kraj"

A wracając do tematyki islamu - wiesz, co dosłownie znaczy słowo "Allah"? "Imię Boga". Kminisz narodowcu? Islam, chrześcijaństwo i judaizm są religiami o wspólnych korzeniach - podejrzewam, że w tej chwili roz*je*ba*ło ci twój cebulowy mózg.

Einshaew

Narodowcu? Puknij się w łeb koleś:) znów nie trafiłeś, przykro mi, nie pęka mi dupa , gdy słyszę słowo multikulti:) Chciałeś zabłyśnąc pajacu, ale ci nie wyszło , my musimy się dostosować, tolerować muslimów, oni nas nie, nie szanują naszej kultury, wyznania itd bo z nimi nie ma dyskusji , do nich nie dociera żaden argument bo od małego prano im mózg i to jeszcze gorzej niż katolikom.

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

Radykalizujesz. W twojej opinii sprawa wygląda tak, jakby każdy, kto wierzy w Allaha ganiał po mieście z kosą i obcinał głowy niewiernym :]

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

A tak btw. to jak to z tobą w końcu jest? Deklarujesz się jako ateista a piszesz że oni nie szanują "naszego wyznania"? Teraz pojadę po bandzie ale muszę zapytać - czy ty aby przypadkiem nie uważasz, że religia chrześcijańska jest religią ludzi białych??

Einshaew

Nie , nie uważam, że religia chrześcijańska jest religią białych, tak jestem ateistą, ale interesuje się buddyzmem. Zapomniałem ci się spytać przedtem, gdzie napisałeś, że w Allaha wierzy miliardy ludzi jak w Boga, słyszałeś o tym, że w wielu krajach afrykańskich katolikom ucinają głowy? co roku ginie kilkanaście tysięcy chrześcijan. " Więc czym są tysiące protestantów wobec takiej liczby, by na ich podstawie oceniać ogół wyznawców? " nie uważam , że każdy muzułmanin jest zły, bo Muhammed nigdzie nie napisał , że trzeba mordować "niewiernych" wiele ludzi po prostu wierzy w Boga i tyle, ale przez wielu idiotów pełno ludzi postrzega Islam za wrogą wiarę i mają rację. Co to "naszego wyznania" to mój błąd.

Pawlovsky

Sorry za chaos na końcu, spieszyłem się PS. Idioci czyli fanatycy

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

"przez wielu idiotów pełno ludzi postrzega Islam za wrogą wiarę i mają rację"

to samo zdaniem mogą mieć ci, którzy obcinają głowy chrześcijanom w Afryce - przecież po co rozmawiać, skoro można się pozabijać?

A tekst o buddyźmie mnie ro*pier*do*lił jak brzoza skrzydło tupolewa - interesujesz się jedną z najbardziej pokojowych ideologii na świecie i jednocześnie nazywasz islam zagrożeniem? Fu*ck logic! ;D

Einshaew

Ty mnie rozwaliłeś tekstem o brzozie. Trochę szacunku , bo jak wymagasz go ode mnie to od siebie też. Zaraz napiszesz "haha skumaj ten tekst" Nie chciałem nikog obrazić tak? Brzoza vs kilka tysięcy ton z prędkością zajebistą. Wracając do tematu coś w tym jest , że Islam jest wrogą religią, skoro jeden z najmądrzejszych narodów świata, porządnego społeczeństwa ,czyli Japonia nie przyznaje muzułmanom obywatelstwa i traktuje ich jako margines społeczny, nawet w jednym miejscu nie mogą być dłużej niż parę miesięcy, zaraz napiszesz , że to nie tolerancyjne bałwany, nie chcą multukulti, przynajmniej nie mają takiego syfu jak we Francji, Szwecji czy Anglii.

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

Czy ja dobrze czytam?

Piszesz, że w Japonii ktoś kto wyznaje islam jest traktowany jak margines, nie ma szansy na obywatelstwo i twoim cebulakowo-polaczkowato-prostackim zdaniem to dobrze?

Ja pier*do*lę - a kto niedawno miał ból dupy o to, że w Afryce ścinają łby chrześcijanom? Jak gnębią chrześcijaństwo to źleee ,ku*rwa skandal! a jak ciśnie się po islamie to klask, klask, klap, klap jak kubotą po pcv w łazience?

Einshaew

http://marucha.wordpress.com/2013/04/02/dlaczego-w-japonii-nie-maja-problemow-z- muzulmanami/
Oj haha już bulwers oj jak mi przykro:/

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

a tak pro po twojego profilu - słucha się dobrego rapu, a nie hip-hopu l] To tak samo jak napisać że lubisz czytać dobry romatyzm albo klasycyzm ;]

Einshaew

Oj nie zabłyśnałeś nawet Eazy-E powiedział, że słucha tylko amerykańskiego Hip Hopu plebsie, hip hop to subkultura, ale potocznie się mówi, że słucha się hip hopu , więc już widze, że nie masz do czego się przyje-ać. Jest różnica pomiędzy mordowaniu całych wiosek chrzescijańskich , a nie dawania obywatelstwa muzułmanom idioto.

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

W jednym i drugim przypadku chodzi o dyskryminację, chociaż nie ukrywam, że mordowanie kogoś z powodu wyznania jest po*pier*do*le*niem do entej potęgi.

A co do bulwersu to rozumiem, że Japończycy mają prawo do dyktowania swoich zasad - nie rozumiem jedynie, dlaczego uważasz, że dyskryminowanie kogoś ze względu na wyznanie to dobry pomysł.

A potocznie, to mówią takie tępe łebki jak ty co są w klimatach elo elo jp fyyyrma!! słucham hyphopuu...

Einshaew

Kraj Japończyków więc ich zasady proste, a Europa jest głupia na takie poglądy , udajesz mądrego a ostatnie zdanie mnie rozbawiło, nie słucham firmy, bo to prseudorap, Molesta-Ewenement łapiesz? W.E.N,A , łebkiem to mozesz nazywac kolegów jak masz i i ci pozwolą.

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

Mistic Molesty nie znasz??

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

a nie przeszkadza ci fakt, że włodek wyznaje islam, narodowcu?

Einshaew

Coś mi mówiłem idioto , narodowcem to ty możesz być

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

Ja narodowcem? Jakie mam cechy, czy poglądy, które kwalifikowałyby mnie jako narodowca?

A jak ci kawałki Włodka "nieodpowiadają" to może zacznij zadawać inne pytania ;D?

No i chyba nie muszę mówić, który z nas daje przykłady umysłowej impotencji ;]

Einshaew

Zakończmy tą rozmowę, ty wiesz swoje, a ja swoje.

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

Tylko problem polega na tym że ty niewiele wiesz a żądasz tego, by świat wyglądał tak, jak ty sobie tego życzysz - co jak co ale na niektóre tematy trzeba mieć WIEDZĘ zanim bierze się do wygłaszania swoich opinii.

Nara.

Einshaew

Miałem nie komentować no, ale... " co jak co ale na niektóre tematy trzeba mieć WIEDZĘ zanim bierze się do wygłaszania swoich opinii. " jakoś o hip hopie się wypowiedziałeś i od razu założyłeś, że słucham firmy.

3maj sie ;)

ocenił(a) film na 10
Pawlovsky

Ty masz "argument" że mówi się potocznie o tym że "słucha się hip-hopu" powołując się na słowa Eazy'ego a ja twierdzę, że trzeba mówić że słucha się rapu, bo hiphop to kultura w której są elementy takie jak turntabelizm (DJ), graffiti i break. - tak samo twierdził Grand Wizard Theodore

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones